Kto jest online?Obecnie jest 2 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

"Lekcje z ZUS" lekcjami odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie…
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 08:50 Autor: kdzwolak
Informacje W Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach od października 2014 roku jest realizowany projekt edukacyjny o ubezpieczeniach społecznych - „Lekcje z ZUS” w ramach godzin podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. „Lekcje z ZUS” to pierwszy w historii Polski projekt skierowany do nastolatków. Celem jest przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie. Program „Lekcje z ZUS” składa się z czterech lekcji przygotowanych przez ekspertów oraz nauczycieli metodyków. Pierwsza lekcja - „Świadomy zawsze ubezpieczony” - poświęcona była historii i istocie ubezpieczeń. Młodzież dowiedziała się, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe oraz jaką rolę w ubezpieczeniach pełni ZUS. W czasie drugich zajęć - „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki” - uczniowie zapoznali się z tym, czym są ubezpieczenia społeczne i jakie w Polsce istnieją rodzaje ubezpieczeń. Dowiedzieli się również, jakie świadczenia przysługują z tych ubezpieczeń. Trzecia lekcja - „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach” - poświęcona była systemowi emerytalnemu w Polsce. Młodzież przyswoiła wiedzę na temat zależności między odprowadzaniem składek przez rodziców a emeryturami dziadków. W czasie czwartych i ostatnich zajęć uczniowie poznali „e-ZUS, czyli firmę pod ręką”. Ta lekcja poświęcona była Platformie Usług Elektronicznych oraz kwestii, jak rejestrować firmę w ZUS.

…I UKORONOWANIE PROJEKTU – szkolny etap konkursu


KONKURS podsumowujący projekt „Lekcje z ZUS” odbywa się pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Składa się z trzech etapów: szkolny, w którym rywalizują między sobą uczniowie, wojewódzki i centralny. Dnia 17 listopada 2014 roku w Zespole Szkół odbył się I etap konkursu – w eliminacjach szkolnych wzięło udział 6 uczniów z klas trzeciej i czwartej technikum. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 19 pytań wielokrotnego wyboru oraz pytania otwartego. Uczniowie mieli tylko 30 minut na rozwiązanie zadania konkursowego.
Najlepiej poradzili sobie:
1. Ewelina Kazubek (IV Th) – 68 punktów
2. Agnieszka Lawendowska (III Th) – 62 punkty
3. Angelika Pasternak (IV Th) – 47 punktów
Uczniowie ci przeszli do II etapu, który odbędzie się 16 marca. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Bogumiła Taranek

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie naszej szkoły w "Panoramie Wałbrzyskiej"
Dodano: wtorek, 18 listopada 2014 - 14:19 Autor: kdzwolak
Informacje Strona "Panoramy Wałbrzyskiej" z 3 listopada 2014. Uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów dziennikarskich przeprowadzili sondę z mieszkańcami Wałbrzycha, która to właśnie została opublikowana na łamach lokalnej gazety.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół w Pieszycach
Dodano: piątek, 07 listopada 2014 - 17:52 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe

Krzysztof Dzwolak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

SZKOLNI DZIENNIKARZE NA WARSZTATACH W „GAZECIE WROCŁAWSKIEJ”
Dodano: środa, 05 listopada 2014 - 12:05 Autor: kdzwolak
Informacje 30 października 2014 roku dziewiętnastoosobowa grupa z redakcji szkolnej gazetki „Świat Gimbazy” wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w Wałbrzychu. Odwiedziliśmy redakcję „Gazety Wrocławskiej” i „Trybuny Wałbrzyskiej”, gdzie szefowa redakcji pani Sylwia Królikowska zleciła nam wykonanie ulicznej sondy wśród mieszkańców miasta. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale dzięki wytrwałości udało się je wykonać z powodzeniem. Niebawem wyniki pracy naszych dziennikarzy ukażą się w wydaniu lokalnej „Trybuny Wałbrzyskiej”. Po odwiedzinach w gazecie odbyliśmy lekcję w centrum naukowym ExploraPark. Temat zajęć dotyczył matematyki w przyrodzie i zachwycił nie tylko umysły ścisłe, ale także humanistów. Ponadto uczniowie mogli poświęcić czas na różnorodne gry logiczne i matematyczne zagadki. Pobyt w tym miejscu odebrał nam poczucie czasu i późnym popołudniem wróciliśmy do Pieszyc.

