Kto jest online?Obecnie jest 4 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

"Praktyki w Austrii dla najlepszych"
Dodano: wtorek, 18 marca 2014 - 10:10 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Coroczne praktyki zagraniczne młodzieży to już chwalebna tradycja pieszyckiego Technikum. Dwie uczennice klasy III Technikum – technik hotelarstwa (Ewelina Kaczmarek i Magdalena Martyka) mogły wyjechać dnia 15 lutego 2014 roku na 6-tygodniową praktykę zawodową do hoteli w miejscowości Warth w Tyrolu w Austrii. Obecne praktyki realizowane są w terminie od 17 lutego do 31 marca 2014 roku na podstawie porozumienia nr 8/2013 zawartego między Wojewódzkim Dolnośląskim Urzędem Pracy w Wałbrzychu a Zespołem Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach 2 oraz we współpracy z Siecią Europejskich Służb Zatrudnienia EURES Austria (Arbeitsmarktservice Salzburg oraz Arbeitsmarktservice Vorarlberg). Celem odbywanych praktyk jest przygotowanie praktyczne uczniów do wykonywania zawodu, zdobycie nowych doświadczeń w samodzielnej pracy, w zespole obcojęzycznym, poznanie środowiska zawodowego innego kraju, weryfikacja wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie nauki, rozwijanie kreatywności zawodowej, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Miejmy nadzieję, że nasze uczennice wrócą z wyjazdu wzbogacone o wszystkie wymienione tutaj doświadczenia, umiejętności i zdobycze. Nadzór ze strony szkoły nad przebiegiem porozumienia sprawują: Bogumiła Taranek (kierownik szkolenia praktycznego) oraz Bernadetta Szczypka (nauczyciel języka niemieckiego).

Bogumiła Taranek, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Gimnazjaliści z Pieszyc najlepsi na Dolnym Śląsku
Dodano: poniedziałek, 17 marca 2014 - 13:07 Autor: kdzwolak
Informacje To już kolejny w tym roku szkolnym sukces pieszyckich gimnazjalistów w konkursach przedmiotowych. Nie tak dawno Bernadetta Pawełoszek, uczennica klasy IIIa uzyskała tytuł finalisty konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z Historii z elementami Wiedzy o Społeczeństwie - serdecznie gratulujemy i ogłaszamy kolejny sukces gimnazjalistów z Pieszyc. Drużyna w składzie Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł i Grzegorz Cybula (wszyscy z kl. IIa) powrócili z przysłowiową „tarczą” z Karpacza, gdzie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Historycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska - „Polska i Saksonia- dzieje sąsiedztwa”. Nasi uczniowie rywalizowali z prawie sześćdziesięcioma gimnazjami i liceami z Dolnego Śląska o wejście do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się w Dreźnie w Saksonii, a wezmą w nim udział tylko trzy drużyny z Polski (w tym dwa licea) oraz zespoły uczniów saksońskich. Finał przewidziany jest na wrzesień. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gimnazjaliści odpowiadali na taki sam zestaw pytań jak uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a nasi uczniowie to jedyny zespół gimnazjalistów z Polski który zakwalifikował się do finału konkursu - tym bardziej gratulujemy olbrzymiej wiedzy, którą wykazali się Paulina, Sandra i Grzesiek.

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sandra Szczygieł laureatką XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK"
Dodano: poniedziałek, 17 marca 2014 - 09:09 Autor: kdzwolak
Informacje 13 marca o godzinie 10:00 w DOK PEGAZ odbyły się eliminacje powiatowe XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK". Spośród 20 uczniów zgłoszonych z całego powiatu dzierżoniowskiego wyłoniono dwóch laureatów, którzy zaprezentują się 7 maja 2014 roku w Kłodzku na etapie wojewódzkim. Jedną z laureatek jest uczennica naszej szkoły Sandra Szczygieł z klasy II a gimnazjum.

