Kto jest online?Obecnie jest 8 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Finalistka XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami WoS
Dodano: piątek, 17 stycznia 2014 - 10:25 Autor: kdzwolak
Informacje Uczennica klasy 3a pieszyckiego gimnazjum Bernadeta Pawełoszek została finalistką XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie w ramach konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

SZKOLNI DZIENNIKARZE W RADIU SUDETY
Dodano: czwartek, 16 stycznia 2014 - 08:31 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 13 stycznia 2014 roku nasze szkolne Koło Dziennikarskie wraz z opiekunką Panią Justyną Protaziuk miało niecodzienną okazję złożyć wizytę w Radiu Sudety. Uczniowie oprowadzani przez dziennikarza Pana Leszka Jakuszczonka mogli przyjrzeć się pracy tej stacji. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy dział marketingu. Po przyjęciu sporej dawki wiadomości o sposobie działania tej części radia i sposobie jego zarabiania udaliśmy się do studia dźwiękowego. Służy ono do nagrywania różnego rodzaju reklam, audycji, wywiadów i innych dźwięków. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się studio nagrań. Dzięki uprzejmości Radia Sudety nasi dziennikarze mogli wypowiedzieć się na antenie. Była to świetna okazja do zareklamowania Zespołu Szkół. Nasza redakcyjna koleżanka wspomniała, że obok nowej sali gimnastycznej, schroniska młodzieżowego, czy “Orlika” najbardziej cenieni a także szanowani przez uczniów są nasi wspaniali nauczyciele. Bądź co bądź, ale trudno było się z tym nie zgodzić. Była to dla nas niezwykle ciekawa wycieczka. Przebiegła w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze. Być może po inspirującej lekcji ktoś z naszej redakcji będzie trudnił się pracą w radiu? Kto wie?

Redakcja "Świata Gimbazy"

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Redakcja „Świata Gimbazy” na wycieczce do Zamku Książ
Dodano: wtorek, 14 stycznia 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje 12 grudnia redakcja „Świata Gimbazy” wraz z opiekunką Justyna Protaziuk wybrała się na wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu. Organizatorem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna w Pieszycach. Nasi dziennikarze zostali w tej formie nagrodzeni za sumienne uczestnictwo w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w bibliotece w październiku 2013 roku. O okolicach zamku, Palmiarni i rodzinie Habsburgów opowiadała nam nasza Pani Dyrektor Bogumiła Kociumaka, która również uczestniczyła w wycieczce. W zamku mogliśmy podziwiać przepych z jakim go urządzono oraz zauważyć wskazane przez przewodnika zmiany, które w czasie wojny kazał wprowadzić sam Adolf Hitler. Nie umniejszyły one rezydencji Habsburgów. Bardzo duże wrażenie zrobiła też na nas Palmiarnia z egzotycznymi kwiatami, które nie są spotykane w Polsce w warunkach naturalnych. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w wycieczce, którą zapamiętamy dzięki przepięknej wiosennej aurze w grudniu oraz sympatycznej atmosferze.

Redakcja „Świata Gimbazy”

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZS PIESZYCE!
Dodano: piątek, 10 stycznia 2014 - 09:20 Autor: kdzwolak
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy


Wielka Orkiestra w tym roku gra u nas!


