Kto jest online?Obecnie jest 3 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu Leonardo da Vinci
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:25 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci W dniach 05.10.2014-09.10.2014 uczennice z klasy IITH (Paulina Ejlak, Anna Iwanicka, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Aleksandra Zaremba) oraz nauczycielki (Bernadetta Szczypka- koordynator, Beata Czerniejewska, Teresa Rutowicz, Bogumiła Taranek, Katarzyna Złotnicka) wzięły udział w spotkaniu projektowym w Chorwacji w mieście Orahovica. Było to już 4 spotkanie projektowe poza granicami naszego kraju, kolejne odbędzie się w grudniu w Pieszycach. W grupach międzynarodowych uczennice brały udział w warsztatach „Przygotowywanie zimnych potraw z warzyw” oraz „Słodkie i słone potrawy z batatów”. Szczególnie te drugie okazały się być interesujące, gdyż większość z nas miała możliwość po raz pierwszy skosztować batatów i potraw z nich przygotowanych. Poza warsztatami kulinarnymi odbyły się warsztaty językowe oraz zajęcia nad wspólnym słownikiem. W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić Osijek, Dakovo i Orahovicę. Powstały nowe znajomości oraz pogłębilismy te nawiązane w marcu na warsztatach w Novej Pace i Třešt. Teraz przed nami czas podsumowań. Kolejnym ważnym wyzwaniem będzie przygotowanie spotkania projektowego w naszej szkole, na które przyjadą uczniowie ze szkół czeskich w Novej Pace, Třešt, ze szkoły w Martin na Słowacji oraz z Orahovicy w Chorwacji.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce na Targach Turystyczno- Kulturowych w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:17 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 4 października w Centrum Kultury w Pieszycach odbyły się targi, w których udział wzięli uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkół w Pieszycach. Nasza szkoła na stoisku nr 11 prezentowała swoją działalność na różnych płaszczyznach. Każdy odwiedzający miał możliwość zapoznania się z programami, w których uczestniczy nasza szkoła, instytucjami, z którymi współpracujemy, umiejętnościami naszych uczniów, zdobywanymi podczas różnych kursów i warsztatów. Można było również przeczytać gazetkę szkolną „Gimbaza” i otrzymać jej ostatnie wydanie oraz podziwiać ozdoby wykonane różnymi technikami przez młodzież na szkolnych warsztatach artystycznych. W czasie trwania targów nie zabrakło uczniów zarówno gimnazjum jak i technikum, którzy przekazywali informacje o szkole osobom odwiedzającym nasze stoisko. Podczas targów Biblioteka Miejska- Centrum Kultury przeprowadziła wśród odwiedzających konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zdobyliśmy I MIEJSCE. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali i gratulujemy pozostałym stoiskom zajęcia „drugiego” miejsca.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

15 Wymiana Młodzieży z Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:04 Autor: kdzwolak
Pieszyce-Schortens Od września 2006 r. organizowana jest wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół- Gimnazjum w Pieszycach, a Mariengymnasium w Schortens. W dniach 23.09.2014-01.10.2014 uczniowie naszej szkoły już po raz 8 przebywali na wymianie uczniów w partnerskim mieście Schortens. Jak co roku młodzież polska nocowała w domach swoich niemieckich rówieśników, a opiekę nad nią sprawowały nauczycielki p.Bernadetta Szczypka i p.Izabela Bugaj. Cała grupa spędzała dnie wspólnie realizując program spotkania, a popołudnia i wieczory w gronie rodzin i znajomych. Taka forma wyjazdu pozwala naszej młodzieży na poznanie życia codziennego Niemców, ich zwyczajów oraz kultury, a program wymiany dopasowany był do zainteresowań młodych ludzi. Najciekawsze punkty programu to zwiedzanie Muzeum Emigranta „Auswandererhaus”, wycieczka do Holandii do miasta Groningen, wycieczka promem na wyspę Langeoog nad Morzem Północnym oraz wycieczka rowerowa połączona z pracą nad projektem w Neustadtgödens. W trakcie wymiany nawiązaliśmy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Dzięki nowoczesnym technikom możemy je na co dzień pielęgnować, a wiosną 2015r. przyjadą do nas nasi niemieccy koledzy. Zorganizowanie wymiany mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. W tym miejscy pragniemy podziękować organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, która już po raz 15 przyznała nam środki finansowe na realizację wymiany. Podziękowania składamy również Burmistrzowi Miasta Pieszyce oraz Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie.

