Kto jest online?Obecnie jest 6 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodano: sobota, 31 sierpnia 2013 - 10:25 Autor: kdzwolak
Informacje Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pieszycach.

Zapraszamy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Dodano: piątek, 05 lipca 2013 - 13:50 Autor: kdzwolak
Informacje W piątek 28 czerwca 2013 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pieszycach odbyło się zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość rozpoczęło wniesienie sztandaru szkoły, następnie przemówienie wygłosiła Dyrektor szkoły Pani Bogumiła Kociumaka. Tak jak w latach ubiegłych swoją obecnością zaszczycił nas Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego Pan Dariusz Kucharski, który wręczył uczniom stypendia naukowe „Złoty Prymus”. W dalszej części uroczystości wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy które otrzymali uczniowie za osiągnięcia sportowe, artystyczne oraz wyniki w nauce. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali całej społeczności szkolnej za współpracę.
Ten rok szkolny był trudny, ale i pełen sukcesów! W czasie uroczystości nie brakowało więc uśmiechów i wzruszeń. Cała społeczność szkoły z życzliwością pożegnała się na czas wakacji.
Wszystkim dziękuję za wytrwałość i rzetelną wspólną pracę. Życzymy wspaniałego lata i do zobaczenia we wrześniu!


I jeszcze troszkę spóźnione zdjęcia z zakończenia klas maturalnych:)

Cały artykuł: 'Zakończenie roku szkolnego 2012/2013' (7060 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Złote Sówki 2013
Dodano: piątek, 05 lipca 2013 - 12:06 Autor: kdzwolak
Złote Sówki Najlepsi absolwenci Zespołu Szkół w Pieszycach po raz kolejny zostali nagrodzeni. 26 czerwca cztery osoby podczas uroczystej gali odebrały z rąk Burmistrza Miasta Pieszyce Mirosława Obala nagrodę "Złota sówka 2013".
Maciej Kubiak - klasa IV Technikum Obsługi Ruchu Turystycznego
Joanna Pucicka - klasa 3a Gimnazjum
Ilona Jach - klasa 3a Gimnazjum
Maciej Żychaluk - klasa 3a Gimnazjum.

Cały artykuł: 'Złote Sówki 2013' (5262 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zielona szkoła na survivalowo - Mazury 2013:)
Dodano: wtorek, 04 czerwca 2013 - 12:28 Autor: kdzwolak
Informacje W dniach 19-25 maja odbyła się zielona szkoła klas 3a i 2a, na Mazury. Uczniowie świetnie się bawili korzystając z wszelkich atrakcji zapewnianych na ośrodku "Kulka". Wspaniale spędziliśmy czas jeżdżąc na quadach, wspinając się w parku linowym, pływając kajakami, kąpiąc się w okolicznym jeziorze i wiele, wiele innych. Nawet nocna wędrówka po lesie okazała się być nie lada frajdą i dla tych najbardziej strachliwych. Poza zabawą udało nam się też nauczyć wielu ciekawych i praktycznych rzeczy, takich jak wyznaczanie azymutu przy pomocy kompasu, zbudowanie stabilnego i ciepłego szałasu, czy skonstruowanie i rozpalenie porządnego ogniska. Pod okiem czujnych i troskliwych opiekunów, Pana Krzysztofa Dzwolaka i Pana Tomasza Wojciechowskiego oraz Pani Haliny Markiewicz i Pani Beaty Tomszczyk tydzień minął bezpiecznie i zgodnie z planem. Wielka szkoda, że nie uda nam się już spotkać w takim samym gronie!

