Kto jest online?Obecnie jest 4 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Walentynki 2014
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 11:38 Autor: kdzwolak
Informacje Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił w tym roku podzielić się uśmiechem i życzeniami miłości nie tylko pracownikami i uczniami naszej szkoły, lecz również z mieszkańcami Pieszyc. W dniu 14 lutego 2014 uczniowie poszli ze słodkimi serduszkami do swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej oraz z Przedszkola w Pieszycach. Zostali tam bardzo serdecznie przyjęci, a w szczególności podobała im się spontaniczność uczniów i przedszkolaków, którzy odwzajemnili się za słodki e podarunki szczerym uśmiechem i niczym nie wymuszoną radością. Również mieszkańcy Pieszyc spotkani i obdarowani słodkim serduszkiem na mieście, w sklepach czy w instytucjach byli mile zaskoczeni naszą inicjatywą dzielenia się z innymi radością i uśmiechem w Walentyki. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego bardziej uroczyście. W przeddzień Walentynek odbyła się dyskoteka Walentynowa dla uczniów naszej szkoły, a już z samego rana w Walentynki rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynkowa, która roznosiła „walentynki” dla uczniów, pracowników szkoły oraz osób mających zawsze „otwarte serca” dla naszej szkoły. W tym dniu każdy uczeń i pracownik otrzymał słodki Walentynowy podarunek od Samorządu Uczniowskiego. Przez cały dzień można było zjeść walentynkowego gofra, posmakować piernikowych serduszek oraz innych smakołyków. Oby było więcej takich dni pełnych radości, miłości i uśmiechów.

Opiekun SU Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Technikum w Pieszycach na "Targach Zawodów i Pracy”
Dodano: środa, 05 marca 2014 - 10:52 Autor: kdzwolak
Hotelarstwo Dnia 11 lutego 2014r uczniowie klas pierwszych technikum z Zespołu Szkół w Pieszycach wraz z wychowawczyniami Bernadettą Szczypką i Teresą Rutowicz udali się na „Targi Zawodów i Pracy”, które odbywały się w Wałbrzychu i skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W trakcie targów nasza młodzież odwiedzała stoiska szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych oraz potencjalnych pracodawców. Szczególnym zainteresowaniem wśród naszej grupy cieszyły się stoiska szkół hotelarskich, turystycznych, gastronomicznych oraz oferujących pracę w ramach zawodu spedytor- logistyk. Targi zorganizowane były w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat prowadząc ciekawe zajęcia z kompetencji kluczowych ora zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze. Nieocenioną atrakcją tegoż projektu są kursy i wycieczki zawodoznawcze. Wszystkie zajęcia, kursy i wycieczki finansowane są w całości ze środków finansowych projektu” Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Młodzież naszej szkoły brała już udział m.in.: w kursach Carvingu”, „Baristy”, „Barmana”, „Florysty” „Na kasę fiskalną”, ”Kosmetycznych” oraz wielu wycieczkach zawodoznawczych m.i.: do Szkół Wyższych Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie i w Poznaniu oraz do BrowarówTyskich. Wkrótce kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół jedzie na międzynarodowe targi turystyczno- hotelarskie do Berlina oraz po raz kolejny do Browarów Tyskich.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Dawida Drozdka w Międzyszkolnym Konkursie Walentynkowym
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 12:06 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wicemistrzynie powiatu dzierżoniowskiego w piłce siatkowej
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 14:27 Autor: kdzwolak
Siatkówka W styczniu rozpoczęły się rozgrywki SZS w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Kamila Sagan, Barbara Puczek, Marcelina Listwan, Karolina Sośniak, Justyna Pyć, Marta Lewandowska, Martyna Lipińska, Angelika Nowak, Roksana Fuchs i Paulina Berlińska w finale rozgrywek na szczeblu powiatowym zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzowi Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie. Ta sama drużyna we wcześniejszych rozgrywkach wojewódzkich organizowanych na hali OSiR w Dzierżoniowie zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 09:55 Autor: kdzwolak
Informacje