Bernadetta Szczypka
Organizator wymiany

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Święto Pieczonego Ziemniaka
Dodano: poniedziałek, 13 października 2014 - 08:45 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

2 miejsce w Międzynarodowym Finale Konkursu –“ Polska i Saksonia..."
Dodano: środa, 08 października 2014 - 09:36 Autor: kdzwolak
Informacje Z radością informujemy, uczniowie klasy IIIa gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach - Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł oraz Grzegorz Cybula zdobyli 2 miejsce w Międzynarodowym Finale konkursu – “Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa” organizowanym w ramach współpracy Dolnego Śląska i Saksonii, który odbył się w dniach 24 - 26 września br. w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Dreźnie. Polskę reprezentowały trzy zespoły z Dolnego Śląska, w tym nasi uczniowie. Zmagania konkursowe odbyły się w ramach IV Dni Kultury Polskiej w Dreźnie, podczas których nasi reprezentanci mieli okazję uczestniczyć w nowo otwartej wystawie obrazów Romana Lipskiego w Muzeum J. I. Kraszewskiego czy być na koncercie zespołu Affabre Concinui. Esencją wyjazdu było zwiedzanie niezwykle pięknego Starego i Nowego Miasta w Dreźnie z wieloma zabytkami pamiętającymi czasy saskie, których to dotyczyły pytania konkursowe. Sam konkurs miał charakter zbliżony do teleturnieju “Wielka Gra”. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół ostatecznie zajął drugą pozycję. Opiekunem drużyny była Pani Beata Malaga.

Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Paulina, Sandra i Grzesiek z Panią profesor Grażyną Pańko

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Zespołu Szkół na XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki
Dodano: środa, 01 października 2014 - 12:18 Autor: kdzwolak
Informacje Na czym polega praca drukarki 3D? Co to jest ciekły azot? Jak komórki macierzyste wspomagają porost włosów? Czym zajmuje się mechatronika? Jaki wpływ na bezrobocie ma nauka i technika? Oto kilka z pytań, na które uczniowie Zespołu Szkół mogli poznać odpowiedź podczas XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Dnia 23 września br. gościli oni na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej uczestnicząc w wykładach i zajęciach z zakresu biologii, fizyki, mechatroniki czy chemii. Zanim jednak grupa szkolnych badaczy wyruszyła na poszukiwanie wiedzy została mile przywitana i pożegnana przez Panią Bogumiłę Kociumaka - dyrektora Zespołu Szkół oraz przez Pana Mirosława Obala - burmistrza Pieszyc. Na zajęciach uczniowie mogli samodzielnie wykonać wiele ciekawych doświadczeń oraz wziąć udział w konkursach, w których do zdobycia było wiele interesujących nagród i gadżetów z Politechniki Wrocławskiej. W programie nie mogło zabraknąć również przejażdżki tzw. “Polinką”, czyli kolejką linową Politechniki Wrocławskiej. Z relacji uczniów można wywnioskować, że był to niezwykle miło i pożytecznie spędzony czas. Po tak ogromnej, wręcz studenckiej dawce wiedzy wszyscy udali się do kina na projekcję filmu “Miasto 44” reżyserii Jana Komasy. Film, niezwykle realistyczny, wywarł na widzach duże wrażenie. Na zakończenie wyjazdu była także chwila aby coś przekąsić. Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili z masą wspomnień uwiecznionych w pamięci oraz na zdjęciach.

