Kto jest online?Obecnie jest 9 gości online !

Zaloguj

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Linki

MIKOŁAJKI SZKOLNE
Dodano: piątek, 12 grudnia 2014 - 09:41 Autor: kdzwolak
Informacje Jak co roku św. Mikołaj nie zapomniał o uczniach i pracownikach Zespołu Szkół. Ten zawsze mile widziany u nas „Gość Specjalny” przekazał za pośrednictwem Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego słodkie upominki dla wszystkich.

DZIĘKUJEMY
Opiekun SU Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dodano: piątek, 12 grudnia 2014 - 09:38 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 27 listopada 2014 Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną. Do tańca przygrywali DJMucha i DJRadecki. Wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy dobrowolnie przyszli do opieki nad uczniami.

Opiekun SU Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Konkurs Piosenki Świątecznej "Muzyczna Gwiazdka"
Dodano: środa, 10 grudnia 2014 - 12:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sukcesy naszych uczniów na VIII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 08:42 Autor: kdzwolak
Informacje W Zespole nr 1 w Dzierżoniowie Odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS pod hasłem "HIV - to nie dla mnie". 1 grudnia 2014r. w konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Karolina Brzezińska, Piotr Borowski i Kacper Myszkowski zajęła w tym konkursie III miejsce a 2 grudnia 2014r. uczniowie naszego gimnazjum: Karolina Chodowiec, Marta Lewandowska i Sandra Szczygieł I miejsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Teresa Rutowicz

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

„Praktyki w Austrii dla najlepszych”
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 08:28 Autor: kdzwolak
Informacje Już po raz drugi młodzież ucząca się w Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach na kierunku hotelarz oraz technik technologii żywności ma możliwość odbycia stażu w Austrii. Na podstawie Porozumienia zawartego między Wojewódzkim Dolnośląskim Urzędem Pracy w Wałbrzychu a Zespołem Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach uczeń klasy III technikum – technik hotelarstwa Paweł Pieróg będzie mógł wyjechać na 6-tygodniową praktykę zawodową do hotelu Skihutte Stubneralm w miejscowości Bad Hofgastein w Austrii. W dniu 4 listopada 2014 roku Paweł odbył rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą z Austrii i zakwalifikował się do wyjazdu na staż. Praktyka będzie realizowana w terminie od 19 stycznia do 28 lutego 2015 we współpracy z Siecią Europejskich Służb Zatrudnienia EURES Austria. Celem odbywanych praktyk jest przygotowanie praktyczne uczniów do wykonywania zawodu, zdobycie nowych doświadczeń w samodzielnej pracy, w zespole obcojęzycznym, poznanie środowiska zawodowego innego kraju, weryfikacja wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie nauki, rozwijanie kreatywności zawodowej, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Nadzór ze strony szkoły nad przebiegiem porozumienia sprawują: Bogumiła Taranek oraz Pani Beata Daniel (nauczyciel języka niemieckiego).

Bogumiła Taranek

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Akcja charytatywna Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 08:20 Autor: kdzwolak
Informacje Młodzi wolontariusze Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach uczestniczyli w akcji charytatywnej pod patronatem PCK „Godne Dzieciństwo- Zbiórka Żywności” przeprowadzonej 28-29 listopada 2014 r. w ramach Programu Aktywności Młodzieży powiatu dzierżoniowskiego (PAM) – Inkubator Wolontariatu. Zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia odbyła się w sklepie „Biedronka” w Pieszycach. Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafi, za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK w Dzierżoniowie, do najuboższych rodzin z naszego powiatu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Koordynatorzy i wolontariusze akcji „Godne Dzieciństwo – Zbiórka Żywności” dziękują mieszkańcom Pieszyc za ofiarność, dobre serce i zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy potrzebującym. Szczególne podziękowania należą się kierownictwu i pracownikom sklepu „Biedronka” w Pieszycach za wsparcie i życzliwość. Wolontariusze z Zespołu Szkół w Pieszycach: Marcin Bartosik II THS, Adam Kulczycki II THS, Bartek Malecha II THS, Dominik Mucha II THS, Patryk Radecki II THS, Karolina Brzezińska I THŻ, Piotr Borowski I THŻ, Małgorzata Derbot I THŻ, Mateusz Chudzik IIIa, Dawid Drozdek IIIa, Roksana Kowanek IIIa, Bartek Rzepski IIIa, Nikola Zapasek IIIa, Paulina Kołodziejczyk IIIc, Nicola Kowal IIIc, Grzegorz Stal Ic, Marcin Szczypka Ic.