Opiekun Koła Dziennikarskiego
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"
Dodano: poniedziałek, 03 listopada 2014 - 12:41 Autor: kdzwolak
Informacje "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" W tej społecznej akcji pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wzięła udział młodzież Zespołu Szkół w Pieszycach. Patronat medialny objęła Telewizja Wrocławska. W dniach 1 i 2 listopada 29 uczniów gimnazjum i 11 uczniów technikum pod opieką nauczycielki, opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Bernadetty Szczypki kwestowało na terenie gminy Pieszyce. Nasi uczniowie przez dwa dni stali z puszkami na cmentarzach w Piskorzowie, Rościszowie, przy Kościele pw. św. Jakuba oraz jeden dzień przy Kościele pw. św. Antoniego. Każda osoba kwestująca posiadała identyfikator o następującej treści:

Ratowanie Polskich Nekropolii w ramach akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Cel: Realizacja akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA:
ratowanie polskich zrujnowanych cmentarzy na Kresach
I i II Rzeczypospolitej - przygotowanie do wyjazdu kilkuset wolontariuszy.

Organizator:
Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Nr zbiórki: 2014/973/OR

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Przewodnik Koordynatora i Wolontariusza Akcji PAM - Inkubator Wolontariatu
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 12:17 Autor: kdzwolak
Informacje Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego, działająca w Szkolnych Kołach Wolontariatu, uczestniczyła w zajęciach organizacyjnych dotyczących przedświątecznej akcji „Godne Dzieciństwo – Zbiórka Żywności”. Spotkanie młodych wolontariuszy odbyło się 28 października 2014 w auli Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. Dyrektor szkoły Bogumiła Kociumaka, witając wolontariuszy i nauczycieli podkreśliła ważność działań podejmowanych przez młodzież, której nie są obojętne potrzeby ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Wolontariusze biorący udział w zajęciach, zapoznali się z założeniami i celem programu PCK „Godne Dzieciństwo”, w ramach, którego zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Zebrana żywność w formie paczek świątecznych, za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK w Dzierżoniowie, trafi do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Planowana akcja jest również jednym z elementów nowatorskiej inicjatywy Starostwa Powiatowego i dotyczy Programu Aktywności Młodzieży powiatu dzierżoniowskiego – Inkubator Wolontariatu. Koordynatorki akcji „Godne Dzieciństwo- Zbiórka Żywności”, Izabela Bugaj i Małgorzata Wesołowska, zapoznały wolontariuszy z harmonogramem planowanych działań. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie obowiązki i zadania czekają wolontariuszy, którzy zgłoszą się do akcji zaplanowanej na koniec listopada 2014 r. Zbiórka żywności będzie przeprowadzona w ośmiu placówkach handlowych znajdujących się na terenie Pieszyc, Bielawy i Dzierżoniowa.

Izabela Bugaj
Małgorzata Wesołowska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

LEKCJA HISTORII NA ŻYWO Z WARSZAWY
Dodano: czwartek, 23 października 2014 - 21:53 Autor: kdzwolak
Informacje

Uczniowie klas IIIa i II c Gimnazjum przy Zespole Szkół w Pieszycach 23 października wzięli udział w niezwykłej multimedialnej lekcji historii na żywo przeprowadzonej z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu, trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy i przeszli też przez galerię opowiadającą o zagładzie Żydów w trakcie II wojny światowej. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce. 

Beata Malaga

Patroni lekcji i partnerzy projektu

     
     
     
     

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Święto Pieczonego Ziemniaka i Pasowanie Klas I
Dodano: wtorek, 21 października 2014 - 13:03 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