Sandra Szczygieł
Kamila Sagan
3a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Targi Turystyczno-Kulturowe
Dodano: czwartek, 25 września 2014 - 09:58 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Złoty talent 2013/2014
Dodano: wtorek, 23 września 2014 - 11:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Dodano: środa, 10 września 2014 - 14:39 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wystawa Papieska
Dodano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 - 13:05 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce Sandry Szczygieł w konkursie recytatorskim "Moja mała ojczyzna"
Dodano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 - 10:58 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zielona Szkoła Rewal 2014
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 21:22 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Karoliny Sośniak w Powiatowym Konkursie Piosenki Turystycznej
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 09:29 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 16 maja 2014 r. w ramach XV Prezentacji Oświatowych odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Turystycznej pod hasłem „Razem na turystycznym szlaku”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Pieszycach i Gmina Pieszyce.
W konkursie udział wzięło 17 solistów z następujących placówek:
- Gimnazjum Piastów Śląskich w Łagiewnikach: Karolina Miedziak, Małgorzata Kwiędacz, Kamila Piechura, Aleksandra Czop, Martyna Ilecka, Daria Hołyńska, Agata Redko;
- Gimnazjum Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej: Oskar Dudek ,Natalia Bezdzietna, Pamela Dudek;
- Zespół Gimnazjów Nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie: Maria Izdebska, Emilia Palimonka, Aleksandra Szkwarek;
- Zespół Szkół Pieszyce: Paulina Berlińska, Julia Przybyła, Karlina Sośniak, Roksana Fuchs.
Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: p. Kazimierz Krawczyk – kierownik artystyczny zespołów muzycznych, p. Maria Stasiak – nauczyciel muzyki, p. Andrzej Moj – muzyk.
Jury oceniało: dobór repertuaru, walory wokalne wykonawców, poprawność wykonania pod względem muzycznym, ogólny wyraz artystyczny. Na konkurs przyjechali utalentowani i bardzo dobrze przygotowani przez opiekunów artystycznych uczniowie.
Przybyłych gości przywitała pani dyrektor Bogumiła Kociumaka. Konkurs poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół; Agata Szymczakiewicz i Piotr Borowski. Po prezentacjach artystycznych, jury udało się na obrady, a uczestników oraz gości zaproszono na słodki poczęstunek. Po burzliwych obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia;
- I miejsce zajęła Aleksandra Czop z Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach.
- II miejsce zajęła Karolina Sośniak z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Pieszycach.
- III miejsce zajęła Emilia Palimonka z Zespołu Gimnazjów Nr3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie.
Wyróżnieni otrzymali:
- Paulina Berlińska z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Pieszycach;
- Aleksandra Szkwarek z Zespołu Gimnazjów Nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie.
Nagrodzeni uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali okazjonalne statuetk , pamiątkowe dyplomy i podziękowania ufundowanie przez Gminę Pieszyce. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i życzą dalszych sukcesów artystycznych. Koordynatorem konkursu była p. Krystyna Pakulniewicz.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Warsztaty dziennikarskie w Centrum Kultury w Głuszycy
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 09:22 Autor: kdzwolak
Informacje Dzięki życzliwości Pani Moniki Bisek z Centrum Kultury w Głuszycy, grupa uczniów zaangażowanych w pracę nad szkolną gazetką „Świat Gimbazy” wraz z opiekunem Justyną Protaziuk wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Zajęcia odbyły się 16 maja 2014 roku i miały charakter praktyczny.
Prowadząca je pani dr Monika Bisek – dyrektor Centrum Kultury w Głuszycy – jest kulturoznawcą, folklorystą, pracowała jako rzecznik prasowy Starosty Wałbrzycha i doradca do kontaktu z mediami. Podczas spotkania uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę na temat redagowania tytułów prasowych, lead’ów, tekstów informacyjnych. Otrzymali sporą dawkę informacji na temat komunikacji społecznej i umiejętnego przekazywania informacji zgodnie z twierdzeniem, że „nie ma złych informacji, są tylko źle przekazane”.