Na kolejny, dwudziesty drugi już finał tego absolutnie fenomenalnego, socjologicznego zjawiska, jakim jest WOŚP, zbieramy się 12. stycznia, w najbliższą niedzielę, w sali gimnastycznej naszej szkoły!
Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem NA RATUNEK! Ogólnopolska zbiórka pieniędzy organizowana jest, by nieść pomoc najmłodszym i najstarszym – zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sfinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcego ratownictwa medycznego oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.
Druga niedziela stycznia to magiczny czas otwierania serc i portfeli! Oj, będzie się działo! Nie można przegapić TAKIEJ imprezy! Startujemy w niedzielę o godzinie 16. 00. Zespół Szkół przygotowuje niezliczoną ilość atrakcji! Fani muzyki, sportu, występów, dobrego jedzenia, porad znajdą tu coś dla siebie! I cała zabawa w szczytnym celu!
Oto, co nas czeka:
LICYTACJE I LOTERIE
licytacje przedmiotów wielkoorkiestrowych, fantów, gadżetów (koszulki,breloczki, kubki,, długopisy, itp.)
licytacja przedmiotów - niespodzianek
loteria fantowa
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
koncert młodzieżowego zespołu KRYTYKA w rockowym repertuarze w nowych aranżacjach
występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy spektakl teatralny „na wesoło” „Czerwony Kapturek szuka księcia”
PORADY SPECJALISTÓW - MEDYCZNE I INNE
punkt porad medycznych – z możliwością konsultacji ginekologicznych oraz porady pielęgniarki – mierzenie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi
kurs pierwszej pomocy oraz możliwość przeszkolenia dla osób zainteresowanych
punkt konsultacji prawnych – porady p. poseł
salon piękności wraz z poradami kosmetyczki
spotkanie ze służbami ratowniczymi oraz mundurowymi oraz:
możliwość zrobienia pamiątkowej „fotki – niespodzianki”
SPORT
pokaz walk zapaśniczych
inne pokazy i zabawy sportowe
DLA NAJMŁODSZYCH
wspólne zabawy plastyczne
malowanie twarzy
zamki dmuchane
basen kulkowy
trampolina i wiele innych niespodzianek
PUNKT GASTRONOMICZNY
„swojskie jadło”
bar sałatkowy
cukierenka: ciasta, kawa, herbata, napoje zimne
SPECJALNA ATRAKCJA – „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”
O 20.00 czeka nas jeszcze jedna atrakcja – happening. Wyślemy w stronę nieba „Dobre Anioły” - światełka nadziei w postaci zapalonych świec, zapalniczek, zapałek oraz... sztucznych ogni! Czeka nas fantastyczny pokaz fajerwerków!
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
We wszystkich placówkach oświatowych Pieszyc trwają, bądź już odbyły się minifinały WOŚP – licytacje, koncerty, pokazy, zabawy. Trwają zbiórki oraz pozyskiwanie sponsorów.
Na dzień przed finałem, w sobotę, 11. stycznia, w sali Zespołu Szkół odbędzie się OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ, organizowany przez UM. Wpisowym, oczywiście, będzie „wrzuta do puszki”.
O NAS – SZTAB WOŚP – ZS Pieszyce
Sztab Orkiestry w naszej szkole działa prężnie od dłuższego czasu, przygotowując całą imprezę finałową oraz minifinały. Szefem WOŚP oraz koordynatorem działań jest pani pedagog, Katarzyna Lewandowska. Wspierają ją w przygotowaniach współpracownicy – nauczyciele zaangażowani w WOŚP – p. dyr. B. Tomaszczyk, panie: M. Dobrowolska, B. Szczypka, D. Reguła, I. Bugaj, E. Krzywda, B. Szeliga, B. Daniel, B. Malaga, B. Taranek, B. Czerniejewska oraz A. Dyda-Falikowska.
W prace sztabu angażuje się z zapałem około 60 WOLONTARIUSZY z naszej szkoły oraz 6. klas miejscowych podstawówek. Najmłodszy wolontariusz, Zuzia, ma 3 lata!
Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie!
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! Przyda się każda para życzliwych rąk!
Mile widziani sponsorzy! Prosimy o finansowe i rzeczowe wsparcie WOŚP!
Mamy nadzieję spotkać się z Wami wszystkimi 12. stycznia!
Oj, będzie się działo! Będzie zabawa!
Zapraszamy na wspaniałą zabawę pod znakiem czerwonego serduszka!
KONTAKT Z NAMI
telefon: 668 114 278
e-mail: wosp_pieszyce@interia.pl

Ewa Krzywda

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 15:46 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W VII Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej Paweł Pieróg uczeń klasy II TH zajął III miejsce.

Gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej "Muzyczna gwiazdka"
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 14:24 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki W XIII Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej "Muzyczna Gwiazdka" II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Kacper Siekirka z klasy I b. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych również II miejsce zajął Paweł Pieróg uczeń kl II TH.

Uzdolnionym uczniom gratulujemy
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XII Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Dodano: czwartek, 19 grudnia 2013 - 13:47 Autor: kdzwolak
Informacje W kolejnej, już XII edycji konkursu, laureatką została uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Nitecka z klasy 2a.

Gratulujemy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XVI Olimpiada Wiedzy o Żywności
Dodano: piątek, 13 grudnia 2013 - 11:52 Autor: kdzwolak
Technologia 6 grudnia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się Etap Regionalny XVI Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie. Byli to: Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat z klasy 4 Technikum Technologii Żywności oraz Mateusz Radecki z klasy 3 Technikum Technologii Żywności. Olimpiada przebiegała w dwóch częściach. Pierwszy odbył to test pisemny. Po jego sprawdzeniu podano wyniki i uczeń Mateusz Radecki zakwalifikował się do etapu ustnego. Zajął 4 miejsce w Regionie Południowo- Zachodnim. Pytania były bardzo trudne i cieszy nas fakt, że uczeń trzeciej klasy tak dobrze się spisał. Po zebraniu wyników z całej Polski dowiemy się ,czy nasz kolega będzie reprezentował Zespół Szkół na szczeblu centralnym.

