Kto jest online?Obecnie jest 9 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

Powiatowy Konkursu Piosenki Świątecznej „Muzyczna Gwiazdka”
Dodano: czwartek, 20 grudnia 2012 - 08:53 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 14 grudnia w Zespole Szkół w Pieszycach już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkursu Piosenki Świątecznej „Muzyczna Gwiazdka”. Inicjatorami oraz organizatorami konkursu byli nauczyciele: Tomasz Wojciechowski, Krystyna Pakulniewicz oraz Krzysztof Dzwolak Prezentacje muzyczne oceniało profesjonalne jury, przewodniczącym był Kazimierz Michalik z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dzierżoniowie, Małgorzata Otrocka z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dzierżoniowie oraz Maria Stasiaknauczyciel muzyki. Jury oceniało: dobór repertuaru, walory wokalne wykonawców, poprawność wykonania pod względem muzycznym, ogólny wyraz artystyczny. Na konkurs przyjechali utalentowani i bardzo dobrze przygotowani przez opiekunów artystycznych uczniowie. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.
I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła nasza uczennica Karolina Łopuch z kl. IIIa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Paweł Pieróg z kl. I TH.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zabawa andrzejkowo-mikołajkowa dla dzieci niepełnosprawnych
Dodano: wtorek, 18 grudnia 2012 - 10:41 Autor: kdzwolak
Razem w pełni sprawni Dnia 28.11. 2012 roku Zespół Szkół wraz z Wolontariatem szkolnym i nauczycielkami Izabelą Bugaj, Beatą Daniel, Małgorzatą Dobrowolską i Barbarą Kiesewetter zorganizowały integracyjną zabawę andrzejkowo-mikołajkową dla dzieci niepełnosprawnych. Zabawa odbyła się w ramach projektu unijnego „Razem w pełni sprawni”. Uczniowie Zespołu Szkół bardzo chętnie włączyli się w organizację imprezy. Pierwszym etapem organizacji zabawy była dwutygodniowa akcja charytatywna „Podaruj coś miłego, dla kumpla nie w pełni sprawnego”. Młodzież przynosiła do szkoły swoje pluszaki, zabawki oraz książeczki, którymi chciała podzielić się z dziećmi niepełnosprawnymi. Podczas spotkania mikołajkowo-andrzejkowego dzieci oraz młodzież mogła wykazać się umiejętnościami manualnymi, matematycznymi oraz ruchowymi. Pani Małgorzata przygotowała ćwiczenia z chustą animacyjną Klauza, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Po tych zajmujących zadaniach uczestnicy mogli wykazać się talentami tanecznymi. Zabawa udała się wyśmienicie, lecz nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Nad oprawą muzyczną i techniczną czuwał Pan Tomasz Wojciechowski. Te wszystkie „magiczne”, cudowne rzeczy, które zadziały się w naszej szkole będą miały swój ciąg dalszy. Już dzisiaj zapraszamy na następną zabawę, która odbędzie się w czerwcu 2013r.

Beata Daniel

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Od Florydy po Alaskę"
Dodano: poniedziałek, 17 grudnia 2012 - 12:02 Autor: kdzwolak
Informacje 13 grudnia 2012 r. uczniowie ZS w Pieszycach wspierani przez podróżnika - Pana Bolesława Grabowskiego i nauczycielkę geografii (B.Szeliga) przemierzali Amerykę Północną "Od Florydy po Alaskę". Wysłuchali opowieści (dokumentowanej pokazem slajdów ) o wielkich miastach amerykańskich i sekretach Mc Donalda. W Krainie Wielkich Jezior Amerykańskich podziwiali Wodospad Niagara zarówno od strony Kanady jak i USA. Odwiedzili indiańskie wioski, wioski niewymagających i wyjątkowo skromnych Amiszy. Przy prezentacji flagi Kanadyjskiej dowiedzieli się o syropie klonowym i jego zastosowaniu. "Z okien samolotu" podziwiali potężne Góry Skaliste i Yellowstone -najstarszy park narodowy świata. Wizyta w amerykańskiej szkole została podsumowana pochlebnym dla polskiej młodzieży wnioskiem, że nasi uczniowie mają znacznie lepszą orientację o świecie. Podróże zawsze kojarzą się z potrzebą znajomości języków obcych, ale ci mniej zdolni uspokoili się słysząc ,że w Ameryce są całe dzielnice czy osiedla gdzie wystarcza język ojczysty.