Opiekun koła dziennikarskiego oraz uczniowie jeszcze raz serdecznie dziękują Pani Monice Bisek za przekazaną wiedzę i poświęcony czas, który z pewnością zaprocentuje w pracy nad szkolną gazetką „Świat Gimbazy”.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dyplom dla Sandry Szczygieł w XIX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK
Dodano: poniedziałek, 12 maja 2014 - 15:10 Autor: kdzwolak
Informacje Sandra Szczygieł, uczennica klasy II A gimnazjum, 07 maja 2014 roku wzięła udział w etapie wojewódzkim Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”, który odbył się w kłodzkim Centrum Kultury. Uczennica reprezentowała powiat dzierżoniowski jako jedna z dwóch laureatek tego konkursu.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dodano: wtorek, 29 kwietnia 2014 - 14:00 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe Majowe święto jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku jest pierwszą taką w Europie i drugą, zaraz po Stanach Zjednoczonych, konstytucją na świecie. Stanowi ona jeden z ważniejszych dokumentów w historii naszego kraju. Dlatego też 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca to wielkie - dla Polski i Polaków - wydarzenie. Zabrzmiało wiele pieśni i wierszy . Były to utwory melancholijne, ale również radosne i budujące naszą dumę narodową. Oczywiście uroczystość nie udałaby się bez pomocy naszych szkolnych artystów oraz p. Beaty Malagi i p. Krystyny Pakulniewicz, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości. Wszystkim przybyłym na akademię uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Sandra Szczygieł kl. 2a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie z ZS Pieszyce na warsztatach w Czechach
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 12:01 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci W ramach projektu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego” w dniach 15.03.2014-22.03.2014 uczennice z klasy hotelarskiej wraz z nauczycielkami p.Bernadettą Szczypką i Izabelą Bugaj z Zespołu Szkół im.ks.J.Dzierżonia w Pieszycach uczestniczyły w spotkaniu projektowym w Czechach w Novej Pace oraz w Třešt. Było to już drugie spotkanie w ramach wspólnego projektu. Pierwsze cztery dni zorganizowane zostały przez szkołę partnerską z Novej Paki, kolejne cztery przez szkołę Z Třeštu.Już pierwszy dzień przyniósł nam wiele wrażeń, ale nie trzeba dużo pisać , wystarczy wspomnieć, że spędzaliśmy go w Harrachowie, kiedy odbywały się skoki narciarskie. Niestety pomimo naszego pełnego przygotowania jako fanek polskich skoczków czekała nas niemiła niespodzianka, a mianowicie ze względu na silny wiatr zostały odwołane skoki. W Harrachovie mieliśmy okazję nie tylko poczuć wspaniałą atmosferę sportów zimowych, lecz również zwiedziliśmy Hutę i Muzeum Szkła. Kolejny dzień po pierwszym wspólnym wieczorze z naszymi rówieśnikami z Czech zNovej Paki i z Třeštu, ze Słowacji z Martin oraz z Chorwacji z Orahiovicy, okazał się być nie mniej interesujący od poprzedniego, spędziliśmy go w Pradze zwiedzając miasto, jego zabytki oraz Muzeum Gastronomiczne, które było bardzo ciekawe i szczególnie dla nas interesujące z racji naszego kierunku kształcenia. Kolejne cztery dni (dwa w Novej Pace i dwa w Třešt) upłynęły nam na zajęciach praktycznych. Nasze uczennice z nauczycielką brały udział w kursie carvingu prowadzonym przez znanego czeskiego carvingowca p.Ludka Prochazke, warsztatach dekoracji z warzyw i owoców, warsztatach tworzenia kompozycji morimono, zajęciach z gotowania, suszenia warzyw i owoców, robienia pikli i przetworów warzywnych i owocowych. We wszystkich zajęciach uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, gdzie językiem roboczym, był język niemiecki. Ostatnie dwa dni pobytu spędziliśmy na zwiedzaniu miasta Třešt oraz jego okolicy. Zwiedziliśmy m.in. „Piekło” i Muzeum Straszydeł w Pelhřimov, Zoo w Jihlavie oraz Biofarmę Sasov, gdzie poza zwiedzaniem spędziliśmy miło czas na obserwacji hodowli świnek oraz konsumpcji produktów bio. Spotkanie projektowe w Czechach było bogate w wiedzę, dało możliwość zdobycia nowych umiejętności zawodowych oraz nawiązania międzynarodowych znajomości i przyjaźni. Uczennice nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania, które odbędzie się Chorwacji w październiku , a w grudniu czeka naszą szkołę wielkie zadanie- zorganizowanie spotkania dla uczniów i nauczycieli szkół partnerskich projektu. Wyjazd na spotkanie projektowe był w całości finansowany ze środków pozyskanych z programu Leonardo da Vinci Partnerstwo.

