Kto jest online?Obecnie jest 10 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Carving w Zespole Szkół
Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 - 08:38 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci Uczennice z klasy I TH (Jesika Bagińska, Paulina Ejlak, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Anna Śliwńska) wraz z wychowawcą klasy p.Bernadetta Szczypką w czasie spotkania projektowego w ramach programu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego” w Czechach w marcu 2014 r w Novej Pace i w Třešt ukończyły kurs carvingu prowadzony przez znakomitego czeskiego carvingowca p.Ludka Prochazka. Zdobyte umiejętności dziewczęta miały okazję zaprezentować już na prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych w Dzierżoniowie 27 marca 2014r. oraz na Dniach Kultury w naszej szkole 10 kwietnia 2014r.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dni Kultury Szkoły 2014
Dodano: czwartek, 17 kwietnia 2014 - 20:56 Autor: kdzwolak
Dni kultury szkoły

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 12:38 Autor: kdzwolak
Informacje 14 kwietnia uczniowie klasy 2a Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł i Grzegorz Cybula odebrali w Urzędzie Wojewódzkim nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa.
Nagrody dla najlepszych uczniów w konkursach "Polska i Saksonia – dzieje sąsiedztwa” oraz "Józef Ignacy Kraszewski – pisarz obojga narodów” rozdane!
Rozstrzygnięcie Etapu Regionalnego – Eliminacji Konkursu Historycznego pn. "Polska i Saksonia- dzieje sąsiedztwa".

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Matematyka "na sportowo" lub sport ujęty matematycznie
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:58 Autor: kdzwolak
Informacje Piknik wiosenny, zorganizowany dnia 10.04 w Zespole Szkół, obfitował w wiele atrakcji dla młodzieży, tej starszej, i tej nieco młodszej. Ważniejszą z nich były Mistrzostwa Matematyczno - Sportowe, które odbyły się w ramach dni Kultury Szkoły w sam dzień Pikniku, w godzinach dopołudniowych. Formuła igrzysk nie jest nowa: organizatorzy powrócili do chlubnej szkolnej tradycji organizowania zabaw matematyczno-sportowych i zacieśniania przyjaźni między szkołami w naszej gminie. Rywalizacje miały miejsce w kategorii klas szóstych szkół podstawowych oraz klas pierwszych gimnazjum. Walczyły ze sobą drużyny 3-osobowe. Zadania stanowiły ekscytujące połączenie rywalizacji sportowej ze stosowaniem matematyki w praktyce np. grupy obliczały skuteczność poszczególnych zawodników w rzucie do kosza, obliczały średni wynik drużyny w rzucie do celu, tor przeszkód podczas którego każdy zawodnik miał do rozwiązania jedno z trzech zadań. Pracowały nie tylko mięśnie, ale i mózgi. Zmagania oceniało jury w składzie: przewodnicząca, pani dyrektor Bogumiła Kociumaka, wiceburmistrz, pan Paweł Brzozowski a także nauczyciele z Zespołu Szkół oraz z obu podstawówek. Wyniki prezentują się następująco. W kategorii klas szóstych I miejsce zdobyła klasa 6b Szkoły Podstawowej nr 1. Na II miejscu uplasowała się klasa 6a z tej samej placówki, zaś III pozycję zdobyła klasa 6 Szkoły Niepublicznej. W kategorii klas pierwszych gimnazjum najlepsza okazała się drużyna klasy 1c, za nią na podium stanął zespół klasy 1b, III miejsce zajęła klasa 1a. Oprócz rywalizacji o medalowe miejsca tegoroczne potyczki sportowo-matematyczne dostarczyły uczestnikom dużo wrażeń i moc dobrej zabawy. Zawdzięczamy ją dobrej pracy i przygotowaniom organizatorów: pani Joannie Witkowskiej, pomysłodawczyni oraz spirytus movens imprezy, wspomaganej przez panie Małgorzatę Dobrowolską oraz Barbarę Kiesewetter. Organizatorzy dziękują Gościom i uczestnikom za udział w Mistrzostwach. Podziękowania idą również na ręce Burmistrza Miasta Pieszyce, pana Mirosława Obala, który Nagrody zasponsorował nagrody dla zwycięzców. To im najcieplej gratulujemy sportowo-matematycznych sukcesów!