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

II miejsce Pauliny Berlińskiej w VI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Dodano: wtorek, 04 lutego 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wręczenie Certyfikatów Europass dla uczniów Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: piątek, 24 stycznia 2014 - 17:27 Autor: kdzwolak
Europass „Dzięki temu co przeżyliście, świat się bardziej przed wami otworzył. Staliście się Europejczykami”- tymi słowami Dyrektor wydziału edukacji i kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Pani Alicja Hromada gratulowała młodzieży pieszyckiego Zespołu otrzymania certyfikatów Europass Mibility, tzw. „Europassów”. Uroczysta ceremonia podsumowania Programu „Uczenie się przez całe życie. Leonardo da Vinci. Praktyki Zagraniczne dla uczniów Zespołu Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach”, wraz z wręczeniem Europejskich Certyfikatów Mobilności odbyła się dnia 24 stycznia 2014 r. w auli Zespołu Szkół w Pieszycach.

Przypomnijmy, że dwie dwudziestoosobowe grupy naszych uczniów dzięki pozyskanym środkom Z UE miały niecodzienną okazję odbyć miesięczny staż zawodowy w 3* i 4* hotelach we Włoszech w Rimini, w terminach od 08.04.2013-03.05.2013 oraz 07.10.2013-01.11.2013.

Dyrektor Zespołu Szkół, pani Bogumiła Kociumaka, ciepło przywitała zgromadzonych Gości oraz zebraną młodzież, a następnie poprosiła o zabranie głosu Burmistrza Pieszyc Pana Mirosława Obala. Pan Burmistrz podkreślał: "W kraju i szkolnictwie nastąpiły wielkie zmiany. Przed laty o praktykach zagranicznych można było myśleć dopiero na studiach, a jeżeli już udało się je zdobyć, to wyjazd ograniczony był do bloku wschodniego np. NRD czy Czechosłowacji."

Następnie Pani Bogumiła Taranek przedstawiła założenia i realizację Programu Leonardo.
Projekt opierał się na idei wzmocnienia więzi między edukacją i pracą, a jego celem głównym było zwiększenie mobilności naszej młodzieży na europejskim rynku pracy poprzez efektywniejsze przygotowanie zawodowe, pozyskanie nowych kwalifikacji i konkretnych umiejętności zawodowych, a także językowych. Nasza młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego w Rimini. Rekrutacja na staż we Włoszech w ramach Programu przeprowadzana była w formie konkursu. Konkurs „Projekty Mobilności” 2012 rozstrzygnięty został pomyślnie dla pieszyckiego Zespołu i zatwierdzony na kwotę 116408,00 Euro.

Cały artykuł: 'Wręczenie Certyfikatów Europass dla uczniów Zespołu Szkół w Pieszycach' (2316 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Finalistka XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami WoS
Dodano: piątek, 17 stycznia 2014 - 10:25 Autor: kdzwolak
Informacje Uczennica klasy 3a pieszyckiego gimnazjum Bernadeta Pawełoszek została finalistką XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie w ramach konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