Barbara SzeligaWyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

VI Spotkanie z poezją polską od Baczyńskiego do ... 2012
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012 - 12:21 Autor: kdzwolak
Informacje 22 listopada 2012 o godzinie 9.00. w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie, jak co dwa lata, odbył się konkurs recytatorski "VI Spotkanie z poezją polską od Baczyńskiego do ... 2012". Naszą szkołę reprezentowały Marta Lewandowska z klasy I A i Agnieszka Piskorowska z klasy II A. W kategorii gimnazjum wystąpiło ponad dwudziestu uczniów, którzy przedstawiali dwa utwory liryczne poetów współczesnych. Konkurs uświetnił występ w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dzierżoniowie. W jury konkursu zasiadały panie: Barbara Rymarska – przewodnicząca, Kinga Zych oraz Ewa Mateusiak. O godzinie 14.00. nastąpiło ogłoszenie wyników. I…wielki sukces naszych gimnazjalistek! Agnieszka Piskorowska zajęła II miejsce, a Marta Lewandowska otrzymała wyróżnienie. Opiekunem artystycznym Agnieszki była pani Magdalena Kwinta, a Marty pani Justyna Protaziuk.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom.
Magdalena KwintaWyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sukcesy naszych uczniów w V Powiatowym Konkursie Poetycko Muzycznym
Dodano: piątek, 23 listopada 2012 - 20:30 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 23 listopada 2012 roku w Pensjonacie Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie odbył się V Powiatowy Konkurs Poetycko Muzyczny pt „Wielcy Nieobecni”.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce otrzymał Dominik Połowniak z klasy Ia, II miejsce otrzymała Karolina Łopuch z klasy IIIa. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miesjce zajął Paweł Pieróg z klasy ITH

Naszym utalentowanym uczniom serdecznie gratujemy sukcesów
Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Karolina Łopuch - "Złoty Talent"
Dodano: środa, 31 października 2012 - 21:09 Autor: kdzwolak
Informacje 37 uczniów zostało nagrodzonych przez starostę dzierżoniowskiego specjalnymi stypendiami za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne. Uroczystość miała miejsce 30 października podczas sesji Rady Powiatu.
Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w minionym roku szkolnym w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionych uczniów. Dotyczy on szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat dzierżoniowski.
Nasz program przewiduje stypendia dla uczniów z wysoką średnią oraz dla osób, które mają wybitne osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie – mówi starosta Janusz Guzdek. – W czerwcu przyznaliśmy nagrody dla prymusów, dziś dla utalentowanych.
O stypendia „Złoty Talent” ubiegało się 78 osób. Otrzymało je 37 uczniów, w tym za osiągnięcia edukacyjne - 12 osób, artystyczne – 5 osób i sportowe – 20 osób. Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się również uczennica klasy 3a Gimnazjum w Pieszycach Karolina Łopuch. Na szczególne uznanie zasługuje:
I miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej
II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Stargard 2011
III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu
III miejsce w 7. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenki Grażyny Łobaszewskiej”

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Lekcja z Panem Michałem Gackiewiczem, spedytorem w japońskiej firmie spedycyjnej
Dodano: środa, 31 października 2012 - 12:17 Autor: kdzwolak
Informacje Jakie cechy powinny charakteryzować spedytora? Z jakimi sytuacjami musi się zmagać w swojej codziennej pracy? Na te i wiele innych pytań dnia 29 października 2012 roku na lekcji przewozu ładunków odpowiadał Pan Michał Gackiewicz.
Pan Michał Gackiewicz jest spedytorem w japońskiej firmie NNR Global Logistics, który poświęcił nam czas i podzielił się z nami swoim cennym doświadczeniem w wykonywanym zawodzie. Dzięki spotkaniu mogliśmy bliżej poznać nasz przyszły zawód.