Karolina Sikorska
3a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Praktyki w Rimini we Włoszech
Dodano: piątek, 17 maja 2013 - 12:10 Autor: kdzwolak
Informacje

4 maja 2013, po miesiącu wytężonej pracy, uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach wrócili do domu z praktyk w Rimini we Włoszech.
Młodzież z klasy II i III technikum pracowała tam w charakterze obsługi hotelowej nabywając przy tym bezcennych doświadczeń zawodowych. Pomimo tego, że pracy nie brakowało, nasi praktykanci wspominają ten czas jako przyjemny, wesoły i jednocześnie pożyteczny.
Włoscy pracodawcy byli bardzo zadowoleni z młodych pieszyczan, co zaowocowało nawet dla niektórych propozycjami pracy w okresie szkolnych wakacji.
Po codziennych obowiązkach młodzież mogła korzystać z pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży, a w weekendy poznawać miasta oraz ich zabytki.
Uczniowie zwiedzili oczywiście Rimini, w którym przebywali na co dzień, ze starożytną bramą wjazdową i mostem wybudowanym w I wieku przed naszą erą. Ponadto młodzież miała możliwość odwiedzić miasto - państwo San Marino, które w Polsce znane jest przede wszystkim dzięki drużynie piłki nożnej. A na koniec pobytu odbyła się wycieczka do najbardziej chyba znanego miasta północnych Włoch, czyli Wenecji.
Wyjazd na praktykę zagraniczną pozwolił naszym uczniom poznać kulturę i kuchnię włoską, dokształcić język angielski, a nawet dzięki krótkiemu kursowi, nauczyć się wielu zwrotów w języku włoskim. Młodzież otrzyma także niebawem europejski paszporty językowe, potwierdzające odbyte praktyki, a ich posiadanie podniesie rangę naszym późniejszym absolwentom na europejskim rynku pracy.


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Karolina Łopuch Laureatem VII Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Dodano: czwartek, 09 maja 2013 - 11:28 Autor: kdzwolak
Informacje 29 kwietnia 2013r we Wrocławiu odbyła się Finałowa Gala VII Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Nasza uczennica Karolina Łopuch otrzymała dyplom Laureata konkursu.

Gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Lekcja klasy TOT w terenie
Dodano: środa, 24 kwietnia 2013 - 09:55 Autor: kdzwolak
Informacje Klasa IV TOŻ, kierunek technik obsługi turystycznej, jak na turystów przystało jedne z ostatnich zajęć postanowiła spędzić w terenie. Odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej a następnie wspinali się na 300 schodów Kościoła pw. WNMP w Bielawie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody postanowili spojrzeć na wszystko z góry.

Barbara Szeliga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Pierwsza relacja z praktyk zawodowych we Włoszech:)
Dodano: wtorek, 23 kwietnia 2013 - 09:27 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo

7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach rozpoczęli czterotygodniowe praktyki w pięknej nadmorskiej miejscowości Rimini. Młodzież z opiekunami została zakwaterowana w niedużym hotelu i ugoszczona typowo włoską kuchnią. Rimini jest typowym kurortem włoskim posiadającym ponad 2500 hoteli oraz starożytne zabytki takie jak: most Ponte di Tiberio, brama wjazdowa Arco d'Augusto i gotycki pałac Palazzo del Podesta. Uczniowie podzieleni na grupy pracują w różnych hotelach wykonując typowe prace hotelowe: przygotowywanie pokojów, praca na recepcji, praca w kuchni, praca w restauracjach. Po zajęciach młodzież spędza czas na pięknej plaży przy słonecznej pogodzie. W pierwszym tygodniu pobytu odbył się kurs języka włoskiego, który teraz jest bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktów z włoskimi pracownikami oraz rówieśnikami. W niedzielę uczniowie zwiedzili republikę San Marino, która od 1700 lat cieszy się niepodległością. Republika ta znana głównie w Polsce z meczy piłkarskich wydaje barwne znaczki pocztowe o nietypowych kształtach i jest strefą bezcłową. Główne centrum usytuowane jest na wysokim wzgórzu, z którego roztacza się widok na Rimini i Adriatyk. Otoczone jest starymi murami i wysokimi wieżami. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu nie tylko zwiedzać lecz także robić tanie zakupy. W przyszłym tygodniu planowane jest zwiedzanie Wenecji na którą wszyscy czekają z niecierpliwością.