SZKOLNI DZIENNIKARZE W RADIU SUDETY
Dodano: czwartek, 16 stycznia 2014 - 08:31 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 13 stycznia 2014 roku nasze szkolne Koło Dziennikarskie wraz z opiekunką Panią Justyną Protaziuk miało niecodzienną okazję złożyć wizytę w Radiu Sudety. Uczniowie oprowadzani przez dziennikarza Pana Leszka Jakuszczonka mogli przyjrzeć się pracy tej stacji. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy dział marketingu. Po przyjęciu sporej dawki wiadomości o sposobie działania tej części radia i sposobie jego zarabiania udaliśmy się do studia dźwiękowego. Służy ono do nagrywania różnego rodzaju reklam, audycji, wywiadów i innych dźwięków. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się studio nagrań. Dzięki uprzejmości Radia Sudety nasi dziennikarze mogli wypowiedzieć się na antenie. Była to świetna okazja do zareklamowania Zespołu Szkół. Nasza redakcyjna koleżanka wspomniała, że obok nowej sali gimnastycznej, schroniska młodzieżowego, czy “Orlika” najbardziej cenieni a także szanowani przez uczniów są nasi wspaniali nauczyciele. Bądź co bądź, ale trudno było się z tym nie zgodzić. Była to dla nas niezwykle ciekawa wycieczka. Przebiegła w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze. Być może po inspirującej lekcji ktoś z naszej redakcji będzie trudnił się pracą w radiu? Kto wie?

Redakcja "Świata Gimbazy"

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Redakcja „Świata Gimbazy” na wycieczce do Zamku Książ
Dodano: wtorek, 14 stycznia 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje 12 grudnia redakcja „Świata Gimbazy” wraz z opiekunką Justyna Protaziuk wybrała się na wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu. Organizatorem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna w Pieszycach. Nasi dziennikarze zostali w tej formie nagrodzeni za sumienne uczestnictwo w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w bibliotece w październiku 2013 roku. O okolicach zamku, Palmiarni i rodzinie Habsburgów opowiadała nam nasza Pani Dyrektor Bogumiła Kociumaka, która również uczestniczyła w wycieczce. W zamku mogliśmy podziwiać przepych z jakim go urządzono oraz zauważyć wskazane przez przewodnika zmiany, które w czasie wojny kazał wprowadzić sam Adolf Hitler. Nie umniejszyły one rezydencji Habsburgów. Bardzo duże wrażenie zrobiła też na nas Palmiarnia z egzotycznymi kwiatami, które nie są spotykane w Polsce w warunkach naturalnych. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w wycieczce, którą zapamiętamy dzięki przepięknej wiosennej aurze w grudniu oraz sympatycznej atmosferze.

Redakcja „Świata Gimbazy”

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZS PIESZYCE!
Dodano: piątek, 10 stycznia 2014 - 09:20 Autor: kdzwolak
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy


Wielka Orkiestra w tym roku gra u nas!