Bogumiła Kociumaka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 10:00 Autor: kdzwolak
Informacje W tym roku przypada 60 rocznica Szkolnego Związku Sportowego i z tego tytułu cały rok na terenie całego kraju i naszego województwa odbywały się liczne zawody sportowe. 10 grudnia w Oleśnicy zorganizowano uroczyste obchody tej rocznicy, w czasie których odznaczono aktywnie działających członków SZS naszego województwa. Miło nam donieść, że również nauczyciel naszej szkoły Małgorzata Dobrowolska została uhonorowana pamiątkowym medalem i dyplomem za swoja pracę. Pani Małgorzata jest członkiem zarządu SZS w powiecie i działa jako koordynator dla szkół średnich już od kilku lat.

GRATULUJEMY!

SZS to organizacja, która zajmuje się prowadzeniem współzawodnictwa sportowego szkół zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów i szkół średnich. Od 1994 roku Związek realizuje cyklicznie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które są systemem całorocznej rywalizacji i współzawodnictwa w 66 rodzajach zawodów. Kalendarz Imprez dla naszego województwa jest najbogatszy w kraju, a w zawodach na etapie gminnym, powiatowym, strefowym i finałów dolnośląskich bierze udział 135 000 dolnośląskich uczniów. Także pod względem uczestnictwa w imprezach nasze województwo jest w poszczególnych typach szkół na pierwszym lub drugim miejscu w kraju.

 

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sandra Szczygieł laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego [RED]akcja!
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:37 Autor: kdzwolak
Informacje Sandra Szczygieł z klasy IIA laureatką ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego pt. [RED]akcja! Uczniowie, biorący udział w organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Pieszycach warsztatach dziennikarskich, mieli szansę starania się o nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Aga Press z Warszawy. Wśród zgłoszeń znalazły się artykuły trzech uczennic z naszej szkoły: Karoliny Chodowiec, Agnieszki Piskorowskiej i Kamili Sagan. Tytuł laureata konkursu i nagrodę w postaci aparatu cyfrowego otrzymała Sandra Szczygieł za wywiad z koleżanką z klasy Małgosią Derkacz. Wywiad zostanie opublikowany w styczniowym numerze "Świata Gimbazy". Należy dodać, że Sandra jest aktywnie działającą redaktorką na zajęciach Koła Dziennikarskiego oraz podczas prac nad szkolną gazetką.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 09:34 Autor: kdzwolak
Informacje Dnia 04.12.2013r. W Zespole Szkół im. Ks. J. Dzierżonia w Pieszycach odbył się konkurs pod nazwą "Magia Zimy" na najładniejszy stół okolicznościowy. Celem konkursu było pokazanie twórczego aranżowania stołów związanego z tematyką zimy (Boże Narodzenie, Sylwester, karnawał, Mikołaj i inne). Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z gimnazjum i szkoły gimnazjalnej. Uczniowie zaprezentowali swoje stoły w sposób bardzo ciekawy i nowatorski. Młodzież wykazała się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. A oto wyniki konkursu
I miejsce - (Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa)
II miejsce - (Patrycja Samsel, Klaudia Kulczycka, Anna Iwanicka – kl. I TH)
III miejsce - (Agata Szymczakiewicz, Martyna Wolanin, Patrycja Hołda – kl. III a)
(Nikola Mącka, Natalia Podsiadło, Ewelina Kazubek – kl. III TH )
(Sara Lekka, Judyta Nieśpiałowska, Aleksandra Kondrat – kl. IV TTŻ- TH)
Wyróżnienia:
(Klaudia Zimińska, Agnieszka Paszkowska – kl. IV TTŻ-TH)
(Roksana Kowanek, Oliwia Myszka, Grzegorz Cybula – kl. II a)
(Kacper Szyka, Szymon Janiczek – kl. Ib i Ic)
Organizatorzy:
Beata Czerniejewska
Anna Dyda – Falikowska
Bogumiła Taranek
Ewa Krzywda
Tomasz Wojciechowski
Beata Tomaszczyk
Konkurs nie cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem, gdyby nie Nasi Kochani Sponsorzy – Fundatorzy nagród:
1. Zakłady Tkanin Technicznych „Technotex” w Pieszycach- Tadeusz Zajdel
2. Elżbieta i Edward Wisz – Firma Widan z Pieszyc
3. Józef Przeorek – Firma „Sorex” s.c. W Pieszycach
4. Sklep Firmowy porcelany „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej

Beata Czerniejewska


I miejsce – Kamila Sagan, Justyna Pyć, Wiktoria Nitecka – kl. IIa

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zabawa integracyjna w ramach projektu "Razem w pełni sprawni"
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 08:47 Autor: kdzwolak
Razem w pełni sprawni 27 listopada 2013 Zespół Szkół wraz z Wolontariatem i nauczycielami: Beatą Daniel, Małgorzatą Dobrowolską, Barbarą Kiesewetter, Anną Makowską oraz z panem Tomaszem Wojciechowskim zorganizowali integracyjną zabawę andrzejkowo-mikołajkową dla dzieci niepełnosprawnych z Pieszyc i okolic. Uczniowie naszej placówki jak co roku, bardzo chętnie włączyli się w organizację imprezy. Pierwszym etapem organizacji zabawy była jednotygodniowa akcja charytatywna „Podaruj guzika małego, dla kumpla nie w pełni sprawnego”. Młodzież przynosiła do szkoły różnego rodzaju guziki, które wykorzystane zostały do wyklejenia wspólnego drzewa guzikowego. Obraz zostanie obramowany i powieszony na pamiątkę w gablocie w Zespole Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach. Podczas spotkania dzieci oraz młodzież mogła wykazać się swoimi talentami manualnymi, ruchowymi oraz wokalnymi. Pani Małgorzata przygotowała rozgrywki sportowe, a Pan Tomasz Wojciechowski przygotował dla wszystkich Karaoke. Po wspólnych zabawach dzieci i młodzież otrzymała drobne paczki mikołajkowe. Zabawa udała się wyśmienicie, lecz nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Opracowała Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dzień Sportu
Dodano: czwartek, 12 grudnia 2013 - 08:44 Autor: kdzwolak
Sport 4 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia na sportowo. Było dużo konkurencji, w których startowali przedstawiciele wszystkich klas. Młodzież skakała w dal, pchała piłką lekarską, podnosiła hantle, podciągała się na drążku, rzucała do kosza i skakała na sznurze. Uczniowie mogli się również wykazać w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Najsilniejszą klasą w szkole- w przeciąganiu liny okazała się klasa I THŻ w składzie A.Niedzielski, P.Leśniewicz, M.Bartosik, A.Kulczycki i P.Radecki, która pokonała wszystkie klasy a w dogrywce zwyciężyła równie silną klasę III B. Najsprawniejszą klasą w szkole została klasa III C (A.Jabłońska, D.Kolanek, S.Sawicka, E.Buczyński, O.Ślimak, G.Jasiński, P.Szeliga, P.Martyka,W.Sosfa ), drugie miejsce zdobyła klasa I THŻ a trzecie klasa III B. Po wszystkich konkurencjach sprawnościowych nauczyciele naszej szkoły wyzwali uczniów na pojedynek w grze w piłkę siatkową. Mimo, że prawie wszystkie klasy podjęły wyzwanie, jedynie III TH (M.Siciak, A.Jasiński, P.Martyka, E.Kaczmarzyk, P.Ejlak, A.Niedzielski) wygrała z nauczycielami. Dzięki Urzędowi Miasta w Pieszycach w czasie całej imprezy działał bar sałatkowy, przygotowany przez uczniów klasy IV TH. Przy okazji dziękujemy za pomoc naszemu Urzędowi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że zabawa się udała.
Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Praktyki we Włoszech
Dodano: wtorek, 03 grudnia 2013 - 11:51 Autor: kdzwolak
Informacje

W listopadzie 2013, po miesiącu wytężonej pracy, uczniowie Zespołu Szkół im ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach wrócili do domu z praktyk w Rimini we Włoszech. Młodzież z klasy II i III technikum pracowała tam w charakterze obsługi hotelowej, w hotelach 3 i 4*, nabywając przy tym bezcenne doświadczenia zawodowe. Pomimo tego, że pracy nie brakowało, nasi praktykanci wspominają ten czas jako przyjemny, wesoły i jednocześnie pożyteczny. Młodzi ludzie zapoznali się ze strukturą organizacyjną zakładu hotelarskiego, poznali zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach w hotelach, przygotowywali jednostki mieszkalne na przybycie gości, obsługiwali gości w restauracjach, przygotowywali posiłki poznając przy tym kuchnię narodową Włoch. Po codziennych obowiązkach młodzież mogła korzystać z pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, a w weekendy poznawać miasta oraz ich zabytki. Uczniowie zwiedzili Rimini, w którym przebywali na co dzień. Ponadto mogli odwiedzić miasto-państwo San Marino, które w Polsce znane jest przede wszystkim dzięki drużynie piłki nożnej. Zwiedzili również jedno z najpiękniejszych miejsc świata – Wenecje. Wyjazd na staż zagraniczny pozwolił naszym uczniom poznać kulturę i kuchnię włoską, dokształcić język angielski, a nawet dzięki kursowi języka włoskiego, nauczyć się wielu przydatnych zwrotów tym języku. Młodzież otrzyma także niebawem certyfikaty Europass Mobility, potwierdzające odbytą praktykę, a ich posiadanie podniesie rangę naszym późniejszym absolwentom na europejskim rynku pracy.

Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach na rzecz edukacji globalnej
Dodano: wtorek, 26 listopada 2013 - 12:03 Autor: kdzwolak
Informacje

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach podjęli współpracę z Chrześcijańską Służbą Charytatywną , która jest organizacją porządku publicznego i działa na rzecz edukacji globalnej. Nasza szkoła razem z dziesięcioma szkołami z całego Dolnego Śląska wzięła udział w projekcie, którego celem było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy globalne, takie jak problem niedożywienia w krajach wysokorozwiniętych i trzeciego świata, problem nadwyżek żywności, dostępu do świeżej wody, równouprawnienia kobiet i mężczyzn, dostępu do nauki w krajach nie rozwiniętych. Ze względu na specyfikę nauczania my postanowiliśmy przeprowadzić akcję informacyjną na temat niedożywienia w krajach trzeciego świata oraz rozwijających się i nadwyżek żywności w krajach wysoko rozwiniętych. Na początku listopada gościliśmy trenerkę z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która przeprowadziła szkolenie z grupą naszej młodzieży, naświetliła charakter problemów globalnych, pomogła nam wybrać problematykę, którą podjęliśmy. Tydzień Edukacji Globalnej przypadł na dni od 16 do 24 listopada. Nasza młodzież przeprowadziła akcję informacyjną wśród mieszkańców Pieszyc oraz w pieszyckich szkołach podstawowych. Rozdawano ulotki informacyjne, opracowane przez Dominikę Mielczarek, uczennicę kl. I TTŻ-S. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyła się akcja zbiórki żywności z długim terminem przydatności, która już w tym tygodniu zostanie przekazana do jednego z dolnośląskich oddziałów Banku Żywności. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczniom Zespołu Szkół oraz mieszkańcom Pieszyc, którzy bezinteresownie przekazywali żywność naszym uczniom. Do Banku Żywności przekażemy mąkę, makarony, herbatę, kawę, dżemy, kaszę, konserwy mięsne, warzywa i wiele innych produktów z długim terminem przydatności. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie przedświątecznym bo mamy świadomość, że w naszej najbliższej okolicy jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy zechcieli się przyczynić do naszej sprawy. Wolontariusze: Dominika Mielczarek, Ola Szota, Domonika Powel, Patryk Radecki, Bartek Malecha, Kasia Idziniak, Klaudia Janik, Ula Bolisęga, Marcel Wczasek oraz nauczyciele Zespołu Szkół: Beata Malaga, Beata Czerniejewska, Anna Dyda-Falikowska i Tomasz Wojciechowski.

Problem z żywnością w Polsce i na świecie… Jak temu zapobiec? I jakie są tego przyczyny i skutki?

Beata Malaga

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce dla Sandry Szczygieł w Konkursie Literackim
Dodano: poniedziałek, 25 listopada 2013 - 13:16 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci
Dodano: piątek, 15 listopada 2013 - 08:59 Autor: kdzwolak
Informacje Wolontariusze z Zespołu Szkół w Pieszycach po raz kolejny ruszyli z akcją porządkowania cmentarzy przed 1 listopada. Od 17 do 31 października uczniowie gimnazjum wykonywali prace porządkowe na cmentarzu przy Parafii św. Antoniego w Pieszycach. Stałym zwyczajem najwięcej pracy włożono na sektorze gdzie znajdują się groby małych dzieci. Wolontariusze również porządkowali groby w innych sektorach, przede wszystkim te najbardziej zaniedbane i przez wszystkich zapomniane. Podczas pobytu na cmentarzu wolontariusze pomagali również ludziom, którzy w tym czasie przebywali przy grobach swoich zmarłych. Przynosili wodę, wyrzucali śmieci, porządkowali nagrobki i ścieżki cmentarne. Rok temu pod swoją opiekę wolontariusze wzięli dwa nagrobki kombatantów. W tym roku swoją pomoc w dbaniu o nagrobki zaoferowały uczennice klasy II Gimnazjum: Kowanek Roksana, Myszka Oliwia, Pyć Justyna, Wypych Marta, Sagan Kamila. Uczennice razem z grupą wolontariuszy jak i indywidualnie przychodziły na cmentarz i wykonywały prace porządkowe przy nagrobkach, którymi będą opiekować się co najmniej do końca roku szkolnego. W pracach porządkowych na cmentarzu wzięło udział 25 wolontariuszy gimnazjalistów. Wszystkie prace wykonywane były w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, popołudniami oraz w jedną z sobót. Dlatego też jako opiekun wolontariuszy, chcę serdecznie podziękować moim podopiecznym za ich dobre serduszka, za to, że swój wolny czas poświęcili w słusznej sprawie a ich rodzicom gratuluję wspaniałych dzieci, z którymi mam przyjemność pracować. Wolontariusze Zespołu Szkół W Pieszycach: Chudzik Mateusz, Cybula Grzegorz, Cyktor Julia, Drozdek Dawid, Iwanicka Katarzyna, Konieczny Mateusz, Lewandowska Marta, Majdańska Patrycja, Ornat Adrian, Borowski Piotr, Hołda Patrycja, Lipińska Martyna, Łukaszewicz Wojciech, Malinowski Paweł, Pyć Justyna, Raczek Natalia, Ryś Adam, Sagan Kamila, Siekirka Kacper, Sośniak Agata, Styrna Emilia, Szczygieł Sandra, Szpindor Wiktoria, Szymczakiewicz Agata, Wypych Marta.