UROCZYSTOŚCI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dodano: wtorek, 21 października 2014 - 11:54 Autor: kdzwolak
Informacje Tegoroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół dnia 13 października. Miła okazja Święta Nauczycieli zjednoczyła całą społeczność naszej szkoły, która zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii.
Apel otworzyła p. dyrektor, Bogumiła Kociumaka. W swym przemówieniu wyraziła szczere uznanie dla trudnej pracy nauczycieli. Podziękowała nauczycielom za wytężony wysiłek w pracy wychowawczej i dydaktycznej, za odkrywanie i wspieranie talentów naszej młodzieży oraz wszystkim innym pracownikom szkoły za wspomaganie działań wychowawczych. Przedstawiła rys historyczny oraz okoliczności powstania Dnia Edukacji Narodowej: Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce, powołanym z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pani Dyrektor zaapelowała również do zgromadzonej młodzieży o przekazanie życzeń rodzicom – pierwszym wychowawcom oraz poprosiła o osobiste podziękowanie im za codzienny trud wychowania. Godności i powagi obchodom DEN dodawały odpowiednie dekoracje oraz obecność pocztu sztandarowego.
Rzetelna i pełna pasji praca nauczycieli przyniosła owoce w postaci sukcesów wychowanków. W tym szczególnym dniu wybitne osiągnięcia naszych uczniów cieszyły jeszcze bardziej. Dumni jesteśmy zwłaszcza z ostatniego „międzynarodowego” sukcesu naszych uczniów. Drużyna gimnazjalistów ZS w składzie: Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł oraz Grzegorz Cybula zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Finale konkursu – “Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa” organizowanym w ramach współpracy Dolnego Śląska i Saksonii. W Polsce nasi młodzi historycy zdobyli III miejsce, w Dreźnie poprawili swój wynik o jeden stopień. Uczniów do sukcesu poprowadziła pewną ręką p. Beata Malaga. Wśród gromkich braw szczęśliwi uczniowie klasy 3a odbierali z rąk p. Dyrektor dyplomy, podziękowania oraz nagrody – upominki. Zespół Szkół może poszczycić się również sukcesami sportowymi – ostatnio drużyna naszych dziewcząt wywalczyła srebro w Turnieju Piłki Siatkowej.
Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja do uczczenia i nagrodzenia nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele Zespołu: Beata Tomaszczyk, Beata Malaga, Beata Czerniejewska, Bernadetta Szczypka, Krystyna Szostak, Halina Markiewicz, Piotr Malski, Krzysztof Dzwolak, Anna Dyda-Falikowska, Ewa Krzywda, Beata Daniel, Izabela Bugaj, Katarzyna Złotnicka, Teresa Rutowicz oraz Krystyna Pakulniewicz.


Cały artykuł: 'UROCZYSTOŚCI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ' (1230 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu Leonardo da Vinci
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:25 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci W dniach 05.10.2014-09.10.2014 uczennice z klasy IITH (Paulina Ejlak, Anna Iwanicka, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Aleksandra Zaremba) oraz nauczycielki (Bernadetta Szczypka- koordynator, Beata Czerniejewska, Teresa Rutowicz, Bogumiła Taranek, Katarzyna Złotnicka) wzięły udział w spotkaniu projektowym w Chorwacji w mieście Orahovica. Było to już 4 spotkanie projektowe poza granicami naszego kraju, kolejne odbędzie się w grudniu w Pieszycach. W grupach międzynarodowych uczennice brały udział w warsztatach „Przygotowywanie zimnych potraw z warzyw” oraz „Słodkie i słone potrawy z batatów”. Szczególnie te drugie okazały się być interesujące, gdyż większość z nas miała możliwość po raz pierwszy skosztować batatów i potraw z nich przygotowanych. Poza warsztatami kulinarnymi odbyły się warsztaty językowe oraz zajęcia nad wspólnym słownikiem. W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić Osijek, Dakovo i Orahovicę. Powstały nowe znajomości oraz pogłębilismy te nawiązane w marcu na warsztatach w Novej Pace i Třešt. Teraz przed nami czas podsumowań. Kolejnym ważnym wyzwaniem będzie przygotowanie spotkania projektowego w naszej szkole, na które przyjadą uczniowie ze szkół czeskich w Novej Pace, Třešt, ze szkoły w Martin na Słowacji oraz z Orahovicy w Chorwacji.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce na Targach Turystyczno- Kulturowych w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:17 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 4 października w Centrum Kultury w Pieszycach odbyły się targi, w których udział wzięli uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkół w Pieszycach. Nasza szkoła na stoisku nr 11 prezentowała swoją działalność na różnych płaszczyznach. Każdy odwiedzający miał możliwość zapoznania się z programami, w których uczestniczy nasza szkoła, instytucjami, z którymi współpracujemy, umiejętnościami naszych uczniów, zdobywanymi podczas różnych kursów i warsztatów. Można było również przeczytać gazetkę szkolną „Gimbaza” i otrzymać jej ostatnie wydanie oraz podziwiać ozdoby wykonane różnymi technikami przez młodzież na szkolnych warsztatach artystycznych. W czasie trwania targów nie zabrakło uczniów zarówno gimnazjum jak i technikum, którzy przekazywali informacje o szkole osobom odwiedzającym nasze stoisko. Podczas targów Biblioteka Miejska- Centrum Kultury przeprowadziła wśród odwiedzających konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zdobyliśmy I MIEJSCE. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali i gratulujemy pozostałym stoiskom zajęcia „drugiego” miejsca.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