Gratulujemy
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

8 marca w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pieszycach
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:38 Autor: kdzwolak
Informacje 8 marca młodzi artyści z Zespołu Szkół w Pieszycach pod kierunkiem Krystyny Pakulniewicz mieli zaszczyt zaprezentować program artystyczny z okazji Dnia Kobiet w siedzibie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczystość w całości poświęcona była Paniom, które obchodziły swoje święto. Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili cztery typy kobiet. Pierwszą oczywiście była Ewa z Raju, drugą Kobieta - Jaskiniowiec, trzecią to Kobieta pochodząca z epoki średniowieczna, a na deser Kobieta Współczesna. Publiczności pomimo wspaniałości trzech pierwszych odsłon postaci kobiet najbardziej spodobała się ta Współczesna. Całość programu artystycznego uświetniały piosenki, takie jak: "Groszki i róże", "Pani w zielonym", "Śpij baj i śnij", "Mięta” w wykonaniu naszych wokalistek. Po występie na gości czekał słodki poczęstunek. Można było również usłyszeć wiele wierszy o kobietach napisanych przez seniorów specjalnie na tę okazję. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie również przedstawiciele Urzędu Miasta w Pieszycach. Wszystkim gościom i artystom należą się ogromne podziękowania a Paniom najserdeczniejsze życzenia: szczęścia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń! W programie artystycznym wzięli udział: Agata Szymczakiewicz, Piotr Borowski, Agnieszka Piskorowaka, Aleksandra Kopaczyńska , Sandra Szczygieł, Paulina Berlińska i Karolina Sośniak.

Opracowała
Sandra Szczygieł

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Kolejny sukces naszych siatkarek
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:12 Autor: kdzwolak
Siatkówka I znowu mamy dobre wiadomości z aren sportowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Patrycja Ejlak, Magda Martyka, Ewelina Kaczmarek, Natala Podsiadło, Paulina Ejlak, Ania Śliwińska, Jessica Bagińska zajęła III miejsce w rozgrywkach powiatowych szkół średnich.

Opiekun grupy
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zimowych ferii czar....
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:04 Autor: kdzwolak
Informacje Młodzież pieszyckiego gimnazjum uczestniczyła w obozie narciarskim w Nowej Pace zorganizowanym przez Centrum Kultury w Pieszycach. Wyjazd w dniach 17-21 luty 2014 dostarczył młodzieży niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza, że koszty wyjazdu zostały pokryte ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych z projektu unijnego przez dyrektor CK w Pieszycach Panią  Lidię Zakrzewska - Strózik. Wszyscy nauczyli się jeździć na nartach i każdy chciałby skorzystać jeszcze raz. Więcej takich inicjatyw.
Dziękujemy
Krystyna Szostak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Długo oczekiwany wyjazd do Czech
Dodano: piątek, 07 marca 2014 - 09:05 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Bernadettą Szczypką i Izabelą Bugaj przygotowują się do wyjazdu na spotkanie warsztatowe w Czechach w ramach projektu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego“ w dniach 15.03.2014 – 22.03.2014. Program realizowany będzie w dwóch czeskich szkołach partnerskich w miastach: Nova Paka i Třešť. Do projektu zostały wytypowane następujące uczennice z technikum hotelarstwa: Jesika Bagińska, Paulina Ejlak, Anna Iwanicka, Klaudia Janik, Agata Karaś, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Anna Śliwińska i Aleksandra Zaręba. Uczennice, od kilku tygodni, biorą udział w przygotowaniach z języka niemieckiego, który jest językiem roboczym projektu. Dodatkowo dziewczęta zapoznały się z informacjami na temat krajów i szkół partnerskich. Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie przez nie w naszej szkole tablicy informującej o projekcie. Nauczycielki zapoznały grono pedagogiczne z założeniami i celami projektu, w formie prezentacji multimedialnej, która jest do wglądu na szkolnej stornie internetowej. Integralną częścią projektu są kontakty mailowe z nauczycielami szkół partnerskich. Już niedługo przed uczestnikami projektu czas pełen ciekawych warsztatów, wycieczek zawodoznawczych oraz nowych znajomości z rówieśnikami z Czech, Słowacji i Chorwacji. Warto zauważyć, że 8-dniowy wyjazd w całości finansowany jest ze środków otrzymanych z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Bernadetta Szczypka
Izabela Bugaj