Katarzyna Lewandowska
Opiekunka wolontariatu

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Świętujemy odzyskanie przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego
Dodano: sobota, 09 listopada 2013 - 09:14 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Otrzęsiny pierwszoklasistów:)
Dodano: sobota, 09 listopada 2013 - 09:09 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Szkolni dziennikarze na warsztatach
Dodano: wtorek, 29 października 2013 - 15:02 Autor: kdzwolak
Informacje Dzięki współpracy z panią Grażyną Król z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pieszycach uczniowie zaangażowani w redakcję szkolnej gazetki „Świat Gimbazy” mieli możliwość poszerzenia wiedzy dziennikarskiej i zdobycia nowych umiejętności podczas cyklicznych zajęć w formie warsztatów dziennikarskich. Spotkania odbyły się w dniach 10,23 i 24 października 2013 roku. Zajęcia warsztatowe zostały zrealizowane w ramach przystąpienia Miejskiej Biblioteki Publicznej do konkursu organizowanego przez Agencję Wydawniczą Aga Press Sp. z o.o. z Warszawy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Uczniowie tym samym uczestniczą w projekcie pt. „[RED]akcja”, czego efektem będą prace konkursowe w formie artykułów publicystycznych. Na warsztatach młodzież otrzymała sporą dozę wiedzy z zakresu etyki dziennikarskiej, organizacji warsztatu pracy oraz tworzenia gatunków publicystycznych tj. wywiad, notatka, czy artykuł prasowy. Spotkania prowadziła redaktor naczelna „Tygodnika Dzierżoniowskiego” pani Anna Augustyniak oraz p.Grażyna Król.

Opiekun koła dziennikarskiego
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie z Zespołu Szkół z wizytą w mieście partnerskim Nova Paka w Czechach
Dodano: piątek, 25 października 2013 - 14:54 Autor: kdzwolak
Informacje W październikowy weekend grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Teresy Rutowicz i Pani Małgorzaty Dobrowolskiej wyjechała do Czech do naszego miasta partnerskiego na spotkanie z młodzieżą czeską. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury. Tam obejrzeliśmy występy mażoretek (dziewczęta tańczyły z batutami) i taniec świateł w wykonaniu czeskiego chłopca. Był konkurs dla wszystkich ze znajomości miasta, które wcześniej obejrzeliśmy z młodzieżą czeską. Nasze języki są na tyle podobne że z porozumieniem nie było problemów. Nowa Paka okazała się bardzo ładna i sympatyczna. Na koniec dnia zwiedziliśmy piękny barokowy kościół, a z jego wieży mogliśmy podziwiać wieczorną panoramę miasta. Mogliśmy też popróbować typowego czeskiego jedzenia czyli czeskich knedlików z sosem. W niedzielę byliśmy w pięknej jaskini z licznymi podziemnymi jeziorkami, jednej z niewielu takich w Europie. Młodzież wróciła z wycieczki bardzo zadowolona i pełna wrażeń po spotkaniu z Czechami. Takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, więc następny wyjazd już niedługo.

Malgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Praktyki w Rimini we Włoszech
Dodano: środa, 23 października 2013 - 08:31 Autor: kdzwolak
Informacje

6 października 2013r. po całonocnej podróży przybyliśmy do malowniczego miasta Rimini, położonego na brzegu Adriatyku. Zostaliśmy miło powitani i zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu Vienna. Mieszkamy w 3 i 2 osobowych pokojach. Następnego dnia rozpoczęliśmy tygodniowy kurs języka włoskiego, który prowadził bardzo sympatyczny Gulio. To właśnie z nim wspólnie zwiedzaliśmy miasto, zaprowadził nas do wszystkich godnych uwagi miejsc w Riminii. Jeszcze większych wrażeń dostarczyła nam wycieczka do San Marino. Widoki, jakie ukazały się nam po wejściu na szczyt w miasteczku były cudowne i nie do opisania. Pogoda była piękna więc mogliśmy spacerować i podziwiać krajobrazy. Wenecja - miasto bez ulic ale otoczone wodą to kolejny punkt naszych wojaży. Jechaliśmy luksusowym autobusem, a następnie płynęliśmy statkiem do placu św. Marka. W promieniach ciepłego słońca spacerowaliśmy wąskimi uliczkami, podziwiając uroki tego miasta. Podstawową pamiątką z Wenecji są maski, które symbolizują karnawał, dobrą zabawę a także możliwość łamania zasad i przekraczania prawa z ukrytą twarzą. Wycieczki odbyły się podczas weekendu natomiast od poniedziałku każdy z nas rozpoczął pracę na przydzielonym mu stanowisku. Pracujemy przeważnie pojedynczo w 14 różnych hotelach i restauracjach na terenie Rimini i Riccione. Radzimy sobie pomimo różnic kulturowych i bariery językowej. Bardzo przydaje się język angielski. Za nami połowa praktyki.... cdn