Dorota Reguła

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sprzątają cmentarze
Dodano: poniedziałek, 29 października 2012 - 13:46 Autor: kdzwolak
Informacje W sobotę 20 października dwudziestu wolontariuszy z Zespołu Szkół w Pieszycach, jak co roku od 4 lat, rozpoczęło porządkowanie zaniedbanych grobów na cmentarzu przy kościele pw. św. Antoniego. Najwięcej pracy włożono w sektorze, gdzie znajdują się nagrobki dzieci.
Z pomocy młodzieży przy porządkowaniu nagrobków korzystały również osoby starsze, przebywające w tym czasie na cmentarzu i porządkujące groby swoich najbliższych. Ponadto wolontariusze od tego roku objęli swoją opieką dwa nagrobki kombatantów, dzięki czemu miejsce ich spoczynku zawsze będzie zadbane i otoczone pamięcią. – Cieszę się, że młodzież włącza się w taką akcję – mówi Lucjan Serafin – wiceprezes Związku Kombatantów w Pieszycach. – Groby kombatantów często są opuszczone i zapomniane, dlatego taka pomoc jest nieoceniona.
Przed 1 listopada prace porządkowe planowane są jeszcze co najmniej dwukrotnie. Do pracy szykuje się kolejna 15-osobowa grupa wolontariuszy.
- Warto wspomnieć, że nasza praca jest doceniana przez inne osoby, co nas jeszcze bardziej motywuje do niesienia bezinteresownej pomocy – mówi Katarzyna Lewandowska – opiekun wolontariuszy. Podczas prac na cmentarzu, ludzie z własnej woli przynosili worki i rękawiczki, a anonimowy darczyńca widząc zapał i poświęcenie młodzieży, postanowił zrekompensować trud naszej czterogodzinnej pracy drobną kwotą pieniężną, którą młodzież postanowiła wydatkować na lody.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs Pięknego Czytania Literatury Młodzieżowej
Dodano: środa, 24 października 2012 - 11:39 Autor: kdzwolak
Fantasy 23 października 2012 roku w bibliotece Zespołu Szkół w Pieszycach odbył się szkolny Konkurs Pięknego Czytania Literatury Młodzieżowej. Konkurs zorganizowała pani Izabela Bugaj, Magdalena Kwinta i Justyna Protaziuk w ramach grantu oświatowego, o który wnioskowano na początku roku szkolnego. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły. Już od 19 października trwały przygotowania i dekoracje biblioteki szkolnej pod czujnym okiem pani Izabeli Bugaj – nauczyciela bibliotekarza i głównego organizatora konkursu. Oprawą muzyczną konkursu zajęli się sami uczestnicy, przygotowując wcześniej w pracowni multimedialnej specjalny folder z muzyką. Według regulaminu, każdy uczestnik przygotowywał do głośnego odczytania fragment literatury młodzieżowej, który wcześniej zaakceptowali nauczyciele języka polskiego.
Dodatkowo uczniowie mogli wystąpić w przebraniu. Przy ocenie czytanego tekstu jury brało pod uwagę:
• poprawność artykulacyjną i dykcję,
• płynność czytania,
• intonację.
W składzie jury znalazły się panie: Magdalena Kwinta i Justyna Protaziuk – nauczycielki języka polskiego oraz Izabela Bugaj. Czas prezentacji utworu literackiego nie mógł przekroczy 7 minut. Konkurs rozpoczął się o godzinie 16.30 i cieszył się dużym powodzeniem. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, tym bardziej, że swoja obecnością zaszczyciły nas pani dyrektor Zespołu Szkół mgr Bogumiła Kociumaka . oraz pani dyrektor mgr Beata Tomaszczyk. Pani Dyrektor podkreśliła rolę książek i czytania w życiu każdego człowieka oraz wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku uda się przygotować międzyszkolny konkurs. Po uroczystym powitaniu, uczestnicy losowali numerki wyznaczające kolejność występów. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać laureatów konkursu, ponieważ poziom był naprawdę wysoki. Podczas obrad jury, wszyscy uczestnicy bawili się przy muzyce i gościli w przygotowanej na parterze biblioteki kawiarence.
O godzinie 18.30. nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Dyplomy oraz nagrody wręczała pani dyrektor Beata Tomaszczyk. W tym roku nagrody stanowiły nie lada atrakcję, ponieważ były to bony do księgarni „Muza” w Dzierżoniowie w wysokości 150 zł za I miejsce, 100 zł za II miejsce, 50 zł za III miejsce. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pendrive’y-niespodzinka przekazana przez Panią dyrektor Beatę Tomaszczyk.
Jury po burzliwych obradach wyłoniło laureatów konkursu:
I miejsce zajęła Agnieszka Piskorowska z klasy IIa,
II miejsce Sandra Szczygieł z klasy Ia,
Na III miejscu uplasowała się Paulina Chodowiec z klasy Ia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już na przyszły rok!
Izabela Bugaj
Magdalena Kwinta
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XIX edycja konkursów przedmiotowych MULTITEST 2012!!!
Dodano: środa, 24 października 2012 - 10:51 Autor: kdzwolak
Informacje W ramach konkursu, w dniach 17-23 października, w naszej szkole przeprowadzone zostały testy z matematyki, chemii i języka polskiego. Szkolnymi koordynatorkami odpowierdzialnymi za przeprowadzenie konkursów były panie: Barbara Kiesewetter, Halina Markiewicz i Justyna Protaziuk. Uczniowie klas I-III gimnazjum zmagali się z 26 zadaniami wielokrotnego wyboru do których można było zakreślić jedną, dwie, trzy i cztery odpowiedzi lub żadną z nich. Test jak zwykle nie należał do łatwych. Pytania obejmowały wiedzę opartą na podstawach programowych z danych przedmiotów oraz sprawdzały umiejętności wykraczające poza program szkoły gimnazjalnej. Wierzymy w wysokie wyniki naszej zdolnej młodzieży, która niejednokrotnie udowodniła, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wyniki konkursu zostaną przekazane do szkoły w dniu 14 grudnia 2012. Mocno trzymamy kciuki za sukcesy naszych uczniów!!!