Koordynator projektu
Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" – Spotkanie z alpinistą, Pawłem Kudłą
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 11:35 Autor: kdzwolak
Informacje Niecodzienny gość pojawił się w auli Zespołu Szkół dnia 28.04.2014. Uczniowie pieszyckich szkół w ramach prezentacji - "Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" mieli okazję poznać i polubić Pawła Kudłę – naszego miejscowego alpinistę. Spotkanie z ciekawą lokalną osobowością jest jedną z wielu w całym, bogatym cyklu imprez, konkursów, pokazów oraz warsztatów organizowanych w ramach XV Prezentacji Placówek Oświatowych. Organizatorem tegorocznego projektu jest gmina Pieszyce. Znakomitego gościa oraz zgromadzoną na sali widownię przywitała w imieniu Zespołu Szkół dyrektor placówki, pani Bogumiła Kociumaka. W spotkaniu uczestniczyła także pani Jadwiga Wąsik, główny koordynator Prezentacji Oświatowych. Spotkanie, zorganizowane w auli Zespołu, miało charakter otwarty dla innych szkół naszej gminy – przybyli na nie nauczyciele - opiekunowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Niepublicznej. Gospodarzy reprezentowała klasa 3 a wraz z panią Barbarą Szeligą. Paweł Kudła, niezwykle skromny i miły, młody człowiek, ale również dojrzały profesjonalista w tym, co robi, przedstawił się zgromadzonym gościom, przy czym podkreślił swe pochodzenie i mocne związki lokalnym środowiskiem. Pochodzi z Piskorzowa i ukończył gimnazjum przy Zespole Szkół. Obecne spotkanie okazało się więc w jakimś sensie sentymentalnym powrotem do przeszłości. Zapytany przez moderatorkę spotkania, panią Barbarę Szeligę o początki zainteresowania wspinaczką wysokogórską oraz o motywację do podjęcia tak „ryzykownego hobby”, Paweł w odpowiedzi przywołał nasze Góry Sowie, które były „wprost na wyciągnięcie ręki”. To tu, na naszym terenie, rodziła się jego życiowa pasja, tu zaczął wędrować po górach, doceniać ich naturalne, groźne piękno. Prostą konsekwencją takich zainteresowań był wybór studiów na kierunku „Turystyka i Rekreacja”. I tak Góry Sowie stały się początkiem całego „łańcucha” zdobytych szczytów i pasm górskich - od rodzimych Tatr, poprzez Kaukaz, aż po Pamir. Jego ostatnie osiągnięcie to już prawie ośmiotysięcznik, tj. Szczyt Awicenny. Dawniej znany jako Szczyt Lenina - 7134 m n. p. m. - znajduje się w Azji, w Pamirze, na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu. Alpinista rozpoczął swój profesjonalny pokaz dla młodzieży prezentacją podstawowego wyposażenia alpinisty: ubioru oraz sprzętu alpinistycznego (raki, liny do wspinaczki itp.). Bardzo użyteczne okazały się tu dwie atrakcje – niespodzianki, przygotowane wcześniej przez prelegenta: w pełni ubrany „wspinaczkowo” manekin-alpinista oraz profesjonalny namiot, rozbity na podłodze w auli szkoły. Pod koniec spotkania Paweł pozwolił nawet chętnym wejść do namiotu i sam pozował w nim wraz z uczniami do pamiątkowych zdjęć.