Joanna Witkowska, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs przedsiębiorczości - co nasza młodzież wie o bankach?
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:42 Autor: kdzwolak
Informacje Dnia 24 marca b.r. odbył się etap szkolny V edycji Powiatowego Konkursu Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Banki.
Celem konkursu, oprócz popularyzacji wiedzy ekonomicznej, wiedzy o Narodowym Banku Polskim, bankach komercyjnych oraz bankach działających w powiecie dzierżoniowskim, było przede wszystkim rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz promowanie aktywnego ich poruszania się na rynku pieniężnym i kredytowym.
Do etapu II powiatowego finałowego, który odbędzie się 11 kwietnia, zakwalifikowało się 3 uczniów: Ewelina Kazubek, Monika Hofman z klasy 3 Th oraz Rafał Najwer z klasy 4 Th. Organizatorkami szkolnego etapu konkursu były panie: Bogumiła Taranek oraz Beata Czerniejewska.
Gratulujemy i życzymy młodym ekonomistom dalszych sukcesów, nie tylko w sferze teorii przedsiębiorczości, ale i w życiowej praktyce!

Bogumiła Taranek, Ewa Krzywda


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Nasi hotelarze walczą o tytuł z najlepszymi w Subregionie Wałbrzyskim
Dodano: środa, 16 kwietnia 2014 - 08:40 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Nasza uzdolniona młodzież z Technikum Hotelarskiego reprezentowała pieszycki Zespół Szkół w konkursie "Na najlepszych uczniów w Zawodzie: Technik Hotelarstwa w roku 2014 i 2015”, który odbył się dnia 27. 03. 2014 r. w Polanicy Zdroju. Nasi uczniowie: Ewelina Kazubek, Monika Hofman z kl. III Th oraz Agnieszka Lawendowska z kl. II Th, ubiegali się zaszczytny tytuł „najlepszych” wraz z innymi dziesięcioma 3-osobowymi drużynami Subregionu Wałbrzyskiego. Ocenie jury podlegały następujące umiejętności: przyjmowanie i potwierdzanie rezerwacji gości indywidualnych i grupowych, wykonywanie prac związanych z obsługą gości w recepcji, sporządzanie dokumentów związanych z rozliczaniem pobytu gości, czynności związane z utrzymaniem porządku w hotelu, sposoby podawania potraw i napojów w restauracji hotelowej oraz określanie wyposażenia jednostek mieszkalnych zgodnie z wymogami kategoryzacyjnymi. Chociaż nasi młodzi hotelarze spisali się dzielnie w zadaniach praktycznych, nie sprostali jednak konkurencyjnym drużynom. Przywieźli z sobą nowe doświadczenia i umiejętności, które z pewnością wykorzystają w następnych edycjach konkursu oraz w przyszłym życiu zawodowym. Opiekunem młodzieży podczas trwania konkursu była pani Beata Czerniejewska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Pieszycach.

Beata Czerniejewska, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce Sandry Szczygieł w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Myśli Jana Pawła II"
Dodano: wtorek, 15 kwietnia 2014 - 14:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