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Pierwsze miejsce w gminnym konkursie poezji religijnej
Dodano: wtorek, 23 października 2012 - 11:30 Autor: kdzwolak
Informacje Uczennica klasy Ia gimnazjum Paulina Berlińska zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie poezji religijnej, który odbył się 19 października w Centrum Kultury w Pieszycach. Paulinka przygotowywała się pod czujnym okiem pani Krystyny Pakulniewicz, a swój tutuł laureatki wyśpiewała polską wersją utworu Leonarda Cohen'a "Hallelujah". Serdecznie gratulujemy naszej utalentowanej śpiewaczce i życzymy dalszych sukcesów na niwie wokalnej!!!!

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Nagrody i wyróżnienia w XXI Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej
Dodano: piątek, 19 października 2012 - 20:42 Autor: kdzwolak
Konkurs Piosenki 18 października 2012 roku o godz. 12.00 w Klubie Bolko w Świdnicy odbył się XXI Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "Na szlaku".
Jury przyznało nagrody w II kategoriach
I. soliści i duety
II. Zespoły i chóry
Nagrodę w kategorii solistów otrzymał Dominik Połowniak z klas I a gimnazjum. Wyróżnienie w kategorii solistów otrzymała Karolina Łopuch z klasy IIIa gimnazjum.
Uczniom gratulujemy sukcesów.
Więcej na http://www.mdk.swidnica.pl/news/view/285/XXI_Przeglad_Piosenki_Turystycznej_i_Ekologicznej_.html