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Walentynki 2014
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 11:38 Autor: kdzwolak
Informacje Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił w tym roku podzielić się uśmiechem i życzeniami miłości nie tylko pracownikami i uczniami naszej szkoły, lecz również z mieszkańcami Pieszyc. W dniu 14 lutego 2014 uczniowie poszli ze słodkimi serduszkami do swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej oraz z Przedszkola w Pieszycach. Zostali tam bardzo serdecznie przyjęci, a w szczególności podobała im się spontaniczność uczniów i przedszkolaków, którzy odwzajemnili się za słodki e podarunki szczerym uśmiechem i niczym nie wymuszoną radością. Również mieszkańcy Pieszyc spotkani i obdarowani słodkim serduszkiem na mieście, w sklepach czy w instytucjach byli mile zaskoczeni naszą inicjatywą dzielenia się z innymi radością i uśmiechem w Walentyki. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego bardziej uroczyście. W przeddzień Walentynek odbyła się dyskoteka Walentynowa dla uczniów naszej szkoły, a już z samego rana w Walentynki rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynkowa, która roznosiła „walentynki” dla uczniów, pracowników szkoły oraz osób mających zawsze „otwarte serca” dla naszej szkoły. W tym dniu każdy uczeń i pracownik otrzymał słodki Walentynowy podarunek od Samorządu Uczniowskiego. Przez cały dzień można było zjeść walentynkowego gofra, posmakować piernikowych serduszek oraz innych smakołyków. Oby było więcej takich dni pełnych radości, miłości i uśmiechów.

Opiekun SU Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Technikum w Pieszycach na "Targach Zawodów i Pracy”
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 10:52 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Dnia 11 lutego 2014r uczniowie klas pierwszych technikum z Zespołu Szkół w Pieszycach wraz z wychowawczyniami Bernadettą Szczypką i Teresą Rutowicz udali się na „Targi Zawodów i Pracy”, które odbywały się w Wałbrzychu i skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W trakcie targów nasza młodzież odwiedzała stoiska szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych oraz potencjalnych pracodawców. Szczególnym zainteresowaniem wśród naszej grupy cieszyły się stoiska szkół hotelarskich, turystycznych, gastronomicznych oraz oferujących pracę w ramach zawodu spedytor- logistyk. Targi zorganizowane były w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat prowadząc ciekawe zajęcia z kompetencji kluczowych ora zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze. Nieocenioną atrakcją tegoż projektu są kursy i wycieczki zawodoznawcze. Wszystkie zajęcia, kursy i wycieczki finansowane są w całości ze środków finansowych projektu” Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Młodzież naszej szkoły brała już udział m.in.: w kursach Carvingu”, „Baristy”, „Barmana”, „Florysty” „Na kasę fiskalną”, ”Kosmetycznych” oraz wielu wycieczkach zawodoznawczych m.i.: do Szkół Wyższych Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie i w Poznaniu oraz do BrowarówTyskich. Wkrótce kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół jedzie na międzynarodowe targi turystyczno- hotelarskie do Berlina oraz po raz kolejny do Browarów Tyskich.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Dawida Drozdka w Międzyszkolnym Konkursie Walentynkowym
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 12:06 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wicemistrzynie powiatu dzierżoniowskiego w piłce siatkowej
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 14:27 Autor: kdzwolak
Siatkówka W styczniu rozpoczęły się rozgrywki SZS w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Kamila Sagan, Barbara Puczek, Marcelina Listwan, Karolina Sośniak, Justyna Pyć, Marta Lewandowska, Martyna Lipińska, Angelika Nowak, Roksana Fuchs i Paulina Berlińska w finale rozgrywek na szczeblu powiatowym zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzowi Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie. Ta sama drużyna we wcześniejszych rozgrywkach wojewódzkich organizowanych na hali OSiR w Dzierżoniowie zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 09:55 Autor: kdzwolak
Informacje