15 Wymiana Młodzieży z Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:04 Autor: kdzwolak
Pieszyce-Schortens Od września 2006 r. organizowana jest wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół- Gimnazjum w Pieszycach, a Mariengymnasium w Schortens. W dniach 23.09.2014-01.10.2014 uczniowie naszej szkoły już po raz 8 przebywali na wymianie uczniów w partnerskim mieście Schortens. Jak co roku młodzież polska nocowała w domach swoich niemieckich rówieśników, a opiekę nad nią sprawowały nauczycielki p.Bernadetta Szczypka i p.Izabela Bugaj. Cała grupa spędzała dnie wspólnie realizując program spotkania, a popołudnia i wieczory w gronie rodzin i znajomych. Taka forma wyjazdu pozwala naszej młodzieży na poznanie życia codziennego Niemców, ich zwyczajów oraz kultury, a program wymiany dopasowany był do zainteresowań młodych ludzi. Najciekawsze punkty programu to zwiedzanie Muzeum Emigranta „Auswandererhaus”, wycieczka do Holandii do miasta Groningen, wycieczka promem na wyspę Langeoog nad Morzem Północnym oraz wycieczka rowerowa połączona z pracą nad projektem w Neustadtgödens. W trakcie wymiany nawiązaliśmy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Dzięki nowoczesnym technikom możemy je na co dzień pielęgnować, a wiosną 2015r. przyjadą do nas nasi niemieccy koledzy. Zorganizowanie wymiany mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. W tym miejscy pragniemy podziękować organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, która już po raz 15 przyznała nam środki finansowe na realizację wymiany. Podziękowania składamy również Burmistrzowi Miasta Pieszyce oraz Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie.

Bernadetta Szczypka
Organizator wymiany

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Święto Pieczonego Ziemniaka
Dodano: poniedziałek, 13 października 2014 - 08:45 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

2 miejsce w Międzynarodowym Finale Konkursu –“ Polska i Saksonia..."
Dodano: środa, 08 października 2014 - 09:36 Autor: kdzwolak
Informacje Z radością informujemy, uczniowie klasy IIIa gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach - Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł oraz Grzegorz Cybula zdobyli 2 miejsce w Międzynarodowym Finale konkursu – “Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa” organizowanym w ramach współpracy Dolnego Śląska i Saksonii, który odbył się w dniach 24 - 26 września br. w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Dreźnie. Polskę reprezentowały trzy zespoły z Dolnego Śląska, w tym nasi uczniowie. Zmagania konkursowe odbyły się w ramach IV Dni Kultury Polskiej w Dreźnie, podczas których nasi reprezentanci mieli okazję uczestniczyć w nowo otwartej wystawie obrazów Romana Lipskiego w Muzeum J. I. Kraszewskiego czy być na koncercie zespołu Affabre Concinui. Esencją wyjazdu było zwiedzanie niezwykle pięknego Starego i Nowego Miasta w Dreźnie z wieloma zabytkami pamiętającymi czasy saskie, których to dotyczyły pytania konkursowe. Sam konkurs miał charakter zbliżony do teleturnieju “Wielka Gra”. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół ostatecznie zajął drugą pozycję. Opiekunem drużyny była Pani Beata Malaga.

Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Paulina, Sandra i Grzesiek z Panią profesor Grażyną Pańko

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Zespołu Szkół na XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki
Dodano: środa, 01 października 2014 - 12:18 Autor: kdzwolak
Informacje Na czym polega praca drukarki 3D? Co to jest ciekły azot? Jak komórki macierzyste wspomagają porost włosów? Czym zajmuje się mechatronika? Jaki wpływ na bezrobocie ma nauka i technika? Oto kilka z pytań, na które uczniowie Zespołu Szkół mogli poznać odpowiedź podczas XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Dnia 23 września br. gościli oni na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej uczestnicząc w wykładach i zajęciach z zakresu biologii, fizyki, mechatroniki czy chemii. Zanim jednak grupa szkolnych badaczy wyruszyła na poszukiwanie wiedzy została mile przywitana i pożegnana przez Panią Bogumiłę Kociumaka - dyrektora Zespołu Szkół oraz przez Pana Mirosława Obala - burmistrza Pieszyc. Na zajęciach uczniowie mogli samodzielnie wykonać wiele ciekawych doświadczeń oraz wziąć udział w konkursach, w których do zdobycia było wiele interesujących nagród i gadżetów z Politechniki Wrocławskiej. W programie nie mogło zabraknąć również przejażdżki tzw. “Polinką”, czyli kolejką linową Politechniki Wrocławskiej. Z relacji uczniów można wywnioskować, że był to niezwykle miło i pożytecznie spędzony czas. Po tak ogromnej, wręcz studenckiej dawce wiedzy wszyscy udali się do kina na projekcję filmu “Miasto 44” reżyserii Jana Komasy. Film, niezwykle realistyczny, wywarł na widzach duże wrażenie. Na zakończenie wyjazdu była także chwila aby coś przekąsić. Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili z masą wspomnień uwiecznionych w pamięci oraz na zdjęciach.