Krystyna Pakulniewicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Polska młodzież w Schortens
Dodano: wtorek, 16 października 2012 - 11:32 Autor: kdzwolak
Pieszyce-Schortens Uczniowie z Zespołu Szkół w Pieszycach wzięli udział w międzynarodowej wyminie młodzieży w dniach 19.09-27.09.2012. Było to już jedenaste spotkanie młodzieży w ramach partnerstwa pomiędzy Zespołem Szkół Pieszyce a Mariengymnasium w Schortens w Niemczech. Z naszej strony brało udział w wymianie 12 uczniów oraz 2 nauczycieli opiekunów Bernadetta Szczypka i Izabela Bugaj. Jak co roku program spotkania był bardzo interesujący. Mieliśmy okazję poznać krajobraz Morza Północnego jego wybrzeża podczas przypływów i odpływów oraz jednej w wysp. Nie zabrakło nam również czasu i okazji na zwiedzanie pięknego miasta Bremy, Bremenhaven, Schortens i Jever. Szczególne wrażenie wywarł na nas „Dom Klimatyczny” gdzie mogliśmy obejść kulę ziemską wzdłuż jednego z południków. Podczas naszej wędrówki „doiliśmy krowy”, podziwialiśmy Alpy w Szwajcarii, szliśmy po lodowcu , leżeliśmy na gorącej pustyni, obserwując życie ludów Afryki, szliśmy przez las tropikalny nocą słysząc odgłosy zwierząt i owadów oraz oglądaliśmy jak suszy się mięso na Alasce. Ale to nie wszystko co można przeżyć w instytucie. Nasi uczniowie spędzili wiele czasu eksperymentując i bawiąc się nowinkami technicznymi. Szkoda, że wszyscy uczniowie z Pieszyc nie mogą się udać tam na praktyczne lekcję geografii, fizyki, chemii, biologii czy przyrody. Podczas pobytu w Schortens gościliśmy również w Urzędzie Miasta, gdzie przyjęto nas bardzo serdecznie i podkreślono, że wymiana młodzieży stanowi bardzo ważną część partnerstwa pomiędzy miastami Pieszyce i Schortens. Poproszono nas abyśmy przekazali wszystkim Mieszkańcom Pieszyc serdeczne pozdrowienia od Mieszkańców z Schortens oraz całego Urzędu Miasta, co niniejszym czynimy. Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować Burmistrzowi Miasta Pieszyce za wsparcie finansowe, które otrzymujemy co roku wyjeżdżając do Niemiec. Nasze spotkania począwszy od 2006 roku współfinansowane są ze środków pozyskiwanych przez panią Bernadettę Szczypkę z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Nie można również zapomnieć o zaangażowaniui pomocy rodziców którym należą się słowa podziękowania. Czekamy z niecierpliwością na przyjazd niemieckich kolegów z którymi już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.

Organizator wymiany
Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Badania diagnozujące
Dodano: wtorek, 09 października 2012 - 12:10 Autor: kdzwolak
Informacje W dniach 25 września oraz 1 i 3 października, pani Izabela Kobylańska, pracownik Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Edukacyjnego w Dzierżoniowie, przeprowadziła badania diagnozujące poziom umiejętności czytania i pisania w klasach pierwszych Gimnazjum.
Badania miały na celu wstępne zdiagnozowanie uczniów mających trudności z czytaniem (głośnym i ze zrozumieniem) oraz poprawnym pisaniem.
Mamy nadzieję, że wyniki badań pomogą zaplanować dalszą pracę dydaktyczną z naszymi uczniami.