Beata Daniel


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"ANGIELSKI OD KUCHNI" – WARSZTATY KULINARNE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM ZAWODOWYM
Dodano: poniedziałek, 08 kwietnia 2013 - 12:57 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 26.03.2013 roku w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Pieszycach odbyła się piąta edycja cyklicznych zajęć nauki praktycznego języka angielskiego zawodowego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p.Anna Dyda -Falikowska i p.Ewa Krzywda oraz nauczycielka technologii żywności p. Beata Czerniejewska. Warsztaty te skierowane były do piętnastoosobowej grupy uczniów szkoły ponadgimnazjalnej z klasy II THŻ reprezentujących profil technikum technologii żywności i technikum hotelarstwa. Zajęcia kulinarno-językowe miały charakter warsztatowy i składały się z kilku etapów poprzedzających dzień prezentacji. W tym roku uczniowie zdecydowali się na przygotowanie dwóch wiosennych sałatek jak również ciepłych przekąsek oraz dipów i słodkich sosów. Aby propagować zdrowe odżywianie zostały również przygotowane warzywne przekąski nazywane z języka angielskiego "carrot sticks", które cieszyły się zaskakująco wielkim zainteresowaniem. W ramach praktycznej nauki języka opakowania z sałatkami zostały opatrzone anglojęzycznymi etykietami informującymi o nazwie i składzie potraw.
Dodatkowo uczestnicy warsztatów zakupili artykuły dekoracyjne do aranżacji stołów aby we właściwy sposób wyeksponować przygotowane przez siebie potrawy. Uczniowie poznali również tajniki serwowania potraw i obsługi klienta. Mogli oni zaprezentować swoje dokonania kulinarne i wykazać się umiejętnościami godnymi hotelarza przed szerszą publicznością, gdyż warszaty odbyły się przy okazji Szkolnego Jarmarku Wielkanocnego 2013.

opracowała: Anna Dyda -Falikowska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Co mieści się we Wrocławiu przy ulicy Św. Antoniego 2/4?
Dodano: poniedziałek, 25 marca 2013 - 17:11 Autor: kdzwolak
Informacje O tym przekonali się uczniowie uczęszczający na zajęcia koła dziennikarskiego w naszej szkole. Otóż 18 marca 2013 roku wraz z opiekunem panią Justyną Protaziuk odwiedzili siedzibę „Gazety Wrocławskiej”, która usytuowana jest właśnie pod tym adresem.
Zastępca redaktora naczelnego gazety pan Krzysztof Bester udzielił nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz opowiedział o organizacji pracy dziennikarza i jego obowiązkach. Uczniowie wiedzą teraz m.in. czym jest kolegium redakcyjne i w jakim celu się je zwołuje, jak przydziela się pracę dziennikarzom oraz jak szukać pomysłów na kolejne numery gazety.
Z nowymi pomysłami i niezbędną fachową wiedzą uczniowie kontynuują pracę nad kolejnym numerem szkolnej gazetki „Świat Gimbazy”, który ukaże się już w kwietniu!

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Najpiękniejsze świąteczne dekoracje Wielkanoc 2013
Dodano: sobota, 16 marca 2013 - 18:34 Autor: kdzwolak
Wielkanoc 15 marca 2013 r. w Zespole Szkół Nr1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie odbył się Powiatowy Konkurs - Najpiękniejsze świąteczne dekoracje Wielkanoc 2013. W 2013 roku obowiązywała konwencja” Ozdabianie Pisanek”. II miejsce w konkursie zdobyły uczennice z klasy Ia Karolina Chodowiec i Sandra Szczygieł.

Serdecznie gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Dodano: sobota, 16 marca 2013 - 18:21 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W czwartek 14 marca 2013 r. w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy odbyła się VII edycja Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Spośród wszystkich uczestników (25 solistów i 23 zespołów) została wyłoniona „piątka”, która wystąpi na gali wojewódzkiej Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wśród nich znalazła się Karolina Łopuch z Zespołu Szkół w Pieszycach.