Cały artykuł: '"Od Wielkiej Sowy po szczyt Awicenny" – Spotkanie z alpinistą, Pawłem Kudłą' (2574 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Pożegnanie klasy IV Technikum
Dodano: poniedziałek, 28 kwietnia 2014 - 10:17 Autor: kdzwolak
Informacje Kiedy gimnazjaliści zmagali się z testami podsumowującymi ich naukę, w naszej szkole żegnaliśmy klasy maturalne. 25 kwietnia odebrali oni swoje upragnione świadectwa ukończenia szkoły. Nad całością uroczystości czuwał szkolny zespół artystyczny oraz uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Krystyny Pakulniewicz. Oczywiście nie obyło się bez podziękowań dla zaangażowanych w kształcenie naszych absolwentów, ciepłych słów dla wychowawcy – p. Beaty Daniel oraz wszystkich rodziców. Jak to bywa podczas pożegnań - polały się łzy. Były to łzy smutku ale i łzy szczęścia - w końcu nasi maturzyści rozpoczynają nowy rozdział - dorosłe życie. Muszą jeszcze zdać "egzamin dojrzałości".

Życzymy im powodzenia!

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zajęcia artystyczne "Polska Wielkanoc"
Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 - 08:40 Autor: kdzwolak
Informacje Od lutego do kwietnia 2014 w naszej szkole odbywały się zajęcia artystyczne pod przewodnictwem p. Bernadetty Szczypki i p. Izabeli Bugaj. Na zorganizowanie zajęć zostały pozyskane środki finansowe ze Starostwa Dzierżoniowskiego w ramach Grantu Oświatowego. W trakcie warsztatów nasi uczniowie wykonywali ozdoby wielkanocne, dekoracje szkolnych korytarzy, gazetkę o polskich tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Na zajęciach młodzież poznała różne techniki i robiła ozdoby oraz dekoracje m.in. metodą quilingu, orgiami, de coupage jak również ozdoby ze wstążeczek, cekinów, kawy, płatków kosmetycznych i ze skorupek jajek. Wykonane dekoracje i ozdoby można było podziwiać w trakcie Dni Kultury w naszej szkole.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Carving w Zespole Szkół
Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 - 08:38 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci Uczennice z klasy I TH (Jesika Bagińska, Paulina Ejlak, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Anna Śliwńska) wraz z wychowawcą klasy p.Bernadetta Szczypką w czasie spotkania projektowego w ramach programu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego” w Czechach w marcu 2014 r w Novej Pace i w Třešt ukończyły kurs carvingu prowadzony przez znakomitego czeskiego carvingowca p.Ludka Prochazka. Zdobyte umiejętności dziewczęta miały okazję zaprezentować już na prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych w Dzierżoniowie 27 marca 2014r. oraz na Dniach Kultury w naszej szkole 10 kwietnia 2014r.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dni Kultury Szkoły 2014
Dodano: czwartek, 17 kwietnia 2014 - 20:56 Autor: kdzwolak
Dni kultury szkoły

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 12:38 Autor: kdzwolak
Informacje 14 kwietnia uczniowie klasy 2a Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł i Grzegorz Cybula odebrali w Urzędzie Wojewódzkim nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa.
Nagrody dla najlepszych uczniów w konkursach "Polska i Saksonia – dzieje sąsiedztwa” oraz "Józef Ignacy Kraszewski – pisarz obojga narodów” rozdane!
Rozstrzygnięcie Etapu Regionalnego – Eliminacji Konkursu Historycznego pn. "Polska i Saksonia- dzieje sąsiedztwa".

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Matematyka "na sportowo" lub sport ujęty matematycznie
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:58 Autor: kdzwolak
Informacje Piknik wiosenny, zorganizowany dnia 10.04 w Zespole Szkół, obfitował w wiele atrakcji dla młodzieży, tej starszej, i tej nieco młodszej. Ważniejszą z nich były Mistrzostwa Matematyczno - Sportowe, które odbyły się w ramach dni Kultury Szkoły w sam dzień Pikniku, w godzinach dopołudniowych. Formuła igrzysk nie jest nowa: organizatorzy powrócili do chlubnej szkolnej tradycji organizowania zabaw matematyczno-sportowych i zacieśniania przyjaźni między szkołami w naszej gminie. Rywalizacje miały miejsce w kategorii klas szóstych szkół podstawowych oraz klas pierwszych gimnazjum. Walczyły ze sobą drużyny 3-osobowe. Zadania stanowiły ekscytujące połączenie rywalizacji sportowej ze stosowaniem matematyki w praktyce np. grupy obliczały skuteczność poszczególnych zawodników w rzucie do kosza, obliczały średni wynik drużyny w rzucie do celu, tor przeszkód podczas którego każdy zawodnik miał do rozwiązania jedno z trzech zadań. Pracowały nie tylko mięśnie, ale i mózgi. Zmagania oceniało jury w składzie: przewodnicząca, pani dyrektor Bogumiła Kociumaka, wiceburmistrz, pan Paweł Brzozowski a także nauczyciele z Zespołu Szkół oraz z obu podstawówek. Wyniki prezentują się następująco. W kategorii klas szóstych I miejsce zdobyła klasa 6b Szkoły Podstawowej nr 1. Na II miejscu uplasowała się klasa 6a z tej samej placówki, zaś III pozycję zdobyła klasa 6 Szkoły Niepublicznej. W kategorii klas pierwszych gimnazjum najlepsza okazała się drużyna klasy 1c, za nią na podium stanął zespół klasy 1b, III miejsce zajęła klasa 1a. Oprócz rywalizacji o medalowe miejsca tegoroczne potyczki sportowo-matematyczne dostarczyły uczestnikom dużo wrażeń i moc dobrej zabawy. Zawdzięczamy ją dobrej pracy i przygotowaniom organizatorów: pani Joannie Witkowskiej, pomysłodawczyni oraz spirytus movens imprezy, wspomaganej przez panie Małgorzatę Dobrowolską oraz Barbarę Kiesewetter. Organizatorzy dziękują Gościom i uczestnikom za udział w Mistrzostwach. Podziękowania idą również na ręce Burmistrza Miasta Pieszyce, pana Mirosława Obala, który Nagrody zasponsorował nagrody dla zwycięzców. To im najcieplej gratulujemy sportowo-matematycznych sukcesów!