Katarzyna LewandowskaWyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Warsztaty edukacyjno-aktywizujące
Dodano: wtorek, 09 października 2012 - 12:03 Autor: kdzwolak
Informacje 27 października 2012r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjno-aktywizujące pt. „Profilaktyka uzależnień i promocja zdrowia wśród młodzieży - uzależnienia, zdrowy styl życia". Grupa docelowa, do której kierowane były działania, to uczniowie aktualnych klas III gimnazjum. Warsztaty prowadzili pracownicy Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Podczas zajęć poruszono kwestie dotyczące problemu uzależnienia (od alkoholu, narkotyków, papierosów, leków, słodyczy i mediów), ze szczególnym uwypukleniem umiejętności niezbędnych do podejmowania przez młodzież właściwych decyzji i działań związanych z własnym zdrowiem. Planowane w ramach programu profilaktyki działania miały na celu przede wszystkim zwiększenie prozdrowotnej świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie wśród gimnazjalistów, przeciwdziałanie uzależnieniom (głównie nikotynizmowi, alkoholizmowi i narkomanii) oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Katarzyna Lewandowska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

XV Dolnośląski Festiwal Nauki
Dodano: piątek, 05 października 2012 - 11:56 Autor: kdzwolak
Informacje 24 września klasy 2a i 3a gimnazjum, pod opieką p. Haliny Markiewicz, p. Krzysztofa Dzwolak i p. Tomasza Wojciechowskiego udały się do Wrocławia na XV Dolnośląski Festiwal Nauki. Mieliśmy okazję wziąć udział w wykładach i pokazach na Politechnice Wrocławskiej. Na początku udaliśmy się na zajęcia dotyczące rozwiązywania konfliktów, prowadzone przez p. Annę Ślusarczyk – doktorantkę uczelni. Następnie braliśmy udział w wykładach dotyczących atomowej budowy kryształów, zastosowań fizyki w życiu codziennym, tajemnic tablicy Mendelejewa oraz płynów fizjologicznych. Jednak najwięcej widzów przyciągnęły „wybuchowe” doświadczenia chemiczne prowadzone przez studentów. Po zakończeniu wykładów udaliśmy się do Pasażu Grunwaldzkiego na seans filmowy. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zdobyć mnóstwo wiadomości z działu nauk przyrodniczych, ale i odrobinę poznać życie studenckie. Do Pieszyc powróciliśmy pełni wiedzy i zapału do nauki:)

Uczniowie klasy 2a i 3a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wycieczka integracyjna
Dodano: środa, 03 października 2012 - 14:57 Autor: kdzwolak
Informacje 27 września 2012r. klasa Ic gimnazjum wraz z wychowawczynią udała sie na wycieczkę integracyjną do Kamionek. Po drodze z ostatniego przystanku w Kamionkach do polany na tzw. parkingu leśnym udało nam się znaleźć nawet kilka jadalnych grzybów. Dary lasu będą idelane na farsz do wigilijnych uszek. Po dotarciu w wyznaczone miejsce młodzież bardzo intensywnie zaangażowała się w zbieranie chrustu i przygotowywanie ogniska. Kiłbaski smażone w jesiennej atmosferze lasu smakowały wybornie. Niestety pogoda, która miała nas w tym dniu rozpieszczać, okazała sie być kapryśna. Około południa zerwał się chłodny wiatr i zaczęło prószyć deszczem. Drogę w kierunku przystanku autobusowego obraliśmy celowo wśród drzew, które nie pozwoliły nam zbytnio zmoknąć i zmarznąć. Pomimo zmiennej aury wycieczkę uczniowie zaliczyli do udanych. Padły także głosy za niedługą organizacją kolejnej wyprawy. Tym razem do kina, aby nie ryzykować, że dokuczą nam chłody rozpoczynającej się jesieni.