Sandra Szczygieł
Kamila Sagan
3a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Targi Turystyczno-Kulturowe
Dodano: czwartek, 25 września 2014 - 09:58 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Złoty talent 2013/2014
Dodano: wtorek, 23 września 2014 - 11:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Dodano: środa, 10 września 2014 - 14:39 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wystawa Papieska
Dodano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 - 13:05 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce Sandry Szczygieł w konkursie recytatorskim "Moja mała ojczyzna"
Dodano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 - 10:58 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zielona Szkoła Rewal 2014
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 21:22 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Karoliny Sośniak w Powiatowym Konkursie Piosenki Turystycznej
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 09:29 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 16 maja 2014 r. w ramach XV Prezentacji Oświatowych odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Turystycznej pod hasłem „Razem na turystycznym szlaku”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Pieszycach i Gmina Pieszyce.
W konkursie udział wzięło 17 solistów z następujących placówek:
- Gimnazjum Piastów Śląskich w Łagiewnikach: Karolina Miedziak, Małgorzata Kwiędacz, Kamila Piechura, Aleksandra Czop, Martyna Ilecka, Daria Hołyńska, Agata Redko;
- Gimnazjum Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej: Oskar Dudek ,Natalia Bezdzietna, Pamela Dudek;
- Zespół Gimnazjów Nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie: Maria Izdebska, Emilia Palimonka, Aleksandra Szkwarek;
- Zespół Szkół Pieszyce: Paulina Berlińska, Julia Przybyła, Karlina Sośniak, Roksana Fuchs.
Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: p. Kazimierz Krawczyk – kierownik artystyczny zespołów muzycznych, p. Maria Stasiak – nauczyciel muzyki, p. Andrzej Moj – muzyk.
Jury oceniało: dobór repertuaru, walory wokalne wykonawców, poprawność wykonania pod względem muzycznym, ogólny wyraz artystyczny. Na konkurs przyjechali utalentowani i bardzo dobrze przygotowani przez opiekunów artystycznych uczniowie.
Przybyłych gości przywitała pani dyrektor Bogumiła Kociumaka. Konkurs poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół; Agata Szymczakiewicz i Piotr Borowski. Po prezentacjach artystycznych, jury udało się na obrady, a uczestników oraz gości zaproszono na słodki poczęstunek. Po burzliwych obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia;
- I miejsce zajęła Aleksandra Czop z Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach.
- II miejsce zajęła Karolina Sośniak z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Pieszycach.
- III miejsce zajęła Emilia Palimonka z Zespołu Gimnazjów Nr3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie.
Wyróżnieni otrzymali:
- Paulina Berlińska z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Pieszycach;
- Aleksandra Szkwarek z Zespołu Gimnazjów Nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie.
Nagrodzeni uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali okazjonalne statuetk , pamiątkowe dyplomy i podziękowania ufundowanie przez Gminę Pieszyce. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i życzą dalszych sukcesów artystycznych. Koordynatorem konkursu była p. Krystyna Pakulniewicz.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Warsztaty dziennikarskie w Centrum Kultury w Głuszycy
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 09:22 Autor: kdzwolak
Informacje Dzięki życzliwości Pani Moniki Bisek z Centrum Kultury w Głuszycy, grupa uczniów zaangażowanych w pracę nad szkolną gazetką „Świat Gimbazy” wraz z opiekunem Justyną Protaziuk wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Zajęcia odbyły się 16 maja 2014 roku i miały charakter praktyczny.
Prowadząca je pani dr Monika Bisek – dyrektor Centrum Kultury w Głuszycy – jest kulturoznawcą, folklorystą, pracowała jako rzecznik prasowy Starosty Wałbrzycha i doradca do kontaktu z mediami. Podczas spotkania uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę na temat redagowania tytułów prasowych, lead’ów, tekstów informacyjnych. Otrzymali sporą dawkę informacji na temat komunikacji społecznej i umiejętnego przekazywania informacji zgodnie z twierdzeniem, że „nie ma złych informacji, są tylko źle przekazane”.
Opiekun koła dziennikarskiego oraz uczniowie jeszcze raz serdecznie dziękują Pani Monice Bisek za przekazaną wiedzę i poświęcony czas, który z pewnością zaprocentuje w pracy nad szkolną gazetką „Świat Gimbazy”.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dyplom dla Sandry Szczygieł w XIX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK
Dodano: poniedziałek, 12 maja 2014 - 15:10 Autor: kdzwolak
Informacje Sandra Szczygieł, uczennica klasy II A gimnazjum, 07 maja 2014 roku wzięła udział w etapie wojewódzkim Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”, który odbył się w kłodzkim Centrum Kultury. Uczennica reprezentowała powiat dzierżoniowski jako jedna z dwóch laureatek tego konkursu.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dodano: wtorek, 29 kwietnia 2014 - 14:00 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe Majowe święto jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku jest pierwszą taką w Europie i drugą, zaraz po Stanach Zjednoczonych, konstytucją na świecie. Stanowi ona jeden z ważniejszych dokumentów w historii naszego kraju. Dlatego też 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca to wielkie - dla Polski i Polaków - wydarzenie. Zabrzmiało wiele pieśni i wierszy . Były to utwory melancholijne, ale również radosne i budujące naszą dumę narodową. Oczywiście uroczystość nie udałaby się bez pomocy naszych szkolnych artystów oraz p. Beaty Malagi i p. Krystyny Pakulniewicz, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości. Wszystkim przybyłym na akademię uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Sandra Szczygieł kl. 2a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie z ZS Pieszyce na warsztatach w Czechach
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 12:01 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci W ramach projektu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego” w dniach 15.03.2014-22.03.2014 uczennice z klasy hotelarskiej wraz z nauczycielkami p.Bernadettą Szczypką i Izabelą Bugaj z Zespołu Szkół im.ks.J.Dzierżonia w Pieszycach uczestniczyły w spotkaniu projektowym w Czechach w Novej Pace oraz w Třešt. Było to już drugie spotkanie w ramach wspólnego projektu. Pierwsze cztery dni zorganizowane zostały przez szkołę partnerską z Novej Paki, kolejne cztery przez szkołę Z Třeštu.Już pierwszy dzień przyniósł nam wiele wrażeń, ale nie trzeba dużo pisać , wystarczy wspomnieć, że spędzaliśmy go w Harrachowie, kiedy odbywały się skoki narciarskie. Niestety pomimo naszego pełnego przygotowania jako fanek polskich skoczków czekała nas niemiła niespodzianka, a mianowicie ze względu na silny wiatr zostały odwołane skoki. W Harrachovie mieliśmy okazję nie tylko poczuć wspaniałą atmosferę sportów zimowych, lecz również zwiedziliśmy Hutę i Muzeum Szkła. Kolejny dzień po pierwszym wspólnym wieczorze z naszymi rówieśnikami z Czech zNovej Paki i z Třeštu, ze Słowacji z Martin oraz z Chorwacji z Orahiovicy, okazał się być nie mniej interesujący od poprzedniego, spędziliśmy go w Pradze zwiedzając miasto, jego zabytki oraz Muzeum Gastronomiczne, które było bardzo ciekawe i szczególnie dla nas interesujące z racji naszego kierunku kształcenia. Kolejne cztery dni (dwa w Novej Pace i dwa w Třešt) upłynęły nam na zajęciach praktycznych. Nasze uczennice z nauczycielką brały udział w kursie carvingu prowadzonym przez znanego czeskiego carvingowca p.Ludka Prochazke, warsztatach dekoracji z warzyw i owoców, warsztatach tworzenia kompozycji morimono, zajęciach z gotowania, suszenia warzyw i owoców, robienia pikli i przetworów warzywnych i owocowych. We wszystkich zajęciach uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, gdzie językiem roboczym, był język niemiecki. Ostatnie dwa dni pobytu spędziliśmy na zwiedzaniu miasta Třešt oraz jego okolicy. Zwiedziliśmy m.in. „Piekło” i Muzeum Straszydeł w Pelhřimov, Zoo w Jihlavie oraz Biofarmę Sasov, gdzie poza zwiedzaniem spędziliśmy miło czas na obserwacji hodowli świnek oraz konsumpcji produktów bio. Spotkanie projektowe w Czechach było bogate w wiedzę, dało możliwość zdobycia nowych umiejętności zawodowych oraz nawiązania międzynarodowych znajomości i przyjaźni. Uczennice nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania, które odbędzie się Chorwacji w październiku , a w grudniu czeka naszą szkołę wielkie zadanie- zorganizowanie spotkania dla uczniów i nauczycieli szkół partnerskich projektu. Wyjazd na spotkanie projektowe był w całości finansowany ze środków pozyskanych z programu Leonardo da Vinci Partnerstwo.