Joanna Witkowska, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs przedsiębiorczości - co nasza młodzież wie o bankach?
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:42 Autor: kdzwolak
Informacje Dnia 24 marca b.r. odbył się etap szkolny V edycji Powiatowego Konkursu Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Banki.
Celem konkursu, oprócz popularyzacji wiedzy ekonomicznej, wiedzy o Narodowym Banku Polskim, bankach komercyjnych oraz bankach działających w powiecie dzierżoniowskim, było przede wszystkim rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz promowanie aktywnego ich poruszania się na rynku pieniężnym i kredytowym.
Do etapu II powiatowego finałowego, który odbędzie się 11 kwietnia, zakwalifikowało się 3 uczniów: Ewelina Kazubek, Monika Hofman z klasy 3 Th oraz Rafał Najwer z klasy 4 Th. Organizatorkami szkolnego etapu konkursu były panie: Bogumiła Taranek oraz Beata Czerniejewska.
Gratulujemy i życzymy młodym ekonomistom dalszych sukcesów, nie tylko w sferze teorii przedsiębiorczości, ale i w życiowej praktyce!

Bogumiła Taranek, Ewa Krzywda


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Nasi hotelarze walczą o tytuł z najlepszymi w Subregionie Wałbrzyskim
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:40 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Nasza uzdolniona młodzież z Technikum Hotelarskiego reprezentowała pieszycki Zespół Szkół w konkursie "Na najlepszych uczniów w Zawodzie: Technik Hotelarstwa w roku 2014 i 2015”, który odbył się dnia 27. 03. 2014 r. w Polanicy Zdroju. Nasi uczniowie: Ewelina Kazubek, Monika Hofman z kl. III Th oraz Agnieszka Lawendowska z kl. II Th, ubiegali się zaszczytny tytuł „najlepszych” wraz z innymi dziesięcioma 3-osobowymi drużynami Subregionu Wałbrzyskiego. Ocenie jury podlegały następujące umiejętności: przyjmowanie i potwierdzanie rezerwacji gości indywidualnych i grupowych, wykonywanie prac związanych z obsługą gości w recepcji, sporządzanie dokumentów związanych z rozliczaniem pobytu gości, czynności związane z utrzymaniem porządku w hotelu, sposoby podawania potraw i napojów w restauracji hotelowej oraz określanie wyposażenia jednostek mieszkalnych zgodnie z wymogami kategoryzacyjnymi. Chociaż nasi młodzi hotelarze spisali się dzielnie w zadaniach praktycznych, nie sprostali jednak konkurencyjnym drużynom. Przywieźli z sobą nowe doświadczenia i umiejętności, które z pewnością wykorzystają w następnych edycjach konkursu oraz w przyszłym życiu zawodowym. Opiekunem młodzieży podczas trwania konkursu była pani Beata Czerniejewska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Pieszycach.

Beata Czerniejewska, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce Sandry Szczygieł w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Myśli Jana Pawła II"
Dodano: wtorek, 15 kwietnia 2014 - 14:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