Na kolejny, dwudziesty drugi już finał tego absolutnie fenomenalnego, socjologicznego zjawiska, jakim jest WOŚP, zbieramy się 12. stycznia, w najbliższą niedzielę, w sali gimnastycznej naszej szkoły!
Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem NA RATUNEK! Ogólnopolska zbiórka pieniędzy organizowana jest, by nieść pomoc najmłodszym i najstarszym – zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sfinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcego ratownictwa medycznego oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.
Druga niedziela stycznia to magiczny czas otwierania serc i portfeli! Oj, będzie się działo! Nie można przegapić TAKIEJ imprezy! Startujemy w niedzielę o godzinie 16. 00. Zespół Szkół przygotowuje niezliczoną ilość atrakcji! Fani muzyki, sportu, występów, dobrego jedzenia, porad znajdą tu coś dla siebie! I cała zabawa w szczytnym celu!
Oto, co nas czeka:
LICYTACJE I LOTERIE
licytacje przedmiotów wielkoorkiestrowych, fantów, gadżetów (koszulki,breloczki, kubki,, długopisy, itp.)
licytacja przedmiotów - niespodzianek
loteria fantowa
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
koncert młodzieżowego zespołu KRYTYKA w rockowym repertuarze w nowych aranżacjach
występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy spektakl teatralny „na wesoło” „Czerwony Kapturek szuka księcia”
PORADY SPECJALISTÓW - MEDYCZNE I INNE
punkt porad medycznych – z możliwością konsultacji ginekologicznych oraz porady pielęgniarki – mierzenie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi
kurs pierwszej pomocy oraz możliwość przeszkolenia dla osób zainteresowanych
punkt konsultacji prawnych – porady p. poseł
salon piękności wraz z poradami kosmetyczki
spotkanie ze służbami ratowniczymi oraz mundurowymi oraz:
możliwość zrobienia pamiątkowej „fotki – niespodzianki”
SPORT
pokaz walk zapaśniczych
inne pokazy i zabawy sportowe
DLA NAJMŁODSZYCH
wspólne zabawy plastyczne
malowanie twarzy
zamki dmuchane
basen kulkowy
trampolina i wiele innych niespodzianek
PUNKT GASTRONOMICZNY
„swojskie jadło”
bar sałatkowy
cukierenka: ciasta, kawa, herbata, napoje zimne
SPECJALNA ATRAKCJA – „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”
O 20.00 czeka nas jeszcze jedna atrakcja – happening. Wyślemy w stronę nieba „Dobre Anioły” - światełka nadziei w postaci zapalonych świec, zapalniczek, zapałek oraz... sztucznych ogni! Czeka nas fantastyczny pokaz fajerwerków!
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
We wszystkich placówkach oświatowych Pieszyc trwają, bądź już odbyły się minifinały WOŚP – licytacje, koncerty, pokazy, zabawy. Trwają zbiórki oraz pozyskiwanie sponsorów.
Na dzień przed finałem, w sobotę, 11. stycznia, w sali Zespołu Szkół odbędzie się OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ, organizowany przez UM. Wpisowym, oczywiście, będzie „wrzuta do puszki”.
O NAS – SZTAB WOŚP – ZS Pieszyce
Sztab Orkiestry w naszej szkole działa prężnie od dłuższego czasu, przygotowując całą imprezę finałową oraz minifinały. Szefem WOŚP oraz koordynatorem działań jest pani pedagog, Katarzyna Lewandowska. Wspierają ją w przygotowaniach współpracownicy – nauczyciele zaangażowani w WOŚP – p. dyr. B. Tomaszczyk, panie: M. Dobrowolska, B. Szczypka, D. Reguła, I. Bugaj, E. Krzywda, B. Szeliga, B. Daniel, B. Malaga, B. Taranek, B. Czerniejewska oraz A. Dyda-Falikowska.
W prace sztabu angażuje się z zapałem około 60 WOLONTARIUSZY z naszej szkoły oraz 6. klas miejscowych podstawówek. Najmłodszy wolontariusz, Zuzia, ma 3 lata!
Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie!
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! Przyda się każda para życzliwych rąk!
Mile widziani sponsorzy! Prosimy o finansowe i rzeczowe wsparcie WOŚP!
Mamy nadzieję spotkać się z Wami wszystkimi 12. stycznia!
Oj, będzie się działo! Będzie zabawa!
Zapraszamy na wspaniałą zabawę pod znakiem czerwonego serduszka!
KONTAKT Z NAMI
telefon: 668 114 278
e-mail: wosp_pieszyce@interia.pl

Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 15:46 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W VII Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej Paweł Pieróg uczeń klasy II TH zajął III miejsce.

Gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej "Muzyczna gwiazdka"
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 14:24 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W XIII Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej "Muzyczna Gwiazdka" II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Kacper Siekirka z klasy I b. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych również II miejsce zajął Paweł Pieróg uczeń kl II TH.

Uzdolnionym uczniom gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XII Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Dodano: czwartek, 19 grudnia 2013 - 13:47 Autor: kdzwolak
Informacje W kolejnej, już XII edycji konkursu, laureatką została uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Nitecka z klasy 2a.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XVI Olimpiada Wiedzy o Żywności
Dodano: piątek, 13 grudnia 2013 - 11:52 Autor: kdzwolak
Technologia 6 grudnia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się Etap Regionalny XVI Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie. Byli to: Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat z klasy 4 Technikum Technologii Żywności oraz Mateusz Radecki z klasy 3 Technikum Technologii Żywności. Olimpiada przebiegała w dwóch częściach. Pierwszy odbył to test pisemny. Po jego sprawdzeniu podano wyniki i uczeń Mateusz Radecki zakwalifikował się do etapu ustnego. Zajął 4 miejsce w Regionie Południowo- Zachodnim. Pytania były bardzo trudne i cieszy nas fakt, że uczeń trzeciej klasy tak dobrze się spisał. Po zebraniu wyników z całej Polski dowiemy się ,czy nasz kolega będzie reprezentował Zespół Szkół na szczeblu centralnym.