Naszej uzdolnionej uczennicy serdecznie gratulujemy.
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

WYSTAWA KATYŃSKA
Dodano: piątek, 15 marca 2013 - 11:03 Autor: kdzwolak
Informacje 11 kwietnia na auli Zespołu Szkół w Pieszycach została uroczyście i oficjalnie otworzona Wystawa Katyńska organizowana pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Materiały i prace na wystawę przekazane zostały przez Prezesa Rodziny Katyńskiej Panią Zofię Świtalską.
W przygotowanie wystawy zaangażowało się wielu uczniów pod kierownictwem nauczycieli. Program artystyczny przygotowały panie Beata Malaga – nauczyciel historii i Magdalena Kwinta - plonista. Oprawą muzyczną zajęła się pani Krystyna Pakulniewicz – nauczyciel muzyki. Nieoceniona okazała się pomoc informatyka pana Krzysztofa Dzwolaka, który przygotował prezentacje multimedialne.
Scenografią i przygotowaniem wystawy dodatkowo zajmowały się panie: Izabela Bugaj – bibliotekarz, Katarzyna Lewandowska – pedagog, Barbara Szeliga – geograf. Trzeba przyznać, że nauczyciele zamienili aulę w profesjonalną wystawę, co podkreślił pan Wiceprezes Związku Rodzin Katyńskich.
W ramach przygotowań do wystawy odbył się konkurs na plakat o tematyce katyńskiej wykonany dowolną techniką dla uczniów Zespołu Szkół . Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Bożena Zając – nauczyciel fizyki, a prace naszych uczniów można podziwiać do dziś w budynku gimnazjum. Na wyniki konkursu oczekujemy z niecierpliwością.
O godzinie 12.00. na auli Zespołu Szkół rozpoczęło się powitanie gości przez panią dyrektor Bogumiłę Kociumaka. Pani dyrektor podkreśliła rolę propagowania pamięci katyńskiej wśród młodego pokolenia oraz przypomniała historię mordu katyńskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Wiceprezes Rodzin Jacek Libicki, Burmistrz Miasta Pieszyce pan Mirosław Obal, Dyrektor ZOSiP pani Jadwiga Wąsik oraz zaproszeni goście. Po przemówieniach okolicznościowych, młodzież przedstawiła piękny program artystyczny urozmaicony wierszami, piosenkami i prezentacjami multimedialnymi. Po programie pani dyrektor wraz z panem wiceprezesemRodzin Katyńskich i Burmistrzem Pieszyc uroczyście przecięła symboliczną wstęgę i dokonała otwarcia wystawy. Goście wpisali się do Księgi Pamiątkowej Zespołu Szkół oraz podziwiali prace wystawowe i rozmawiali przy szwedzkim. W tym czasie uczniowie należący do redakcji Gazetki Szkolnej przeprowadzili wywiad z honorowymi gośćmi wystawy.
Następnie goście udali się do kawiarenki Zespołu Szkół, gdzie zostali podjęci obiadem. Stroną kulinarną imprezy zajęły się panie: Bernadetta Szczypka, Beata Czerniejewska, Halina Markiewicz oraz Dorota Reguła. Nasza młodzież przygotowała pod okiem nauczycieli przepiękne dekoracje stołu i wyśmienity obiad z deserem.
10 kwietnia odbędzie się apel szkolny i przedstawienie wystawy dla wszystkich uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół. Natomiast wystawa otwarta będzie przez miesiąc dla uczniów pieszyckich szkół oraz mieszkańców i wszystkich zainteresowanych.
W ramach Wystawy Katyńskiej odbędą się również lekcje historii oraz przygotowany zostanie specjalnie jako materiał dydaktyczny film dokumentalny o Katyniu na potrzeby młodszych uczniów ze szkół podstawowych. Organizatorzy wystawy z całego serca dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie i profesjonalizm, nauczycielom za wyrozumiałość, serce i poświęcenie wolnego czasu, a pani dyrektor za patronat i „dodawanie nam skrzydeł” w trudnych chwilach.