INFORMACJE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM
Dodano: wtorek, 15 kwietnia 2014 - 12:58 Autor: kdzwolak
Informacje Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną i składa się z trzech części pisanych w trzech kolejnych dniach. W roku szkolnym 2013/14 są to: 23, 24 i 25 kwietnia 2014 r. Rozpoczęcie pisania w każdym dniu o godz. 9:00.
Część pierwsza – humanistyczna obejmuje dwa zakresy: historia i wiedza o społeczeństwie (60 minut, wyłącznie zadania zamknięte) oraz język polski (90 minut, zadania zamknięte i otwarte). Między egzaminami z poszczególnych zakresów jest 60 minut przerwy.
Część druga – matematyczno-przyrodnicza obejmuje dwa zakresy: przedmioty przyrodnicze – biologia, chemia, fizyka, geografia (60 minut, wyłącznie zadania zamknięte) oraz matematykę (90 minut, zadania zamknięte i otwarte). Między egzaminami z poszczególnych zakresów jest 60 minut przerwy.
Część trzecia – język obcy nowożytny, zdawana jest na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich uczniów (60 minut, zadania zamknięte) oraz na poziomie rozszerzonym (60 minut, zadania zamknięte i otwarte), obowiązkowym dla tych uczniów, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka ze szkoły podstawowej i nieobowiązkowym (do wyboru) dla tych uczniów, którzy naukę języka rozpoczęli dopiero w gimnazjum.
Szczegółowe informacje o egzaminie można znaleźć w Informatorach zamieszczonych na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej www.oke.wroc.pl.
Uczniowie klas I i II gimnazjum w czasie trwania egzaminu mają dni wolne.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Warsztaty kulinarne w Karpaczu
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 13:02 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Ewelina Kazubek i Natalia Mazur z kl. III Technikum Hotelarstwa i Technikum Technologii Żywności miały okazję wziąć udział w prestiżowych warsztatach kulinarnych, zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu w pierwszych dniach kwietnia.
Warsztaty kulinarne, odbywające się w ramach VI edycji Młodzieżowych Mistrzostw Karkonoszy - Kucharzy i Barmanów, zorganizowane były przez Starostę Jeleniogórskiego, Burmistrza Miasta Karpacza i Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, a odbywały się pod okiem najlepszych szefów kuchni: Piotra Motali z Pałacu Staniszów w Jeleniej Górze, Adriana Zalewskiego z restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu i Dariusza Wyborskiego z hotelu Merkury w Jeleniej Górze.
Podczas warsztatów młodzież Zespołu Szkół wraz z uczniami dziewięciu najlepszych Szkól Ponadgimnazjalnych przygotowywała rozmaite wykwintne potrawy wielkanocne.
W trakcie pobytu młodzież miała szansę spotkać się również z pracodawcami najlepszych hoteli w Karpaczu. Młodzi ludzie – przyszli hotelarze - mogli wysłuchać jakie oczekiwania wobec przyszłych pracowników mają pracodawcy, a także osobiście przekonać się, jak ważna zdaniem pracodawców w zatrudnianiu nowych pracowników jest szkoła - i to szkoła, która kształci w określonym zawodzie. Dodajmy, że w spotkaniu wraz z pracodawcami uczestniczyli też pracownicy biura pracy oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tego typu bogate doświadczenia zawodowe są dziś bezcenne – zwiększają szanse młodzieży na trudnym rynku pracy.
Opiekunem młodzieży podczas 3-dniowych warsztatów była pani Beata Czerniejewska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Pieszycach.

Gratulujemy uczniom niesamowitej przygody, życzymy smakowitych Świąt!

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Klasy 6 Szkół Podstawowych z wizytą u nas - dzień otwarty Zespołu Szkół
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 08:39 Autor: kdzwolak
Informacje 10 kwietnia cała społeczność uczniowska Zespołu miała okazję zobaczyć na korytarzach i w pracowniach szkoły niecodziennych gości – swych młodszych kolegów i koleżanki z okolicznych szkół podstawowych. Po wspólnej zabawie sportowo-matematycznej z naszymi gimnazjalistami szóstoklasiści wzięli udział w spotkaniu z panią wicedyrektor Zespołu, Beatą Tomaszczyk, podczas którego obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali krótkiego wykładu informacyjnego o szkole.
Następnie nauczycielki Zespołu oprowadziły młodych gości po całej placówce. „Dzieciaki” miały okazję zobaczyć od wewnątrz oba szkolne budynki, sekretariat, pracownie zawodowe i przedmiotowe, bibliotekę, siłownię, a przede wszystkim wziąć udział w pokazach i prezentacjach przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli Zespołu.

Cały artykuł: 'Klasy 6 Szkół Podstawowych z wizytą u nas - dzień otwarty Zespołu Szkół' (2398 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415   >


Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Wdrożenie i administracja - Krzysztof Dzwolak