Bogumiła Kociumaka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 10:00 Autor: kdzwolak
Informacje W tym roku przypada 60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego i z tego tytułu cały rok na terenie całego kraju i naszego województwa odbywały się liczne zawody sportowe. 10 grudnia w Oleśnicy zorganizowano uroczyste obchody tej rocznicy, w czasie których odznaczono aktywnie działających członków SZS naszego województwa. Miło nam donieść, że również nauczyciel naszej szkoły Małgorzata Dobrowolska została uhonorowana pamiątkowym medalem i dyplomem za swoja pracę. Pani Małgorzata jest członkiem zarządu SZS w powiecie i działa jako koordynator dla szkół średnich już od kilku lat.

GRATULUJEMY!

SZS to organizacja, która zajmuje się prowadzeniem współzawodnictwa sportowego szkół zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów i szkół średnich. Od 1994 roku Związek realizuje cyklicznie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które są systemem całorocznej rywalizacji i współzawodnictwa w 66 rodzajach zawodów. Kalendarz Imprez dla naszego województwa jest najbogatszy w kraju, a w zawodach na etapie gminnym, powiatowym, strefowym i finałów dolnośląskich bierze udział 135 000 dolnośląskich uczniów. Także pod względem uczestnictwa w imprezach nasze województwo jest w poszczególnych typach szkół na pierwszym lub drugim miejscu w kraju.

 

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sandra Szczygieł laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego [RED]akcja!
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:37 Autor: kdzwolak
Informacje Sandra Szczygieł z klasy IIA laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego pt. [RED]akcja! Uczniowie, biorący udział w organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Pieszycach warsztatach dziennikarskich, mieli szansę starania się o nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Aga Press z Warszawy. Wśród zgłoszeń znalazły się artykuły trzech uczennic z naszej szkoły: Karoliny Chodowiec, Agnieszki Piskorowskiej i Kamili Sagan. Tytuł laureata konkursu i nagrodę w postaci aparatu cyfrowego otrzymała Sandra Szczygieł za wywiad z koleżanką z klasy Małgosią Derkacz. Wywiad zostanie opublikowany w styczniowym numerze "Świata Gimbazy". Należy dodać, że Sandra jest aktywnie działającą redaktorką na zajęciach Koła Dziennikarskiego oraz podczas prac nad szkolną gazetką.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:34 Autor: kdzwolak
Informacje Dnia 04.12.2013r. W Zespole Szkół im. Ks. J. Dzierżonia w Pieszycach odbył się konkurs pod nazwą "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy. Celem konkursu było pokazanie twórczego aranżowania stołów związanego z tematyką zimy (Boże Narodzenie, Sylwester, karnawał, Mikołaj i inne). Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z gimnazjum i szkoły gimnazjalnej. Uczniowie zaprezentowali swoje stoły w sposób bardzo ciekawy i nowatorski. Młodzież wykazała się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. A oto wyniki konkursu
I miejsce - (Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa)
II miejsce - (Patrycja Samsel, Klaudia Kulczycka, Anna Iwanicka – kl. I TH)
III miejsce - (Agata Szymczakiewicz, Martyna Wolanin, Patrycja Hołda – kl. III a)
(Nikola Mącka, Natalia Podsiadło, Ewelina Kazubek – kl. III TH )
(Sara Lekka, Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat – kl. IV TTŻ- TH)
Wyróżnienia:
(Klaudia Zimińska, Agnieszka Paszkowska – kl. IV TTŻ-TH)
(Roksana Kowanek, Oliwia Myszka, Grzegorz Cybula – kl. II a)
(Kacper Szyka, Szymon Janiczek – kl. Ib i Ic)
Organizatorzy:
Beata Czerniejewska
Anna Dyda – Falikowska
Bogumiła Taranek
Ewa Krzywda
Tomasz Wojciechowski
Beata Tomaszczyk
Konkurs nie cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem, gdyby nie Nasi Kochani Sponsorzy – Fundatorzy nagród:
1. Zakłady Tkanin Technicznych „Technotex” w Pieszycach- Tadeusz Zajdel
2. Elżbieta i Edward Wisz – Firma Widan z Pieszyc
3. Józef Przeorek – Firma „Sorex” s.c. W Pieszycach
4. Sklep Firmowy porcelany „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej

Beata Czerniejewska


I miejsce – Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zabawa integracyjna w ramach projektu "Razem w pełni sprawni"
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 08:47 Autor: kdzwolak
Razem w pełni sprawni 27 listopada 2013 Zespół Szkół wraz z Wolontariatem i nauczycielami: Beatą Daniel, Małgorzatą Dobrowolską, Barbarą Kiesewetter, Anną Makowską oraz z panem Tomaszem Wojciechowskim zorganizowali integracyjną zabawę andrzejkowo-mikołajkową dla dzieci niepełnosprawnych z Pieszyc i okolic. Uczniowie naszej placówki jak co roku, bardzo chętnie włączyli się w organizację imprezy. Pierwszym etapem organizacji zabawy była jednotygodniowa akcja charytatywna „Podaruj guzika małego, dla kumpla nie w pełni sprawnego”. Młodzież przynosiła do szkoły różnego rodzaju guziki, które wykorzystane zostały do wyklejenia wspólnego drzewa guzikowego. Obraz zostanie obramowany i powieszony na pamiątkę w gablocie w Zespole Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach. Podczas spotkania dzieci oraz młodzież mogła wykazać się swoimi talentami manualnymi, ruchowymi oraz wokalnymi. Pani Małgorzata przygotowała rozgrywki sportowe, a Pan Tomasz Wojciechowski przygotował dla wszystkich Karaoke. Po wspólnych zabawach dzieci i młodzież otrzymała drobne paczki mikołajkowe. Zabawa udała się wyśmienicie, lecz nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Opracowała Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dzień Sportu
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 08:44 Autor: kdzwolak
Sport 4 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia na sportowo. Było dużo konkurencji, w których startowali przedstawiciele wszystkich klas. Młodzież skakała w dal, pchała piłką lekarską, podnosiła hantle, podciągała się na drążku, rzucała do kosza i skakała na sznurze. Uczniowie mogli się również wykazać w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Najsilniejszą klasą w szkole- w przeciąganiu liny okazała się klasa I THŻ w składzie A.Niedzielski, P.Leśniewicz, M.Bartosik, A.Kulczycki i P.Radecki, która pokonała wszystkie klasy a w dogrywce zwyciężyła równie silną klasę III B. Najsprawniejszą klasą w szkole została klasa III C (A.Jabłońska, D.Kolanek, S.Sawicka, E.Buczyński, O.Ślimak, G.Jasiński, P.Szeliga, P.Martyka,W.Sosfa ), drugie miejsce zdobyła klasa I THŻ a trzecie klasa III B. Po wszystkich konkurencjach sprawnościowych nauczyciele naszej szkoły wyzwali uczniów na pojedynek w grze w piłkę siatkową. Mimo, że prawie wszystkie klasy podjęły wyzwanie, jedynie III TH (M.Siciak, A.Jasiński, P.Martyka, E.Kaczmarzyk, P.Ejlak, A.Niedzielski) wygrała z nauczycielami. Dzięki Urzędowi Miasta w Pieszycach w czasie całej imprezy działał bar sałatkowy, przygotowany przez uczniów klasy IV TH. Przy okazji dziękujemy za pomoc naszemu Urzędowi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że zabawa się udała.
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Praktyki we Włoszech
Dodano: wtorek, 03 grudnia 2013 - 11:51 Autor: kdzwolak
Informacje