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Pauliny Berlińskiej w VI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wręczenie Certyfikatów Europass dla uczniów Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: piątek, 24 stycznia 2014 - 17:27 Autor: kdzwolak
Europass „Dzięki temu co przeżyliście, świat się bardziej przed wami otworzył. Staliście się Europejczykami”- tymi słowami Dyrektor wydziału edukacji i kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Pani Alicja Hromada gratulowała młodzieży pieszyckiego Zespołu otrzymania certyfikatów Europass Mibility, tzw. „Europassów”. Uroczysta ceremonia podsumowania Programu „Uczenie się przez całe życie. Leonardo da Vinci. Praktyki Zagraniczne dla uczniów Zespołu Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach”, wraz z wręczeniem Europejskich Certyfikatów Mobilności odbyła się dnia 24 stycznia 2014 r. w auli Zespołu Szkół w Pieszycach.

Przypomnijmy, że dwie dwudziestoosobowe grupy naszych uczniów dzięki pozyskanym środkom Z UE miały niecodzienną okazję odbyć miesięczny staż zawodowy w 3* i 4* hotelach we Włoszech w Rimini, w terminach od 08.04.2013-03.05.2013 oraz 07.10.2013-01.11.2013.

Dyrektor Zespołu Szkół, pani Bogumiła Kociumaka, ciepło przywitała zgromadzonych Gości oraz zebraną młodzież, a następnie poprosiła o zabranie głosu Burmistrza Pieszyc Pana Mirosława Obala. Pan Burmistrz podkreślał: "W kraju i szkolnictwie nastąpiły wielkie zmiany. Przed laty o praktykach zagranicznych można było myśleć dopiero na studiach, a jeżeli już udało się je zdobyć, to wyjazd ograniczony był do bloku wschodniego np. NRD czy Czechosłowacji."

Następnie Pani Bogumiła Taranek przedstawiła założenia i realizację Programu Leonardo.
Projekt opierał się na idei wzmocnienia więzi między edukacją i pracą, a jego celem głównym było zwiększenie mobilności naszej młodzieży na europejskim rynku pracy poprzez efektywniejsze przygotowanie zawodowe, pozyskanie nowych kwalifikacji i konkretnych umiejętności zawodowych, a także językowych. Nasza młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego w Rimini. Rekrutacja na staż we Włoszech w ramach Programu przeprowadzana była w formie konkursu. Konkurs „Projekty Mobilności” 2012 rozstrzygnięty został pomyślnie dla pieszyckiego Zespołu i zatwierdzony na kwotę 116408,00 Euro.

Cały artykuł: 'Wręczenie Certyfikatów Europass dla uczniów Zespołu Szkół w Pieszycach' (2316 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Finalistka XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami WoS
Dodano: piątek, 17 stycznia 2014 - 10:25 Autor: kdzwolak
Informacje Uczennica klasy 3a pieszyckiego gimnazjum Bernadeta Pawełoszek została finalistką XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie w ramach konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

SZKOLNI DZIENNIKARZE W RADIU SUDETY
Dodano: czwartek, 16 stycznia 2014 - 08:31 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 13 stycznia 2014 roku nasze szkolne Koło Dziennikarskie wraz z opiekunką Panią Justyną Protaziuk miało niecodzienną okazję złożyć wizytę w Radiu Sudety. Uczniowie oprowadzani przez dziennikarza Pana Leszka Jakuszczonka mogli przyjrzeć się pracy tej stacji. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy dział marketingu. Po przyjęciu sporej dawki wiadomości o sposobie działania tej części radia i sposobie jego zarabiania udaliśmy się do studia dźwiękowego. Służy ono do nagrywania różnego rodzaju reklam, audycji, wywiadów i innych dźwięków. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się studio nagrań. Dzięki uprzejmości Radia Sudety nasi dziennikarze mogli wypowiedzieć się na antenie. Była to świetna okazja do zareklamowania Zespołu Szkół. Nasza redakcyjna koleżanka wspomniała, że obok nowej sali gimnastycznej, schroniska młodzieżowego, czy “Orlika” najbardziej cenieni a także szanowani przez uczniów są nasi wspaniali nauczyciele. Bądź co bądź, ale trudno było się z tym nie zgodzić. Była to dla nas niezwykle ciekawa wycieczka. Przebiegła w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze. Być może po inspirującej lekcji ktoś z naszej redakcji będzie trudnił się pracą w radiu? Kto wie?