INFORMACJE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM
Dodano: wtorek, 15 kwietnia 2014 - 12:58 Autor: kdzwolak
Informacje Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną i składa się z trzech części pisanych w trzech kolejnych dniach. W roku szkolnym 2013/14 są to: 23, 24 i 25 kwietnia 2014 r. Rozpoczęcie pisania w każdym dniu o godz. 9:00.
Część pierwsza – humanistyczna obejmuje dwa zakresy: historia i wiedza o społeczeństwie (60 minut, wyłącznie zadania zamknięte) oraz język polski (90 minut, zadania zamknięte i otwarte). Między egzaminami z poszczególnych zakresów jest 60 minut przerwy.
Część druga – matematyczno-przyrodnicza obejmuje dwa zakresy: przedmioty przyrodnicze – biologia, chemia, fizyka, geografia (60 minut, wyłącznie zadania zamknięte) oraz matematykę (90 minut, zadania zamknięte i otwarte). Między egzaminami z poszczególnych zakresów jest 60 minut przerwy.
Część trzecia – język obcy nowożytny, zdawana jest na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich uczniów (60 minut, zadania zamknięte) oraz na poziomie rozszerzonym (60 minut, zadania zamknięte i otwarte), obowiązkowym dla tych uczniów, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka ze szkoły podstawowej i nieobowiązkowym (do wyboru) dla tych uczniów, którzy naukę języka rozpoczęli dopiero w gimnazjum.
Szczegółowe informacje o egzaminie można znaleźć w Informatorach zamieszczonych na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej www.oke.wroc.pl.
Uczniowie klas I i II gimnazjum w czasie trwania egzaminu mają dni wolne.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Warsztaty kulinarne w Karpaczu
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 13:02 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Ewelina Kazubek i Natalia Mazur z kl. III Technikum Hotelarstwa i Technikum Technologii Żywności miały okazję wziąć udział w prestiżowych warsztatach kulinarnych, zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu w pierwszych dniach kwietnia.
Warsztaty kulinarne, odbywające się w ramach VI edycji Młodzieżowych Mistrzostw Karkonoszy - Kucharzy i Barmanów, zorganizowane były przez Starostę Jeleniogórskiego, Burmistrza Miasta Karpacza i Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, a odbywały się pod okiem najlepszych szefów kuchni: Piotra Motali z Pałacu Staniszów w Jeleniej Górze, Adriana Zalewskiego z restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu i Dariusza Wyborskiego z hotelu Merkury w Jeleniej Górze.
Podczas warsztatów młodzież Zespołu Szkół wraz z uczniami dziewięciu najlepszych Szkól Ponadgimnazjalnych przygotowywała rozmaite wykwintne potrawy wielkanocne.
W trakcie pobytu młodzież miała szansę spotkać się również z pracodawcami najlepszych hoteli w Karpaczu. Młodzi ludzie – przyszli hotelarze - mogli wysłuchać jakie oczekiwania wobec przyszłych pracowników mają pracodawcy, a także osobiście przekonać się, jak ważna zdaniem pracodawców w zatrudnianiu nowych pracowników jest szkoła - i to szkoła, która kształci w określonym zawodzie. Dodajmy, że w spotkaniu wraz z pracodawcami uczestniczyli też pracownicy biura pracy oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tego typu bogate doświadczenia zawodowe są dziś bezcenne – zwiększają szanse młodzieży na trudnym rynku pracy.
Opiekunem młodzieży podczas 3-dniowych warsztatów była pani Beata Czerniejewska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Pieszycach.

Gratulujemy uczniom niesamowitej przygody, życzymy smakowitych Świąt!

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Klasy 6 Szkół Podstawowych z wizytą u nas - dzień otwarty Zespołu Szkół
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 08:39 Autor: kdzwolak
Informacje 10 kwietnia cała społeczność uczniowska Zespołu miała okazję zobaczyć na korytarzach i w pracowniach szkoły niecodziennych gości – swych młodszych kolegów i koleżanki z okolicznych szkół podstawowych. Po wspólnej zabawie sportowo-matematycznej z naszymi gimnazjalistami szóstoklasiści wzięli udział w spotkaniu z panią wicedyrektor Zespołu, Beatą Tomaszczyk, podczas którego obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali krótkiego wykładu informacyjnego o szkole.
Następnie nauczycielki Zespołu oprowadziły młodych gości po całej placówce. „Dzieciaki” miały okazję zobaczyć od wewnątrz oba szkolne budynki, sekretariat, pracownie zawodowe i przedmiotowe, bibliotekę, siłownię, a przede wszystkim wziąć udział w pokazach i prezentacjach przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli Zespołu.