W listopadzie 2013, po miesiącu wytężonej pracy, uczniowie Zespołu Szkół im ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach wrócili do domu z praktyk w Rimini we Włoszech. Młodzież z klasy II i III technikum pracowała tam w charakterze obsługi hotelowej, w hotelach 3 i 4*, nabywając przy tym bezcenne doświadczenia zawodowe. Pomimo tego, że pracy nie brakowało, nasi praktykanci wspominają ten czas jako przyjemny, wesoły i jednocześnie pożyteczny. Młodzi ludzie zapoznali się ze strukturą organizacyjną zakładu hotelarskiego, poznali zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach w hotelach, przygotowywali jednostki mieszkalne na przybycie gości, obsługiwali gości w restauracjach, przygotowywali posiłki poznając przy tym kuchnię narodową Włoch. Po codziennych obowiązkach młodzież mogła korzystać z pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, a w weekendy poznawać miasta oraz ich zabytki. Uczniowie zwiedzili Rimini, w którym przebywali na co dzień. Ponadto mogli odwiedzić miasto-państwo San Marino, które w Polsce znane jest przede wszystkim dzięki drużynie piłki nożnej. Zwiedzili również jedno z najpiękniejszych miejsc świata – Wenecje. Wyjazd na staż zagraniczny pozwolił naszym uczniom poznać kulturę i kuchnię włoską, dokształcić język angielski, a nawet dzięki kursowi języka włoskiego, nauczyć się wielu przydatnych zwrotów tym języku. Młodzież otrzyma także niebawem certyfikaty Europass Mobility, potwierdzające odbytą praktykę, a ich posiadanie podniesie rangę naszym późniejszym absolwentom na europejskim rynku pracy.

Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach na rzecz edukacji globalnej
Dodano: wtorek, 26 listopada 2013 - 12:03 Autor: kdzwolak
Informacje

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach podjęli współpracę z Chrześcijańską Służbą Charytatywną , która jest organizacją porządku publicznego i działa na rzecz edukacji globalnej. Nasza szkoła razem z dziesięcioma szkołami z całego Dolnego Śląska wzięła udział w projekcie, którego celem było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy globalne, takie jak problem niedożywienia w krajach wysokorozwiniętych i trzeciego świata, problem nadwyżek żywności, dostępu do świeżej wody, równouprawnienia kobiet i mężczyzn, dostępu do nauki w krajach nie rozwiniętych. Ze względu na specyfikę nauczania my postanowiliśmy przeprowadzić akcję informacyjną na temat niedożywienia w krajach trzeciego świata oraz rozwijających się i nadwyżek żywności w krajach wysoko rozwiniętych. Na początku listopada gościliśmy trenerkę z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która przeprowadziła szkolenie z grupą naszej młodzieży, naświetliła charakter problemów globalnych, pomogła nam wybrać problematykę, którą podjęliśmy. Tydzień Edukacji Globalnej przypadł na dni od 16 do 24 listopada. Nasza młodzież przeprowadziła akcję informacyjną wśród mieszkańców Pieszyc oraz w pieszyckich szkołach podstawowych. Rozdawano ulotki informacyjne, opracowane przez Dominikę Mielczarek, uczennicę kl. I TTŻ-S. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyła się akcja zbiórki żywności z długim terminem przydatności, która już w tym tygodniu zostanie przekazana do jednego z dolnośląskich oddziałów Banku Żywności. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczniom Zespołu Szkół oraz mieszkańcom Pieszyc, którzy bezinteresownie przekazywali żywność naszym uczniom. Do Banku Żywności przekażemy mąkę, makarony, herbatę, kawę, dżemy, kaszę, konserwy mięsne, warzywa i wiele innych produktów z długim terminem przydatności. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie przedświątecznym bo mamy świadomość, że w naszej najbliższej okolicy jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy zechcieli się przyczynić do naszej sprawy. Wolontariusze: Dominika Mielczarek, Ola Szota, Domonika Powel, Patryk Radecki, Bartek Malecha, Kasia Idziniak, Klaudia Janik, Ula Bolisęga, Marcel Wczasek oraz nauczyciele Zespołu Szkół: Beata Malaga, Beata Czerniejewska, Anna Dyda-Falikowska i Tomasz Wojciechowski.