Redakcja "Świata Gimbazy"

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Redakcja „Świata Gimbazy” na wycieczce do Zamku Książ
Dodano: wtorek, 14 stycznia 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje 12 grudnia redakcja „Świata Gimbazy” wraz z opiekunką Justyna Protaziuk wybrała się na wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu. Organizatorem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna w Pieszycach. Nasi dziennikarze zostali w tej formie nagrodzeni za sumienne uczestnictwo w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w bibliotece w październiku 2013 roku. O okolicach zamku, Palmiarni i rodzinie Habsburgów opowiadała nam nasza Pani Dyrektor Bogumiła Kociumaka, która również uczestniczyła w wycieczce. W zamku mogliśmy podziwiać przepych z jakim go urządzono oraz zauważyć wskazane przez przewodnika zmiany, które w czasie wojny kazał wprowadzić sam Adolf Hitler. Nie umniejszyły one rezydencji Habsburgów. Bardzo duże wrażenie zrobiła też na nas Palmiarnia z egzotycznymi kwiatami, które nie są spotykane w Polsce w warunkach naturalnych. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w wycieczce, którą zapamiętamy dzięki przepięknej wiosennej aurze w grudniu oraz sympatycznej atmosferze.

Redakcja „Świata Gimbazy”

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZS PIESZYCE!
Dodano: piątek, 10 stycznia 2014 - 09:20 Autor: kdzwolak
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy


Wielka Orkiestra w tym roku gra u nas!


Na kolejny, dwudziesty drugi już finał tego absolutnie fenomenalnego, socjologicznego zjawiska, jakim jest WOŚP, zbieramy się 12. stycznia, w najbliższą niedzielę, w sali gimnastycznej naszej szkoły!
Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem NA RATUNEK! Ogólnopolska zbiórka pieniędzy organizowana jest, by nieść pomoc najmłodszym i najstarszym – zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sfinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcego ratownictwa medycznego oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.
Druga niedziela stycznia to magiczny czas otwierania serc i portfeli! Oj, będzie się działo! Nie można przegapić TAKIEJ imprezy! Startujemy w niedzielę o godzinie 16. 00. Zespół Szkół przygotowuje niezliczoną ilość atrakcji! Fani muzyki, sportu, występów, dobrego jedzenia, porad znajdą tu coś dla siebie! I cała zabawa w szczytnym celu!
Oto, co nas czeka:
LICYTACJE I LOTERIE
licytacje przedmiotów wielkoorkiestrowych, fantów, gadżetów (koszulki,breloczki, kubki,, długopisy, itp.)
licytacja przedmiotów - niespodzianek
loteria fantowa
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
koncert młodzieżowego zespołu KRYTYKA w rockowym repertuarze w nowych aranżacjach
występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy spektakl teatralny „na wesoło” „Czerwony Kapturek szuka księcia”
PORADY SPECJALISTÓW - MEDYCZNE I INNE
punkt porad medycznych – z możliwością konsultacji ginekologicznych oraz porady pielęgniarki – mierzenie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi
kurs pierwszej pomocy oraz możliwość przeszkolenia dla osób zainteresowanych
punkt konsultacji prawnych – porady p. poseł
salon piękności wraz z poradami kosmetyczki
spotkanie ze służbami ratowniczymi oraz mundurowymi oraz:
możliwość zrobienia pamiątkowej „fotki – niespodzianki”
SPORT
pokaz walk zapaśniczych
inne pokazy i zabawy sportowe
DLA NAJMŁODSZYCH
wspólne zabawy plastyczne
malowanie twarzy
zamki dmuchane
basen kulkowy
trampolina i wiele innych niespodzianek
PUNKT GASTRONOMICZNY
„swojskie jadło”
bar sałatkowy
cukierenka: ciasta, kawa, herbata, napoje zimne
SPECJALNA ATRAKCJA – „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”
O 20.00 czeka nas jeszcze jedna atrakcja – happening. Wyślemy w stronę nieba „Dobre Anioły” - światełka nadziei w postaci zapalonych świec, zapalniczek, zapałek oraz... sztucznych ogni! Czeka nas fantastyczny pokaz fajerwerków!
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
We wszystkich placówkach oświatowych Pieszyc trwają, bądź już odbyły się minifinały WOŚP – licytacje, koncerty, pokazy, zabawy. Trwają zbiórki oraz pozyskiwanie sponsorów.
Na dzień przed finałem, w sobotę, 11. stycznia, w sali Zespołu Szkół odbędzie się OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ, organizowany przez UM. Wpisowym, oczywiście, będzie „wrzuta do puszki”.
O NAS – SZTAB WOŚP – ZS Pieszyce
Sztab Orkiestry w naszej szkole działa prężnie od dłuższego czasu, przygotowując całą imprezę finałową oraz minifinały. Szefem WOŚP oraz koordynatorem działań jest pani pedagog, Katarzyna Lewandowska. Wspierają ją w przygotowaniach współpracownicy – nauczyciele zaangażowani w WOŚP – p. dyr. B. Tomaszczyk, panie: M. Dobrowolska, B. Szczypka, D. Reguła, I. Bugaj, E. Krzywda, B. Szeliga, B. Daniel, B. Malaga, B. Taranek, B. Czerniejewska oraz A. Dyda-Falikowska.
W prace sztabu angażuje się z zapałem około 60 WOLONTARIUSZY z naszej szkoły oraz 6. klas miejscowych podstawówek. Najmłodszy wolontariusz, Zuzia, ma 3 lata!
Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie!
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! Przyda się każda para życzliwych rąk!
Mile widziani sponsorzy! Prosimy o finansowe i rzeczowe wsparcie WOŚP!
Mamy nadzieję spotkać się z Wami wszystkimi 12. stycznia!
Oj, będzie się działo! Będzie zabawa!
Zapraszamy na wspaniałą zabawę pod znakiem czerwonego serduszka!
KONTAKT Z NAMI
telefon: 668 114 278
e-mail: wosp_pieszyce@interia.pl

Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 15:46 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W VII Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej Paweł Pieróg uczeń klasy II TH zajął III miejsce.

Gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej "Muzyczna gwiazdka"
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 14:24 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W XIII Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej "Muzyczna Gwiazdka" II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Kacper Siekirka z klasy I b. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych również II miejsce zajął Paweł Pieróg uczeń kl II TH.

Uzdolnionym uczniom gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XII Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Dodano: czwartek, 19 grudnia 2013 - 13:47 Autor: kdzwolak
Informacje W kolejnej, już XII edycji konkursu, laureatką została uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Nitecka z klasy 2a.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XVI Olimpiada Wiedzy o Żywności
Dodano: piątek, 13 grudnia 2013 - 11:52 Autor: kdzwolak
Technologia 6 grudnia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się Etap Regionalny XVI Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie. Byli to: Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat z klasy 4 Technikum Technologii Żywności oraz Mateusz Radecki z klasy 3 Technikum Technologii Żywności. Olimpiada przebiegała w dwóch częściach. Pierwszy odbył to test pisemny. Po jego sprawdzeniu podano wyniki i uczeń Mateusz Radecki zakwalifikował się do etapu ustnego. Zajął 4 miejsce w Regionie Południowo- Zachodnim. Pytania były bardzo trudne i cieszy nas fakt, że uczeń trzeciej klasy tak dobrze się spisał. Po zebraniu wyników z całej Polski dowiemy się ,czy nasz kolega będzie reprezentował Zespół Szkół na szczeblu centralnym.