Cały artykuł: 'Klasy 6 Szkół Podstawowych z wizytą u nas - dzień otwarty Zespołu Szkół' (2398 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Kolejny sukces naszych siatkarek
Dodano: piątek, 11 kwietnia 2014 - 12:49 Autor: kdzwolak
Sport Drużyna piłki siatkowej szkoły gimnazjalnej Zespołu Szkół, w składzie: A. Nowak, K. Sośniak, M. Listwan, M. Lewandowska, B. Puczek, K. Sagan, P. Berlińska, zajęła II miejsce w Turnieju Wielkanocnym Piłki Siatkowej. Turniej, jak co roku, odbył się w ZS nr 3 w Dzierżoniowie. Pomimo bojowego ducha i dzielnej walki aż do końca nasze dziewczęta powtórnie nie sprostały drużynie z Gimnazjum nr 3 z Dzierżoniowa. Gratulujemy młodym siatkarkom 2. pozycji, mając jednakże nadzieję, że w przyszłym roku nasze dziewczyny w końcu pokonają swoje najgroźniejsze rywalki i zamiast srebra, przywiozą „siatkarskie złoto”. Opiekunem naszej drużyny jest pani Małgorzata Dobrowolska.

Małgorzata Dobrowolska, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Pawła Pieroga w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
Dodano: wtorek, 08 kwietnia 2014 - 08:43 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce Pauliny Kowalskiej w Powiatowym Konkursie Języka Nimieckiego
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 10:51 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dni Kultury Szkoły
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 08:17 Autor: kdzwolak
Dni kultury szkoły 4 kwietnia w naszej szkole odbyły się przesłuchania do Szkolnego Konkursu "Mam Talent". Na przesłuchaniach nie można było narzekać na brak publiczności, która wspierała i nagradzała gromkimi brawami wszystkich uczestników ,którzy prezentowali swoje umiejętności poprzez śpiew, grę na instrumentach muzycznych oraz recytację. Każdy podlegał ocenie specjalnego jury w składzie: p. Krystyna Pakulniewicz, p. Halina Markiewicz oraz p. Tomasz Wojciechowski, którzy po burzliwych naradach wyłonili listę laureatów, a ci wystąpią na Szkolnej Gali Talentów 10 kwietnia 2014 roku. Listę wraz z repertuarem prezentujemy poniżej:
1. Kl II a - piosenka pt." Takie tango"
2. Sandra Szczygieł - legenda pt." Jak w Pieszycach diabeł porwał grafa"
3. Paweł Pieróg - piosenka pt."Angels"
4. Paulina Berlińska - piosenka pt. "Oto jest życia mała garść"
5. Karolina Sośniak - piosenka pt." Los, cebula i krokodyle łzy"
6 Dawid Drozdek - autorski beatbox
7. Agnieszka Piskorowska - legenda
8. Kacper Siekirka z kapelą
9. Julia Przybyła - piosenka pt." Rzeka marzeń"
Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i gratulacje! Życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Zapraszamy serdecznie na Szkolną Galę Talentów, która odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku o godz. 16:30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pieszycach.

Sandra Szczygieł

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wycieczka zawodoznawcza do Tyskich Browarów Książęcych w Tychach
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 09:35 Autor: kdzwolak
Informacje 27 marca 45 uczniów szkoły ponadgimnazjalnej uczestniczyło w wycieczce zawodoznawczej do Tyskich Browarów Książęcych w Tychach. Zwiedziliśmy między innymi muzeum piwa i zabytkowe obiekty Tyskich Browarów Książęcych z 1629 roku, czynną warzelnię z 1915 roku, budynek dyrekcji z 1905 roku, bednarnię i smolarnię z końca XIX w. oraz współczesną linię produkcyjną. Tyskie Browary Książęce rozlewają rocznie ponad 8 milionów hektolitrów piwa do puszek i butelek. Uczniowie zobaczyli proces technologiczny, zapoznali się z organizacją pracy w dużym i nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Była to już kolejna wycieczka zawodoznawcza w ramach programu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II".