Problem z żywnością w Polsce i na świecie… Jak temu zapobiec? I jakie są tego przyczyny i skutki?

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce dla Sandry Szczygieł w Konkursie Literackim
Dodano: poniedziałek, 25 listopada 2013 - 13:16 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci
Dodano: piątek, 15 listopada 2013 - 08:59 Autor: kdzwolak
Informacje Wolontariusze z Zespołu Szkół w Pieszycach po raz kolejny ruszyli z akcją porządkowania cmentarzy przed 1 listopada. Od 17 do 31 października uczniowie gimnazjum wykonywali prace porządkowe na cmentarzu przy Parafii św. Antoniego w Pieszycach. Stałym zwyczajem najwięcej pracy włożono na sektorze gdzie znajdują się groby małych dzieci. Wolontariusze również porządkowali groby w innych sektorach, przede wszystkim te najbardziej zaniedbane i przez wszystkich zapomniane. Podczas pobytu na cmentarzu wolontariusze pomagali również ludziom, którzy w tym czasie przebywali przy grobach swoich zmarłych. Przynosili wodę, wyrzucali śmieci, porządkowali nagrobki i ścieżki cmentarne. Rok temu pod swoją opiekę wolontariusze wzięli dwa nagrobki kombatantów. W tym roku swoją pomoc w dbaniu o nagrobki zaoferowały uczennice klasy II Gimnazjum: Kowanek Roksana, Myszka Oliwia, Pyć Justyna, Wypych Marta, Sagan Kamila. Uczennice razem z grupą wolontariuszy jak i indywidualnie przychodziły na cmentarz i wykonywały prace porządkowe przy nagrobkach, którymi będą opiekować się co najmniej do końca roku szkolnego. W pracach porządkowych na cmentarzu wzięło udział 25 wolontariuszy gimnazjalistów. Wszystkie prace wykonywane były w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, popołudniami oraz w jedną z sobót. Dlatego też jako opiekun wolontariuszy, chcę serdecznie podziękować moim podopiecznym za ich dobre serduszka, za to, że swój wolny czas poświęcili w słusznej sprawie a ich rodzicom gratuluję wspaniałych dzieci, z którymi mam przyjemność pracować. Wolontariusze Zespołu Szkół W Pieszycach: Chudzik Mateusz, Cybula Grzegorz, Cyktor Julia, Drozdek Dawid, Iwanicka Katarzyna, Konieczny Mateusz, Lewandowska Marta, Majdańska Patrycja, Ornat Adrian, Borowski Piotr, Hołda Patrycja, Lipińska Martyna, Łukaszewicz Wojciech, Malinowski Paweł, Pyć Justyna, Raczek Natalia, Ryś Adam, Sagan Kamila, Siekirka Kacper, Sośniak Agata, Styrna Emilia, Szczygieł Sandra, Szpindor Wiktoria, Szymczakiewicz Agata, Wypych Marta.

Katarzyna Lewandowska
Opiekunka wolontariatu

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Świętujemy odzyskanie przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego
Dodano: sobota, 09 listopada 2013 - 09:14 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516   >


.: Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach :.
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Opracowanie i administracja - Krzysztof Dzwolak