Wychowawczyni klasy 1c
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wycieczka do stadniny koni w Piskorzowie
Dodano: środa, 03 października 2012 - 14:41 Autor: kdzwolak
Informacje We wtorek, 25 września odbyła się wycieczka integracyjna, w której uczestniczyło 22 uczniów klasy 1B w towarzystwie wychowawczyni Pani Barbary Kiesewetter oraz Pani Beaty Daniel. Po przyjeździe do Piskorzowa wszyscy udali się do stadniny koni, gdzie dzięki uprzejmości pana Mariana Cala mogli skorzystać z wielu atrakcji. Młodzież miała okazję zetknąć się z końmi, a kilku uczestników wycieczki odbyło nawet przejażdżki konne. Następnie przy ognisku dziewczęta i chłopcy upiekli kiełbaski, chleb oraz jabłka. Po konsumpcji przyszedł czas na zabawy integracyjne, grę w podchody i skoki przez strumyk. Pogoda dopisała, chłopcy łowili ryby a kilku nawet pływało w stawie ;) Atmosfera była bardzo miła i sympatyczna a dzięki ogromnej serdeczności jednej z mam - Pani Agnieszki Nieśpiałowskiej młodzież mogła skosztować pysznego drożdżowego placka. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki szkolnej:)

Barbara Kiesewetter

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

RUSZA KOŁO DZIENNIKARSKIE...
Dodano: środa, 03 października 2012 - 11:05 Autor: kdzwolak
Informacje Uczniowie chętni do pracy nad szkolną gazetką spotkali się w dniu 24 września 2012 roku. Pierwsze cenne rady dotyczące zawodu dziennikarza prasowego otrzymali od Pana Sławomira Szela, który zaszczycił nas swoją obecnością na zjęciach. Prace nad pierwszym numerem gazetki trwają. Pismo, które nie posiada wciąż nazwy, planujemy wydać w listopadzie 2012 roku. Redakcja gazety ogłasza zatem konkurs na znalezienie tytułu dla gazetki. Na propozycje klas czekamy do poniedziałku 08 października. Klasa, której propozycja zwycięży, otrzyma słodką nagrodę.
Wszystkich chętnych uczniów do udziału w pracach koła dziennikarskiego zapraszamy na zajęcia w każdy poniedziałek o godzinie 15-tej. Szczegółowych infromacji udziela opiekun koła Pani Justyna Protaziuk.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

3 ETAP TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
Dodano: wtorek, 02 października 2012 - 11:02 Autor: kdzwolak
Piłka nożna „Historia lubi się powtarzać” to powiedzenie bardzo trafnie oddaje to co działo się w Głuszycy 28 września 2012, w trzecim etapie Turnieju Orlika. Trzeci występ naszych piłkarzy nożnych i znów: dwa zwycięstwa (2:0 z Kamieńcem Ząbkowickim, 2:1 ze Świebodzicami ) i jeden remis (0:0 z Ząbkowicami, które wygrały naszą grupę lepszym stosunkiem bramek). Mimo, że nie awansowaliśmy dalej, cieszy fakt, że chłopcy mają duży potencjał i grali naprawdę dobrze. Na wyróżnienie zasługują B. Rzepski, K. Kizym i bramkarz K. Listwan. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Opiekun zawodników Grzegorz Tyrcha


Drużyna ZS w Pieszycach od lewej: D. Połowniak, D. Moździerz, K. Kizym, B. Rzepski, P. Lademan, J. Listwan, S. Więczek.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Dodano: środa, 19 września 2012 - 12:57 Autor: kdzwolak
Informacje 15 września 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Tradycyjnie już wcześnie rano udaliśmy się autokarem do Kłodzka, aby tam o godzinie 7.00 wyruszyć pieszo do Wambierzyc pod duchową opieką OO. Franciszkanów, organizatorów pielgrzymki. Grupa pielgrzymkowa składająca się prawie wyłącznie z młodzieży liczyła prawie 600 osób. Pielgrzymowała młodzież z całej diecezji świdnickiej, choć w przeważającej części z Kotliny Kłodzkiej. Reprezentacja Pieszyc w tym roku była wyjątkowo liczna, łącznie pielgrzymowało nas 63 osoby, z czego 36 to uczniowie ZS Pieszyce. Trasa liczyła ok. 20 km. Wędrówce towarzyszyła modlitwa, śpiew i zabawa. W Wambierzycach o godzinie 14.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Adama Bałabucha. Kolejnymi punktami programu była konferencja o. Augustyn Feliszka nt. wyborów i decyzji życiowych, koncert reggae zespołu Bethel oraz występ Teatru A z Gliwic z przedstawieniem "Siewca". Pielgrzymkę zakończył Apel Jasnogórski i iluminacja bazyliki wambierzyckiej. Jak co roku największe emocje wśród młodzieży wzbudził koncert muzyczny. Do Pieszyc wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych. W imieniu naszej młodzieży szczególne podziękowania chcę złożyć na ręce p. Małgorzaty Sagan, mamy naszej uczennicy, a także Sióstr Salezjanek - s. Anny Czarnieckiej i s. Wiesławy Kubiaczyk, które podjęły się opieki nad uczestnikami pielgrzymki i wspomogły jej organizację.