Koordynator projektu
Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" – Spotkanie z alpinistą, Pawłem Kudłą
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 11:35 Autor: kdzwolak
Informacje Niecodzienny gość pojawił się w auli Zespołu Szkół dnia 28.04.2014. Uczniowie pieszyckich szkół w ramach prezentacji - "Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" mieli okazję poznać i polubić Pawła Kudłę – naszego miejscowego alpinistę. Spotkanie z ciekawą lokalną osobowością jest jedną z wielu w całym, bogatym cyklu imprez, konkursów, pokazów oraz warsztatów organizowanych w ramach XV Prezentacji Placówek Oświatowych. Organizatorem tegorocznego projektu jest gmina Pieszyce. Znakomitego gościa oraz zgromadzoną na sali widownię przywitała w imieniu Zespołu Szkół dyrektor placówki, pani Bogumiła Kociumaka. W spotkaniu uczestniczyła także pani Jadwiga Wąsik, główny koordynator Prezentacji Oświatowych. Spotkanie, zorganizowane w auli Zespołu, miało charakter otwarty dla innych szkół naszej gminy – przybyli na nie nauczyciele - opiekunowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Niepublicznej. Gospodarzy reprezentowała klasa 3 a wraz z panią Barbarą Szeligą. Paweł Kudła, niezwykle skromny i miły, młody człowiek, ale również dojrzały profesjonalista w tym, co robi, przedstawił się zgromadzonym gościom, przy czym podkreślił swe pochodzenie i mocne związki lokalnym środowiskiem. Pochodzi z Piskorzowa i ukończył gimnazjum przy Zespole Szkół. Obecne spotkanie okazało się więc w jakimś sensie sentymentalnym powrotem do przeszłości. Zapytany przez moderatorkę spotkania, panią Barbarę Szeligę o początki zainteresowania wspinaczką wysokogórską oraz o motywację do podjęcia tak „ryzykownego hobby”, Paweł w odpowiedzi przywołał nasze Góry Sowie, które były „wprost na wyciągnięcie ręki”. To tu, na naszym terenie, rodziła się jego życiowa pasja, tu zaczął wędrować po górach, doceniać ich naturalne, groźne piękno. Prostą konsekwencją takich zainteresowań był wybór studiów na kierunku „Turystyka i Rekreacja”. I tak Góry Sowie stały się początkiem całego „łańcucha” zdobytych szczytów i pasm górskich - od rodzimych Tatr, poprzez Kaukaz, aż po Pamir. Jego ostatnie osiągnięcie to już prawie ośmiotysięcznik, tj. Szczyt Awicenny. Dawniej znany jako Szczyt Lenina - 7134 m n. p. m. - znajduje się w Azji, w Pamirze, na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu. Alpinista rozpoczął swój profesjonalny pokaz dla młodzieży prezentacją podstawowego wyposażenia alpinisty: ubioru oraz sprzętu alpinistycznego (raki, liny do wspinaczki itp.). Bardzo użyteczne okazały się tu dwie atrakcje – niespodzianki, przygotowane wcześniej przez prelegenta: w pełni ubrany „wspinaczkowo” manekin-alpinista oraz profesjonalny namiot, rozbity na podłodze w auli szkoły. Pod koniec spotkania Paweł pozwolił nawet chętnym wejść do namiotu i sam pozował w nim wraz z uczniami do pamiątkowych zdjęć.