Podczas akcji zebraliśmy 644 kg artykułów spożywczych oraz 108 l mleka i napojów.

DZIĘKUJEMY !!!

Koordynatorki akcji
Izabela Bugaj
Małgorzata Wesołowska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Projekt Leonardo da Vinci w Pieszycach
Dodano: wtorek, 02 grudnia 2014 - 20:19 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce w VIII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS
Dodano: wtorek, 02 grudnia 2014 - 12:01 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Sukces Mateusza Radeckiego na XVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywności
Dodano: poniedziałek, 01 grudnia 2014 - 13:13 Autor: kdzwolak
Technologia 28 listopada w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się Etap Okręgowy XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę godnie reprezentowało pięcioro uczniów z klasy IV TTŻ pod opieka Pani Katarzyny Złotnickiej. Byli to: Mateusz Radecki, Angelika Iwanicka, Ryszard Pendek, Natalia Derbot, Estera Kisiela. Etap okręgowy przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy musieli rozwiązać test pisemny. Sześć osób z najwyższą ilością punktów z testu przeszło do części ustnej. Wśród tych szczęśliwców znalazł się, podobnie jak w roku ubiegłym Mateusz Radecki. W etapie ustnym uczniowie losowali zestawy pytań z trzech bloków tematycznych: przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego. Uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższą notę, po zsumowaniu punktów z odpowiedzi ustnej oraz z testu zostali laureatami etapu okręgowego. Mateusz Radecki ostatecznie uplasował się na miejscu III, które to gwarantuje mu udział w etapie Ogólnopolskim Olimpiady.

Gratulacje !!!
Katarzyna Złotnicka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wycieczka zawodoznawcza do Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu
Dodano: wtorek, 25 listopada 2014 - 09:37 Autor: kdzwolak
Informacje 04.11.2014 odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczniowie z II i III klasy o profilu technik spedytor zapoznali się z ofertą szkoły, którą przedstawiła dziekan uczelni p. Anna Dzikowska. MWSLiT przygotowała dla nas warsztaty logistyczno – spedycyjne, które podzielone były na trzy części; część pierwsza – laboratorium RFID, gdzie zapoznaliśmy się z radiowym systemem automatycznej identyfikacji wykorzystywanym w magazynach i liniach produkcyjnych; część druga - dobór asortymentu produktowego w przedsiębiorstwie i część trzecia – logistyka produkcji.

Dorota Reguła

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

ZAMIEŃ GŁODNE DZIECIŃSTWO NA GODNE DZIECIŃSTWO
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 08:56 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Lekcje z ZUS" lekcjami odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie…
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 08:50 Autor: kdzwolak
Informacje W Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach od października 2014 roku jest realizowany projekt edukacyjny o ubezpieczeniach społecznych - „Lekcje z ZUS” w ramach godzin podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. „Lekcje z ZUS” to pierwszy w historii Polski projekt skierowany do nastolatków. Celem jest przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie. Program „Lekcje z ZUS” składa się z czterech lekcji przygotowanych przez ekspertów oraz nauczycieli metodyków. Pierwsza lekcja - „Świadomy zawsze ubezpieczony” - poświęcona była historii i istocie ubezpieczeń. Młodzież dowiedziała się, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe oraz jaką rolę w ubezpieczeniach pełni ZUS. W czasie drugich zajęć - „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki” - uczniowie zapoznali się z tym, czym są ubezpieczenia społeczne i jakie w Polsce istnieją rodzaje ubezpieczeń. Dowiedzieli się również, jakie świadczenia przysługują z tych ubezpieczeń. Trzecia lekcja - „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach” - poświęcona była systemowi emerytalnemu w Polsce. Młodzież przyswoiła wiedzę na temat zależności między odprowadzaniem składek przez rodziców a emeryturami dziadków. W czasie czwartych i ostatnich zajęć uczniowie poznali „e-ZUS, czyli firmę pod ręką”. Ta lekcja poświęcona była Platformie Usług Elektronicznych oraz kwestii, jak rejestrować firmę w ZUS.