Magdalena Kwinta
Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

KAMILA SAGAN Z KLASY IA LAUREATKĄ POWIATOWEGO KONKURSU "SOWIOGÓRSKI BAJARZ"
Dodano: środa, 13 lutego 2013 - 12:20 Autor: kdzwolak
Informacje 24 stycznia 2013 roku w MOKiS w Bielawie odbyła się gala na której uczniowie z całego powiatu prezentowali swoje zdolności krasomówcze. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Sagan z klasy Ia, która niesłychanie obrazowo opowiedziała legendę o Agnieszce i rycerzu Stanko oraz ich tragicznej miłości. Kamila wcieliła się w postać Agnieszki, ale chwilami stawała się, z pomocą przygotowanych masek, rycerzem, drwalem lub okrutną żmiją. Umiejętności Kamili zostały docenione przez jury i zajęła 3 miejsce w kategorii gimnazjalistów. Legenda pt. „Na Żmiju” zaprezentowana przez Kamilę, była jedną z wielu ciekawych historii o powiecie dzierżoniowskim, który do dziś skrywa mnóstwo niesamowitych tajemnic.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XXI Finał WOŚP
Dodano: wtorek, 12 lutego 2013 - 11:39 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

ELIMINACJE POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
Dodano: piątek, 11 stycznia 2013 - 14:49 Autor: kdzwolak
Piłka nożna W dniu 11 stycznia 2013 uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach, w składzie: A. Jasiński, B. Zimiński, M. Siciak, D. Piszczek, A. Niedzielski, D. Legierzyński, Ł. Kapuścińsk brali udział w eliminacjach powiatowych turnieju piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Po dwóch rozegranych meczach jednym wygranym (z ZS w Bielawie 6:3), i jednym przegranym (z I LO 3:4) nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i awansowała do dalszego etapu rozgrywek, które odbędą się w przyszłym tygodniu (18 stycznia) w Dzierżoniowie. Opiekunami drużyny byli Pan Piotr Malski i Grzegorz Tyrcha.

Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wyniki konkursu na najładniejszy stroik i kartkę świąteczną
Dodano: poniedziałek, 24 grudnia 2012 - 11:04 Autor: kdzwolak
Informacje Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
W konkursie na stroik:
I miejsce - Paweł Witkowski z klasy Ia
II miejsce - Agata Szymczkiewicz i Sandra Jeżak z klasy IIa
III miejsce - Paulina Dąbrowska z klasy IIIa oraz Karolina Chodowiec z klasy Ia

W konkursie na kartkę świąteczną:
I miejsce - Agata Szymczakiewicz z klasy IIa oraz Mateusz Chudzik z klasy Ia
II miejsce - Antonina Bogucka z klasy IIa oraz Michał Włodarski z klasy IIIa
III miejsce - Adriana Rusek z klasy IIa

Wyróżnienie - Barbara Puczek z Klasy Ia.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Halina Markiewicz
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Powiatowy Konkursu Piosenki Świątecznej „Muzyczna Gwiazdka”
Dodano: czwartek, 20 grudnia 2012 - 08:53 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 14 grudnia w Zespole Szkół w Pieszycach już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkursu Piosenki Świątecznej „Muzyczna Gwiazdka”. Inicjatorami oraz organizatorami konkursu byli nauczyciele: Tomasz Wojciechowski, Krystyna Pakulniewicz oraz Krzysztof Dzwolak Prezentacje muzyczne oceniało profesjonalne jury, przewodniczącym był Kazimierz Michalik z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dzierżoniowie, Małgorzata Otrocka z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dzierżoniowie oraz Maria Stasiaknauczyciel muzyki. Jury oceniało: dobór repertuaru, walory wokalne wykonawców, poprawność wykonania pod względem muzycznym, ogólny wyraz artystyczny. Na konkurs przyjechali utalentowani i bardzo dobrze przygotowani przez opiekunów artystycznych uczniowie. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.
I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła nasza uczennica Karolina Łopuch z kl. IIIa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Paweł Pieróg z kl. I TH.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zabawa andrzejkowo-mikołajkowa dla dzieci niepełnosprawnych
Dodano: wtorek, 18 grudnia 2012 - 10:41 Autor: kdzwolak
Razem w pełni sprawni Dnia 28.11. 2012 roku Zespół Szkół wraz z Wolontariatem szkolnym i nauczycielkami Izabelą Bugaj, Beatą Daniel, Małgorzatą Dobrowolską i Barbarą Kiesewetter zorganizowały integracyjną zabawę andrzejkowo-mikołajkową dla dzieci niepełnosprawnych. Zabawa odbyła się w ramach projektu unijnego „Razem w pełni sprawni”. Uczniowie Zespołu Szkół bardzo chętnie włączyli się w organizację imprezy. Pierwszym etapem organizacji zabawy była dwutygodniowa akcja charytatywna „Podaruj coś miłego, dla kumpla nie w pełni sprawnego”. Młodzież przynosiła do szkoły swoje pluszaki, zabawki oraz książeczki, którymi chciała podzielić się z dziećmi niepełnosprawnymi. Podczas spotkania mikołajkowo-andrzejkowego dzieci oraz młodzież mogła wykazać się umiejętnościami manualnymi, matematycznymi oraz ruchowymi. Pani Małgorzata przygotowała ćwiczenia z chustą animacyjną Klauza, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Po tych zajmujących zadaniach uczestnicy mogli wykazać się talentami tanecznymi. Zabawa udała się wyśmienicie, lecz nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Nad oprawą muzyczną i techniczną czuwał Pan Tomasz Wojciechowski. Te wszystkie „magiczne”, cudowne rzeczy, które zadziały się w naszej szkole będą miały swój ciąg dalszy. Już dzisiaj zapraszamy na następną zabawę, która odbędzie się w czerwcu 2013r.

Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Od Florydy po Alaskę"
Dodano: poniedziałek, 17 grudnia 2012 - 12:02 Autor: kdzwolak
Informacje 13 grudnia 2012 r. uczniowie ZS w Pieszycach wspierani przez podróżnika - Pana Bolesława Grabowskiego i nauczycielkę geografii (B.Szeliga) przemierzali Amerykę Północną "Od Florydy po Alaskę". Wysłuchali opowieści (dokumentowanej pokazem slajdów ) o wielkich miastach amerykańskich i sekretach Mc Donalda. W Krainie Wielkich Jezior Amerykańskich podziwiali Wodospad Niagara zarówno od strony Kanady jak i USA. Odwiedzili indiańskie wioski, wioski niewymagających i wyjątkowo skromnych Amiszy. Przy prezentacji flagi Kanadyjskiej dowiedzieli się o syropie klonowym i jego zastosowaniu. "Z okien samolotu" podziwiali potężne Góry Skaliste i Yellowstone -najstarszy park narodowy świata. Wizyta w amerykańskiej szkole została podsumowana pochlebnym dla polskiej młodzieży wnioskiem, że nasi uczniowie mają znacznie lepszą orientację o świecie. Podróże zawsze kojarzą się z potrzebą znajomości języków obcych, ale ci mniej zdolni uspokoili się słysząc ,że w Ameryce są całe dzielnice czy osiedla gdzie wystarcza język ojczysty.

Barbara SzeligaWyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

VI Spotkanie z poezją polską od Baczyńskiego do ... 2012
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012 - 12:21 Autor: kdzwolak
Informacje 22 listopada 2012 o godzinie 9.00. w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie, jak co dwa lata, odbył się konkurs recytatorski "VI Spotkanie z poezją polską od Baczyńskiego do ... 2012". Naszą szkołę reprezentowały Marta Lewandowska z klasy I A i Agnieszka Piskorowska z klasy II A. W kategorii gimnazjum wystąpiło ponad dwudziestu uczniów, którzy przedstawiali dwa utwory liryczne poetów współczesnych. Konkurs uświetnił występ w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dzierżoniowie. W jury konkursu zasiadały panie: Barbara Rymarska – przewodnicząca, Kinga Zych oraz Ewa Mateusiak. O godzinie 14.00. nastąpiło ogłoszenie wyników. I…wielki sukces naszych gimnazjalistek! Agnieszka Piskorowska zajęła II miejsce, a Marta Lewandowska otrzymała wyróżnienie. Opiekunem artystycznym Agnieszki była pani Magdalena Kwinta, a Marty pani Justyna Protaziuk.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom.
Magdalena KwintaWyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sukcesy naszych uczniów w V Powiatowym Konkursie Poetycko Muzycznym
Dodano: piątek, 23 listopada 2012 - 20:30 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 23 listopada 2012 roku w Pensjonacie Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie odbył się V Powiatowy Konkurs Poetycko Muzyczny pt „Wielcy Nieobecni”.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce otrzymał Dominik Połowniak z klasy Ia, II miejsce otrzymała Karolina Łopuch z klasy IIIa. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miesjce zajął Paweł Pieróg z klasy ITH