Krzysztof Dzwolak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych
Dodano: wtorek, 01 kwietnia 2014 - 10:06 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Rekolekcje z Bęsiem
Dodano: wtorek, 25 marca 2014 - 14:41 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Praktyki w Austrii dla najlepszych"
Dodano: wtorek, 18 marca 2014 - 10:10 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Coroczne praktyki zagraniczne młodzieży to już chwalebna tradycja pieszyckiego Technikum. Dwie uczennice klasy III Technikum – technik hotelarstwa (Ewelina Kaczmarek i Magdalena Martyka) mogły wyjechać dnia 15 lutego 2014 roku na 6-tygodniową praktykę zawodową do hoteli w miejscowości Warth w Tyrolu w Austrii. Obecne praktyki realizowane są w terminie od 17 lutego do 31 marca 2014 roku na podstawie porozumienia nr 8/2013 zawartego między Wojewódzkim Dolnośląskim Urzędem Pracy w Wałbrzychu a Zespołem Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach 2 oraz we współpracy z Siecią Europejskich Służb Zatrudnienia EURES Austria (Arbeitsmarktservice Salzburg oraz Arbeitsmarktservice Vorarlberg). Celem odbywanych praktyk jest przygotowanie praktyczne uczniów do wykonywania zawodu, zdobycie nowych doświadczeń w samodzielnej pracy, w zespole obcojęzycznym, poznanie środowiska zawodowego innego kraju, weryfikacja wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie nauki, rozwijanie kreatywności zawodowej, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Miejmy nadzieję, że nasze uczennice wrócą z wyjazdu wzbogacone o wszystkie wymienione tutaj doświadczenia, umiejętności i zdobycze. Nadzór ze strony szkoły nad przebiegiem porozumienia sprawują: Bogumiła Taranek (kierownik szkolenia praktycznego) oraz Bernadetta Szczypka (nauczyciel języka niemieckiego).

Bogumiła Taranek, Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Gimnazjaliści z Pieszyc najlepsi na Dolnym Śląsku
Dodano: poniedziałek, 17 marca 2014 - 13:07 Autor: kdzwolak
Informacje To już kolejny w tym roku szkolnym sukces pieszyckich gimnazjalistów w konkursach przedmiotowych. Nie tak dawno Bernadetta Pawełoszek, uczennica klasy IIIa uzyskała tytuł finalisty konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z Historii z elementami Wiedzy o Społeczeństwie - serdecznie gratulujemy i ogłaszamy kolejny sukces gimnazjalistów z Pieszyc. Drużyna w składzie Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł i Grzegorz Cybula (wszyscy z kl. IIa) powrócili z przysłowiową „tarczą” z Karpacza, gdzie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Historycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska - „Polska i Saksonia- dzieje sąsiedztwa”. Nasi uczniowie rywalizowali z prawie sześćdziesięcioma gimnazjami i liceami z Dolnego Śląska o wejście do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się w Dreźnie w Saksonii, a wezmą w nim udział tylko trzy drużyny z Polski (w tym dwa licea) oraz zespoły uczniów saksońskich. Finał przewidziany jest na wrzesień. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gimnazjaliści odpowiadali na taki sam zestaw pytań jak uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a nasi uczniowie to jedyny zespół gimnazjalistów z Polski który zakwalifikował się do finału konkursu - tym bardziej gratulujemy olbrzymiej wiedzy, którą wykazali się Paulina, Sandra i Grzesiek.

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sandra Szczygieł laureatką XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK"
Dodano: poniedziałek, 17 marca 2014 - 09:09 Autor: kdzwolak
Informacje 13 marca o godzinie 10:00 w DOK PEGAZ odbyły się eliminacje powiatowe XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK". Spośród 20 uczniów zgłoszonych z całego powiatu dzierżoniowskiego wyłoniono dwóch laureatów, którzy zaprezentują się 7 maja 2014 roku w Kłodzku na etapie wojewódzkim. Jedną z laureatek jest uczennica naszej szkoły Sandra Szczygieł z klasy II a gimnazjum.