…I UKORONOWANIE PROJEKTU – szkolny etap konkursu


KONKURS podsumowujący projekt „Lekcje z ZUS” odbywa się pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Składa się z trzech etapów: szkolny, w którym rywalizują między sobą uczniowie, wojewódzki i centralny. Dnia 17 listopada 2014 roku w Zespole Szkół odbył się I etap konkursu – w eliminacjach szkolnych wzięło udział 6 uczniów z klas trzeciej i czwartej technikum. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 19 pytań wielokrotnego wyboru oraz pytania otwartego. Uczniowie mieli tylko 30 minut na rozwiązanie zadania konkursowego.
Najlepiej poradzili sobie:
1. Ewelina Kazubek (IV Th) – 68 punktów
2. Agnieszka Lawendowska (III Th) – 62 punkty
3. Angelika Pasternak (IV Th) – 47 punktów
Uczniowie ci przeszli do II etapu, który odbędzie się 16 marca. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Bogumiła Taranek

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie naszej szkoły w "Panoramie Wałbrzyskiej"
Dodano: wtorek, 18 listopada 2014 - 14:19 Autor: kdzwolak
Informacje Strona "Panoramy Wałbrzyskiej" z 3 listopada 2014. Uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów dziennikarskich przeprowadzili sondę z mieszkańcami Wałbrzycha, która to właśnie została opublikowana na łamach lokalnej gazety.

Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół w Pieszycach
Dodano: piątek, 07 listopada 2014 - 17:52 Autor: kdzwolak
Święta Narodowe

Krzysztof Dzwolak

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

SZKOLNI DZIENNIKARZE NA WARSZTATACH W „GAZECIE WROCŁAWSKIEJ”
Dodano: środa, 05 listopada 2014 - 12:05 Autor: kdzwolak
Informacje 30 października 2014 roku dziewiętnastoosobowa grupa z redakcji szkolnej gazetki „Świat Gimbazy” wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w Wałbrzychu. Odwiedziliśmy redakcję „Gazety Wrocławskiej” i „Trybuny Wałbrzyskiej”, gdzie szefowa redakcji pani Sylwia Królikowska zleciła nam wykonanie ulicznej sondy wśród mieszkańców miasta. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale dzięki wytrwałości udało się je wykonać z powodzeniem. Niebawem wyniki pracy naszych dziennikarzy ukażą się w wydaniu lokalnej „Trybuny Wałbrzyskiej”. Po odwiedzinach w gazecie odbyliśmy lekcję w centrum naukowym ExploraPark. Temat zajęć dotyczył matematyki w przyrodzie i zachwycił nie tylko umysły ścisłe, ale także humanistów. Ponadto uczniowie mogli poświęcić czas na różnorodne gry logiczne i matematyczne zagadki. Pobyt w tym miejscu odebrał nam poczucie czasu i późnym popołudniem wróciliśmy do Pieszyc.

Opiekun Koła Dziennikarskiego
Justyna Protaziuk

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"
Dodano: poniedziałek, 03 listopada 2014 - 12:41 Autor: kdzwolak
Informacje "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" W tej społecznej akcji pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wzięła udział młodzież Zespołu Szkół w Pieszycach. Patronat medialny objęła Telewizja Wrocławska. W dniach 1 i 2 listopada 29 uczniów gimnazjum i 11 uczniów technikum pod opieką nauczycielki, opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Bernadetty Szczypki kwestowało na terenie gminy Pieszyce. Nasi uczniowie przez dwa dni stali z puszkami na cmentarzach w Piskorzowie, Rościszowie, przy Kościele pw. św. Jakuba oraz jeden dzień przy Kościele pw. św. Antoniego. Każda osoba kwestująca posiadała identyfikator o następującej treści:

Ratowanie Polskich Nekropolii w ramach akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Cel: Realizacja akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA:
ratowanie polskich zrujnowanych cmentarzy na Kresach
I i II Rzeczypospolitej - przygotowanie do wyjazdu kilkuset wolontariuszy.