Naszym utalentowanym uczniom serdecznie gratujemy sukcesów
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Karolina Łopuch - "Złoty Talent"
Dodano: środa, 31 października 2012 - 21:09 Autor: kdzwolak
Informacje 37 uczniów zostało nagrodzonych przez starostę dzierżoniowskiego specjalnymi stypendiami za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne. Uroczystość miała miejsce 30 października podczas sesji Rady Powiatu.
Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w minionym roku szkolnym w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionych uczniów. Dotyczy on szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat dzierżoniowski.
Nasz program przewiduje stypendia dla uczniów z wysoką średnią oraz dla osób, które mają wybitne osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie – mówi starosta Janusz Guzdek. – W czerwcu przyznaliśmy nagrody dla prymusów, dziś dla utalentowanych.
O stypendia „Złoty Talent” ubiegało się 78 osób. Otrzymało je 37 uczniów, w tym za osiągnięcia edukacyjne - 12 osób, artystyczne – 5 osób i sportowe – 20 osób. Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się również uczennica klasy 3a Gimnazjum w Pieszycach Karolina Łopuch. Na szczególne uznanie zasługuje:
I miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej
II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Stargard 2011
III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu
III miejsce w 7. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenki Grażyny Łobaszewskiej”

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Lekcja z Panem Michałem Gackiewiczem, spedytorem w japońskiej firmie spedycyjnej
Dodano: środa, 31 października 2012 - 12:17 Autor: kdzwolak
Informacje Jakie cechy powinny charakteryzować spedytora? Z jakimi sytuacjami musi się zmagać w swojej codziennej pracy? Na te i wiele innych pytań dnia 29 października 2012 roku na lekcji przewozu ładunków odpowiadał Pan Michał Gackiewicz.
Pan Michał Gackiewicz jest spedytorem w japońskiej firmie NNR Global Logistics, który poświęcił nam czas i podzielił się z nami swoim cennym doświadczeniem w wykonywanym zawodzie. Dzięki spotkaniu mogliśmy bliżej poznać nasz przyszły zawód.

Dorota Reguła

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sprzątają cmentarze
Dodano: poniedziałek, 29 października 2012 - 13:46 Autor: kdzwolak
Informacje W sobotę 20 października dwudziestu wolontariuszy z Zespołu Szkół w Pieszycach, jak co roku od 4 lat, rozpoczęło porządkowanie zaniedbanych grobów na cmentarzu przy kościele pw. św. Antoniego. Najwięcej pracy włożono w sektorze, gdzie znajdują się nagrobki dzieci.
Z pomocy młodzieży przy porządkowaniu nagrobków korzystały również osoby starsze, przebywające w tym czasie na cmentarzu i porządkujące groby swoich najbliższych. Ponadto wolontariusze od tego roku objęli swoją opieką dwa nagrobki kombatantów, dzięki czemu miejsce ich spoczynku zawsze będzie zadbane i otoczone pamięcią. – Cieszę się, że młodzież włącza się w taką akcję – mówi Lucjan Serafin – wiceprezes Związku Kombatantów w Pieszycach. – Groby kombatantów często są opuszczone i zapomniane, dlatego taka pomoc jest nieoceniona.
Przed 1 listopada prace porządkowe planowane są jeszcze co najmniej dwukrotnie. Do pracy szykuje się kolejna 15-osobowa grupa wolontariuszy.
- Warto wspomnieć, że nasza praca jest doceniana przez inne osoby, co nas jeszcze bardziej motywuje do niesienia bezinteresownej pomocy – mówi Katarzyna Lewandowska – opiekun wolontariuszy. Podczas prac na cmentarzu, ludzie z własnej woli przynosili worki i rękawiczki, a anonimowy darczyńca widząc zapał i poświęcenie młodzieży, postanowił zrekompensować trud naszej czterogodzinnej pracy drobną kwotą pieniężną, którą młodzież postanowiła wydatkować na lody.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415   >


.: Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach :.
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Opracowanie i administracja - Krzysztof Dzwolak