Cały artykuł: '"Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" – Spotkanie z alpinistą, Pawłem Kudłą' (2574 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Pożegnanie klasy IV Technikum
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 10:17 Autor: kdzwolak
Informacje Kiedy gimnazjaliści zmagali się z testami podsumowującymi ich naukę, w naszej szkole żegnaliśmy klasy maturalne. 25 kwietnia odebrali oni swoje upragnione świadectwa ukończenia szkoły. Nad całością uroczystości czuwał szkolny zespół artystyczny oraz uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Krystyny Pakulniewicz. Oczywiście nie obyło się bez podziękowań dla zaangażowanych w kształcenie naszych absolwentów, ciepłych słów dla wychowawcy – p. Beaty Daniel oraz wszystkich rodziców. Jak to bywa podczas pożegnań - polały się łzy. Były to łzy smutku ale i łzy szczęścia - w końcu nasi maturzyści rozpoczynają nowy rozdział - dorosłe życie. Muszą jeszcze zdać "egzamin dojrzałości".

Życzymy im powodzenia!

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zajęcia artystyczne "Polska Wielkanoc"
Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 - 08:40 Autor: kdzwolak
Informacje Od lutego do kwietnia 2014 w naszej szkole odbywały się zajęcia artystyczne pod przewodnictwem p. Bernadetty Szczypki i p. Izabeli Bugaj. Na zorganizowanie zajęć zostały pozyskane środki finansowe ze Starostwa Dzierżoniowskiego w ramach Grantu Oświatowego. W trakcie warsztatów nasi uczniowie wykonywali ozdoby wielkanocne, dekoracje szkolnych korytarzy, gazetkę o polskich tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Na zajęciach młodzież poznała różne techniki i robiła ozdoby oraz dekoracje m.in. metodą quilingu, orgiami, de coupage jak również ozdoby ze wstążeczek, cekinów, kawy, płatków kosmetycznych i ze skorupek jajek. Wykonane dekoracje i ozdoby można było podziwiać w trakcie Dni Kultury w naszej szkole.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Carving w Zespole Szkół
Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 - 08:38 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci Uczennice z klasy I TH (Jesika Bagińska, Paulina Ejlak, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Anna Śliwńska) wraz z wychowawcą klasy p.Bernadetta Szczypką w czasie spotkania projektowego w ramach programu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego” w Czechach w marcu 2014 r w Novej Pace i w Třešt ukończyły kurs carvingu prowadzony przez znakomitego czeskiego carvingowca p.Ludka Prochazka. Zdobyte umiejętności dziewczęta miały okazję zaprezentować już na prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych w Dzierżoniowie 27 marca 2014r. oraz na Dniach Kultury w naszej szkole 10 kwietnia 2014r.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415   >


Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Wdrożenie i administracja - Krzysztof Dzwolak