Pozdrawiamy
Uczniowie 2 i 3 kl. Technikum

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pieszycach
Dodano: wtorek, 22 października 2013 - 12:19 Autor: kdzwolak
Dzień Edukacji Narodowej 11 października 2013 roku w auli pieszyckiego Zespołu Szkół odbyła się mila uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 13:00 pojawili się znakomici goście z pieszyckich szkół (nagrodzeni nauczyciele). Zaproszonych gości, przywitała p. dyrektor Bogumiła Kociumaka. Uroczystość uświetnili także burmistrz miasta Pieszyce p. Mirosław Obal oraz kierownik referatu oświaty p.Jadwiga Wąsik. Apel z okazji święta przygotowały p. Krystyna Szostak i Krysyna Pakulniewicz, a uczniowie zaprezentowali się w pełnej krasie w występie recytatorsko – aktorskim. Wspaniale wypadły także występy wokalne naszych zdolnych solistów. W programie artystyczny wystąpili uczniowie klasy 3a: Agata Szymczakiewicz, Bernadeta Pawełoszek, Piotr Borowski, Katarzyna Żaba, Agnieszka Piskorowska, Paweł Pieróg z klasy 2th, Kacper Siekirka z kl. 1b, Paulina Berlińska i Karolina Sośniak z klasy 2a. Po akademii goście degustowali smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Krystyna Szostak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Projekt Leonardo da Vinci Partnerstwo-Sposoby ulepszania kształcenia zawodowego
Dodano: poniedziałek, 21 października 2013 - 16:02 Autor: kdzwolak
Informacje