Gratulujemy
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

8 marca w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pieszycach
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:38 Autor: kdzwolak
Informacje 8 marca młodzi artyści z Zespołu Szkół w Pieszycach pod kierunkiem Krystyny Pakulniewicz mieli zaszczyt zaprezentować program artystyczny z okazji Dnia Kobiet w siedzibie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczystość w całości poświęcona była Paniom, które obchodziły swoje święto. Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili cztery typy kobiet. Pierwszą oczywiście była Ewa z Raju, drugą Kobieta - Jaskiniowiec, trzecią to Kobieta pochodząca z epoki średniowieczna, a na deser Kobieta Współczesna. Publiczności pomimo wspaniałości trzech pierwszych odsłon postaci kobiet najbardziej spodobała się ta Współczesna. Całość programu artystycznego uświetniały piosenki, takie jak: "Groszki i róże", "Pani w zielonym", "Śpij baj i śnij", "Mięta” w wykonaniu naszych wokalistek. Po występie na gości czekał słodki poczęstunek. Można było również usłyszeć wiele wierszy o kobietach napisanych przez seniorów specjalnie na tę okazję. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie również przedstawiciele Urzędu Miasta w Pieszycach. Wszystkim gościom i artystom należą się ogromne podziękowania a Paniom najserdeczniejsze życzenia: szczęścia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń! W programie artystycznym wzięli udział: Agata Szymczakiewicz, Piotr Borowski, Agnieszka Piskorowaka, Aleksandra Kopaczyńska , Sandra Szczygieł, Paulina Berlińska i Karolina Sośniak.

Opracowała
Sandra Szczygieł

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Kolejny sukces naszych siatkarek
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:12 Autor: kdzwolak
Siatkówka I znowu mamy dobre wiadomości z aren sportowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Patrycja Ejlak, Magda Martyka, Ewelina Kaczmarek, Natala Podsiadło, Paulina Ejlak, Ania Śliwińska, Jessica Bagińska zajęła III miejsce w rozgrywkach powiatowych szkół średnich.

Opiekun grupy
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zimowych ferii czar....
Dodano: wtorek, 11 marca 2014 - 10:04 Autor: kdzwolak
Informacje Młodzież pieszyckiego gimnazjum uczestniczyła w obozie narciarskim w Nowej Pace zorganizowanym przez Centrum Kultury w Pieszycach. Wyjazd w dniach 17-21 luty 2014 dostarczył młodzieży niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza, że koszty wyjazdu zostały pokryte ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych z projektu unijnego przez dyrektor CK w Pieszycach Panią  Lidię Zakrzewska - Strózik. Wszyscy nauczyli się jeździć na nartach i każdy chciałby skorzystać jeszcze raz. Więcej takich inicjatyw.
Dziękujemy
Krystyna Szostak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Długo oczekiwany wyjazd do Czech
Dodano: piątek, 07 marca 2014 - 09:05 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Bernadettą Szczypką i Izabelą Bugaj przygotowują się do wyjazdu na spotkanie warsztatowe w Czechach w ramach projektu Leonardo da Vinci Partnerstwo „Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego“ w dniach 15.03.2014 – 22.03.2014. Program realizowany będzie w dwóch czeskich szkołach partnerskich w miastach: Nova Paka i Třešť. Do projektu zostały wytypowane następujące uczennice z technikum hotelarstwa: Jesika Bagińska, Paulina Ejlak, Anna Iwanicka, Klaudia Janik, Agata Karaś, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Anna Śliwińska i Aleksandra Zaręba. Uczennice, od kilku tygodni, biorą udział w przygotowaniach z języka niemieckiego, który jest językiem roboczym projektu. Dodatkowo dziewczęta zapoznały się z informacjami na temat krajów i szkół partnerskich. Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie przez nie w naszej szkole tablicy informującej o projekcie. Nauczycielki zapoznały grono pedagogiczne z założeniami i celami projektu, w formie prezentacji multimedialnej, która jest do wglądu na szkolnej stornie internetowej. Integralną częścią projektu są kontakty mailowe z nauczycielami szkół partnerskich. Już niedługo przed uczestnikami projektu czas pełen ciekawych warsztatów, wycieczek zawodoznawczych oraz nowych znajomości z rówieśnikami z Czech, Słowacji i Chorwacji. Warto zauważyć, że 8-dniowy wyjazd w całości finansowany jest ze środków otrzymanych z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Bernadetta Szczypka
Izabela Bugaj