Bogumiła Kociumaka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 10:00 Autor: kdzwolak
Informacje W tym roku przypada 60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego i z tego tytułu cały rok na terenie całego kraju i naszego województwa odbywały się liczne zawody sportowe. 10 grudnia w Oleśnicy zorganizowano uroczyste obchody tej rocznicy, w czasie których odznaczono aktywnie działających członków SZS naszego województwa. Miło nam donieść, że również nauczyciel naszej szkoły Małgorzata Dobrowolska została uhonorowana pamiątkowym medalem i dyplomem za swoja pracę. Pani Małgorzata jest członkiem zarządu SZS w powiecie i działa jako koordynator dla szkół średnich już od kilku lat.

GRATULUJEMY!

SZS to organizacja, która zajmuje się prowadzeniem współzawodnictwa sportowego szkół zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów i szkół średnich. Od 1994 roku Związek realizuje cyklicznie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które są systemem całorocznej rywalizacji i współzawodnictwa w 66 rodzajach zawodów. Kalendarz Imprez dla naszego województwa jest najbogatszy w kraju, a w zawodach na etapie gminnym, powiatowym, strefowym i finałów dolnośląskich bierze udział 135 000 dolnośląskich uczniów. Także pod względem uczestnictwa w imprezach nasze województwo jest w poszczególnych typach szkół na pierwszym lub drugim miejscu w kraju.

 

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sandra Szczygieł laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego [RED]akcja!
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:37 Autor: kdzwolak
Informacje Sandra Szczygieł z klasy IIA laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego pt. [RED]akcja! Uczniowie, biorący udział w organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Pieszycach warsztatach dziennikarskich, mieli szansę starania się o nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Aga Press z Warszawy. Wśród zgłoszeń znalazły się artykuły trzech uczennic z naszej szkoły: Karoliny Chodowiec, Agnieszki Piskorowskiej i Kamili Sagan. Tytuł laureata konkursu i nagrodę w postaci aparatu cyfrowego otrzymała Sandra Szczygieł za wywiad z koleżanką z klasy Małgosią Derkacz. Wywiad zostanie opublikowany w styczniowym numerze "Świata Gimbazy". Należy dodać, że Sandra jest aktywnie działającą redaktorką na zajęciach Koła Dziennikarskiego oraz podczas prac nad szkolną gazetką.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:34 Autor: kdzwolak
Informacje Dnia 04.12.2013r. W Zespole Szkół im. Ks. J. Dzierżonia w Pieszycach odbył się konkurs pod nazwą "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy. Celem konkursu było pokazanie twórczego aranżowania stołów związanego z tematyką zimy (Boże Narodzenie, Sylwester, karnawał, Mikołaj i inne). Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z gimnazjum i szkoły gimnazjalnej. Uczniowie zaprezentowali swoje stoły w sposób bardzo ciekawy i nowatorski. Młodzież wykazała się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. A oto wyniki konkursu
I miejsce - (Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa)
II miejsce - (Patrycja Samsel, Klaudia Kulczycka, Anna Iwanicka – kl. I TH)
III miejsce - (Agata Szymczakiewicz, Martyna Wolanin, Patrycja Hołda – kl. III a)
(Nikola Mącka, Natalia Podsiadło, Ewelina Kazubek – kl. III TH )
(Sara Lekka, Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat – kl. IV TTŻ- TH)
Wyróżnienia:
(Klaudia Zimińska, Agnieszka Paszkowska – kl. IV TTŻ-TH)
(Roksana Kowanek, Oliwia Myszka, Grzegorz Cybula – kl. II a)
(Kacper Szyka, Szymon Janiczek – kl. Ib i Ic)
Organizatorzy:
Beata Czerniejewska
Anna Dyda – Falikowska
Bogumiła Taranek
Ewa Krzywda
Tomasz Wojciechowski
Beata Tomaszczyk
Konkurs nie cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem, gdyby nie Nasi Kochani Sponsorzy – Fundatorzy nagród:
1. Zakłady Tkanin Technicznych „Technotex” w Pieszycach- Tadeusz Zajdel
2. Elżbieta i Edward Wisz – Firma Widan z Pieszyc
3. Józef Przeorek – Firma „Sorex” s.c. W Pieszycach
4. Sklep Firmowy porcelany „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej

Beata Czerniejewska


I miejsce – Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617   >


Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Wdrożenie i administracja - Krzysztof Dzwolak