Tomasz Wojciechowski


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

RELACJA Z ZAWODÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
Dodano: środa, 19 września 2012 - 12:54 Autor: kdzwolak
Piłka nożna Reprezentacja Gimnazjum Zespołu Szkół w Pieszycach w dniu 18 września 2012, brała udział w turnieju piłkarskim o Puchar Premiera D. Tuska, na szczeblu regionalnym, który odbyły się w Świdnicy.
Nasza drużyna chłopców w składzie: B. Rzepski, D. Moździerz, D. Wachowiak, A. Kapłon, J. Listwan, A. Królak, P. Lademan oraz K. Szewczyk i M. Korzeniowski (obaj ze SP nr 1 w Pieszycach) po zaciętej rywalizacji, stojącej na wysokim poziomie, zajęła znakomite II miejsce. Do awansu na szczeblu wojewódzkim zabrakło niewiele. Chłopcy wygrali dwa mecze z Orłem Mysłaków 1:0 i Gimnazjum nr 4 w Świdnicy 3:2 oraz zremisowali z Gimnazjum w Świebodzicach 0:0, które ostatecznie wygrało turniej lepszym stosunkiem bramek. Opiekunem zawodników był Grzegorz Tyrcha.


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Rajd Pieczonego Ziemniaka
Dodano: wtorek, 18 września 2012 - 08:35 Autor: kdzwolak
Turystyka Dnia 15.09.2012r., jak co roku jesienią odbył się Rajd Pieczonego Ziemniaka. Jedna z tras rozpoczynała się w Rościszowie i właśnie tą trasą postanowili iść nasi uczniowie pod opieką pań Małgorzaty Dobrowolskiej i Beaty Czerniejewskiej. Trasa biegła zielonym szlakiem na Przełęcz Walimską, gdzie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą grochówką i oczywiście gorącymi ziemniakami prosto z ogniska. Chociaż w tym dniu słońce nie chciało się przebić przez chmury, jednak atmosfera na przełęczy była bardzo miła i sympatyczna, a młodzież zadowolona z wycieczki.

Małgorzata Dobrowolska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zawody o Puchar Premiera Donalda Tuska
Dodano: niedziela, 16 września 2012 - 12:53 Autor: kdzwolak
Piłka nożna 13 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum Zespołu Szkół w Pieszycach w składzie: B. Rzepski, D. Moździerz, D. Połowniak, D. Wachowiak, A. Kapłon, A. Królak, K. Kizym i P. Lademan, brali udział w gminnym turnieju piłki noznej o Puchar Premiera Donalda Tuska. Po dwóch zwycieskich meczach i jednym remisie nasza dryżyna zajęła pierwsze miejsce i awansowała do dalszego etapu rozgrywek, które odbędą się między 17, a 20 września w Świdnicy. Opiekunem drużyny jest Pan Piotr Malski.

Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom.

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Dodano: piątek, 31 sierpnia 2012 - 13:54 Autor: kdzwolak
Informacje Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 9:00.

Zapraszamy

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314   >


.: Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach :.
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Opracowanie i administracja - Krzysztof Dzwolak