Zespół Szkół im.ks.J.Dzierżonia w Pieszycach wspólnie z czeską szkołą Stredni skola gastronomie a sluzeb Nova Paka, czeską szkołą Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť, słowacką szkołą Stredná odborná škola obchodu a služieb, Martin oraz chorwacką szkołą Srednja škola „Stjepan Ivšić” Orahovica uzyskał dofinansowanie z agencji narodowych w kwocie 120 000 euro, przy czym nasza szkoła uzyskała w ramach wspólnego projektu kwotę 22 000 euro. Głównym koordynatorem projektu jest nauczycielka z Novej Paki Milena Jarosova , a koordynatorem ze strony polskiej jest nauczycielka Zespołu Szkół Bernadetta Szczypka. Współpraca w ramach projektu będzie odbywać się od września 2013 do czerwca 2015r. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbyło się w Novej Pace w dniach 09.10.2013-11.09.2013, na które przybyli koordynatorzy i przedstawiciele wszystkich szkół. Ze strony Zespołu Szkół w Pieszycach uczestniczyły p.Izabela Bugaj, p.Beata Czerniejewska oraz p.Bernadetta Szczypka - koordynator. Po wspólnym powitaniu i krótkim przedstawieniu się rozpoczęła się część robocza spotkania. Omówione zostały szczegółowo cele i oczekiwane efekty projektu. Każdy z partnerów zaprezentował system szkolnictwa w swoim kraju, ze szczególnym naciskiem na kształcenie zawodowe, po czym dokonaliśmy wspólnego porównania systemów szkolnictwa. Kolejnym punktem była prezentacja naszych szkół i ich kierunków kształcenia, oraz poszukiwanie wspólnych obszarów kształcenia zawodowego w ramach różnych kwalifikacji zawodowych. Dzięki wytyczeniu wspólnych obszarów kształcenia, zostały sprecyzowane rodzaje warsztatów, w których będą uczestniczyć uczniowie z naszych szkół przy kolejnych spotkaniach, oraz za jakie obszary projektu są odpowiedzialni poszczególni partnerzy projektu. W czasie pobytu w Novej Pace mieliśmy okazję zapoznać się z ze szkołą, formą praktyk i warsztatów piekarsko- cukierniczych, skosztować ich wyrobów cukierniczych i piekarskich. W trakcie pobytu obiady dla uczestników spotkania przygotowywali w zakresie praktyk szkolnych uczniowie tamtejszego technikum. W ramach zawodu hotelarza zwiedzaliśmy hotel w miejscowości w Špindlerův Mlýn, z którym współpracuje szkoła z Novej Paki. Poza częścią roboczą projektu, wszyscy nauczyciele zwiedzili miasto i jego atrakcje turystyczne. Nawiązaliśmy również kontakty interpersonalne, niezwykle ważne dla dalszej współpracy, a przed nami jeszcze kilka spotkań. W marcu 2014 roku na ośmiodniowe spotkanie wyjedzie grupa uczniów technikum wraz z nauczycielami Zespołu Szkół do Czech, do Novej Paki i do Třeštu, gdzie będą mieli okazję poznania swoich rówieśników ze szkół partnerskich z Czech, Słowacji i Chorwacji, oraz wezmą udział w różnych warsztatach związanych z ich kierunkiem kształcenia, aby pozyskać nowe umiejętności. Warto zauważyć, że językiem roboczym naszego projektu jest język niemiecki, choć w naszym projekcie nie ma szkoły z Niemiec. Komunikacja w języku niemieckim zapewne przyczyni się do poprawy znajomości języka niemieckiego, co być w może w przyszłości zwiększy szansę znalezienia miejsca pracy. W roku szkolnym 2014/2015 odbędą się kolejne spotkania w Chorwacji, w Polsce i na Słowacji. Podczas każdego spotkania poza częścią roboczą młodzież będzie miała możliwość poznać kraje partnerów, ich zwyczaje oraz spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. Należy podkreślić, iż wszystkie spotkania, warsztaty i inne formy robocze finansowane są ze środków pozyskanych w ramach projektu Leonardo da Vinci Partnerstwo.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Polska młodzież w Schortens
Dodano: poniedziałek, 21 października 2013 - 15:34 Autor: kdzwolak
Pieszyce-Schortens W dniach 18.09.2013-26.09.2013 uczniowie z Zespołu Szkół w Pieszycach wzięli udział w międzynarodowej wymianie uczniów. Było to już trzynaste spotkanie młodzieży w ramach partnerstwa pomiędzy Zespołem Szkół Pieszyce, a Mariengymnasium w Schortens w Niemczech. Jak w latach poprzednich 16 naszych uczniów gościło w domach niemieckich rówieśników. Nad bezpieczeństwem polskich uczniów czuwały nauczycielki Zespołu Szkół Bernadetta Szczypka i Izabela Bugaj. Nasi niemieccy partnerzy przygotowali dla naszej grupy interesujący program, dzięki któremu mieliśmy okazję poznać część Wschodniej Fryzji, która charakteryzuje się krajobrazem nadmorskim i nizinnym. Nasi przyjaciele z Schortens mówią „iż już w poniedziałek widzą gościa, który odwiedzi ich w sobotę”. Podczas zwiedzania jednej z licznych wysp wschodniofryzyjskich nasza grupa poznała krajobraz Morza Północnego podczas jego przypływów i odpływów. W trakcie rejsu kutrem na wyspę Spiekeroog oglądaliśmy foki wylegujące się na ławicach piaskowych oraz byliśmy świadkami połowu przeróżnych żyjątek morskich. Każdy z nas mógł przyjrzeć się krabom plażowym i morskim, krewetkom, rybom płaszczkom, skorpionom morskim, rozgwiazdom, konikom morskim i jeszcze wielu innym. Ale największą atrakcją nad Morzem Północnym okazała się wędrówka po dnie morza w czasie odpływu. Nasze bose stopy zanurzały się w „błotku” pełnym składników odżywczych i mineralnych. Można by powiedzieć, iż było to „SPA dla naszych stóp”. Nie zabrakło nam również czasu na zwiedzanie miast i shopping. Zobaczyliśmy piękne miasto Breme, znaną z bajki „Czterej muzykanci z Bremy”. Każdy z nas oglądając pomnik: koguta, kota, psa i osła, głaskał nogi osła, gdyż ma to pomóc spełnić jedno z naszych życzeń. W Bremie zwiedziliśmy stare miasto, a w szczególności ratusz i pomnik Rolanda. Zabytki te znajdują się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kolejnym miastem do którego pojechaliśmy na wycieczkę było miasto portowe Wilhelmshaven. Oprócz statków, barek i łodzi podziwialiśmy w szczególności most obrotowy. Mieliśmy okazję zobaczyć go w ruchu, gdyż przepływał duży statek. Jak na pobyt nad morzem przystało, byliśmy również gośćmi w aquarium w Wilhelmshaven. Ogromny entuzjazm wśród uczniów wzbudziło karmienie fok.

Cały artykuł: 'Polska młodzież w Schortens' (1120 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516   >


.: Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach :.
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Opracowanie i administracja - Krzysztof Dzwolak