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Walentynki 2014
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 11:38 Autor: kdzwolak
Informacje Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił w tym roku podzielić się uśmiechem i życzeniami miłości nie tylko pracownikami i uczniami naszej szkoły, lecz również z mieszkańcami Pieszyc. W dniu 14 lutego 2014 uczniowie poszli ze słodkimi serduszkami do swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej oraz z Przedszkola w Pieszycach. Zostali tam bardzo serdecznie przyjęci, a w szczególności podobała im się spontaniczność uczniów i przedszkolaków, którzy odwzajemnili się za słodki e podarunki szczerym uśmiechem i niczym nie wymuszoną radością. Również mieszkańcy Pieszyc spotkani i obdarowani słodkim serduszkiem na mieście, w sklepach czy w instytucjach byli mile zaskoczeni naszą inicjatywą dzielenia się z innymi radością i uśmiechem w Walentyki. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego bardziej uroczyście. W przeddzień Walentynek odbyła się dyskoteka Walentynowa dla uczniów naszej szkoły, a już z samego rana w Walentynki rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynkowa, która roznosiła „walentynki” dla uczniów, pracowników szkoły oraz osób mających zawsze „otwarte serca” dla naszej szkoły. W tym dniu każdy uczeń i pracownik otrzymał słodki Walentynowy podarunek od Samorządu Uczniowskiego. Przez cały dzień można było zjeść walentynkowego gofra, posmakować piernikowych serduszek oraz innych smakołyków. Oby było więcej takich dni pełnych radości, miłości i uśmiechów.

Opiekun SU Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Technikum w Pieszycach na "Targach Zawodów i Pracy”
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 10:52 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Dnia 11 lutego 2014r uczniowie klas pierwszych technikum z Zespołu Szkół w Pieszycach wraz z wychowawczyniami Bernadettą Szczypką i Teresą Rutowicz udali się na „Targi Zawodów i Pracy”, które odbywały się w Wałbrzychu i skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W trakcie targów nasza młodzież odwiedzała stoiska szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych oraz potencjalnych pracodawców. Szczególnym zainteresowaniem wśród naszej grupy cieszyły się stoiska szkół hotelarskich, turystycznych, gastronomicznych oraz oferujących pracę w ramach zawodu spedytor- logistyk. Targi zorganizowane były w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat prowadząc ciekawe zajęcia z kompetencji kluczowych ora zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze. Nieocenioną atrakcją tegoż projektu są kursy i wycieczki zawodoznawcze. Wszystkie zajęcia, kursy i wycieczki finansowane są w całości ze środków finansowych projektu” Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Młodzież naszej szkoły brała już udział m.in.: w kursach Carvingu”, „Baristy”, „Barmana”, „Florysty” „Na kasę fiskalną”, ”Kosmetycznych” oraz wielu wycieczkach zawodoznawczych m.i.: do Szkół Wyższych Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie i w Poznaniu oraz do BrowarówTyskich. Wkrótce kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół jedzie na międzynarodowe targi turystyczno- hotelarskie do Berlina oraz po raz kolejny do Browarów Tyskich.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Dawida Drozdka w Międzyszkolnym Konkursie Walentynkowym
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 12:06 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wicemistrzynie powiatu dzierżoniowskiego w piłce siatkowej
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 14:27 Autor: kdzwolak
Siatkówka W styczniu rozpoczęły się rozgrywki SZS w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Kamila Sagan, Barbara Puczek, Marcelina Listwan, Karolina Sośniak, Justyna Pyć, Marta Lewandowska, Martyna Lipińska, Angelika Nowak, Roksana Fuchs i Paulina Berlińska w finale rozgrywek na szczeblu powiatowym zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzowi Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie. Ta sama drużyna we wcześniejszych rozgrywkach wojewódzkich organizowanych na hali OSiR w Dzierżoniowie zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 09:55 Autor: kdzwolak
Informacje

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Pauliny Berlińskiej w VI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415   >


Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Wdrożenie i administracja - Krzysztof Dzwolak