Organizator:
Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Nr zbiórki: 2014/973/OR

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Przewodnik Koordynatora i Wolontariusza Akcji PAM - Inkubator Wolontariatu
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 12:17 Autor: kdzwolak
Informacje Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego, działająca w Szkolnych Kołach Wolontariatu, uczestniczyła w zajęciach organizacyjnych dotyczących przedświątecznej akcji „Godne Dzieciństwo – Zbiórka Żywności”. Spotkanie młodych wolontariuszy odbyło się 28 października 2014 w auli Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. Dyrektor szkoły Bogumiła Kociumaka, witając wolontariuszy i nauczycieli podkreśliła ważność działań podejmowanych przez młodzież, której nie są obojętne potrzeby ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Wolontariusze biorący udział w zajęciach, zapoznali się z założeniami i celem programu PCK „Godne Dzieciństwo”, w ramach, którego zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Zebrana żywność w formie paczek świątecznych, za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK w Dzierżoniowie, trafi do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Planowana akcja jest również jednym z elementów nowatorskiej inicjatywy Starostwa Powiatowego i dotyczy Programu Aktywności Młodzieży powiatu dzierżoniowskiego – Inkubator Wolontariatu. Koordynatorki akcji „Godne Dzieciństwo- Zbiórka Żywności”, Izabela Bugaj i Małgorzata Wesołowska, zapoznały wolontariuszy z harmonogramem planowanych działań. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie obowiązki i zadania czekają wolontariuszy, którzy zgłoszą się do akcji zaplanowanej na koniec listopada 2014 r. Zbiórka żywności będzie przeprowadzona w ośmiu placówkach handlowych znajdujących się na terenie Pieszyc, Bielawy i Dzierżoniowa.

Izabela Bugaj
Małgorzata Wesołowska

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

LEKCJA HISTORII NA ŻYWO Z WARSZAWY
Dodano: czwartek, 23 października 2014 - 21:53 Autor: kdzwolak
Informacje

Uczniowie klas IIIa i II c Gimnazjum przy Zespole Szkół w Pieszycach 23 października wzięli udział w niezwykłej multimedialnej lekcji historii na żywo przeprowadzonej z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu, trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy i przeszli też przez galerię opowiadającą o zagładzie Żydów w trakcie II wojny światowej. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce. 

Beata Malaga

Patroni lekcji i partnerzy projektu

     
     
     
     

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Święto Pieczonego Ziemniaka i Pasowanie Klas I
Dodano: wtorek, 21 października 2014 - 13:03 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

UROCZYSTOŚCI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dodano: wtorek, 21 października 2014 - 11:54 Autor: kdzwolak
Informacje Tegoroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół dnia 13 października. Miła okazja Święta Nauczycieli zjednoczyła całą społeczność naszej szkoły, która zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii.
Apel otworzyła p. dyrektor, Bogumiła Kociumaka. W swym przemówieniu wyraziła szczere uznanie dla trudnej pracy nauczycieli. Podziękowała nauczycielom za wytężony wysiłek w pracy wychowawczej i dydaktycznej, za odkrywanie i wspieranie talentów naszej młodzieży oraz wszystkim innym pracownikom szkoły za wspomaganie działań wychowawczych. Przedstawiła rys historyczny oraz okoliczności powstania Dnia Edukacji Narodowej: Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce, powołanym z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pani Dyrektor zaapelowała również do zgromadzonej młodzieży o przekazanie życzeń rodzicom – pierwszym wychowawcom oraz poprosiła o osobiste podziękowanie im za codzienny trud wychowania. Godności i powagi obchodom DEN dodawały odpowiednie dekoracje oraz obecność pocztu sztandarowego.
Rzetelna i pełna pasji praca nauczycieli przyniosła owoce w postaci sukcesów wychowanków. W tym szczególnym dniu wybitne osiągnięcia naszych uczniów cieszyły jeszcze bardziej. Dumni jesteśmy zwłaszcza z ostatniego „międzynarodowego” sukcesu naszych uczniów. Drużyna gimnazjalistów ZS w składzie: Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł oraz Grzegorz Cybula zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Finale konkursu – “Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa” organizowanym w ramach współpracy Dolnego Śląska i Saksonii. W Polsce nasi młodzi historycy zdobyli III miejsce, w Dreźnie poprawili swój wynik o jeden stopień. Uczniów do sukcesu poprowadziła pewną ręką p. Beata Malaga. Wśród gromkich braw szczęśliwi uczniowie klasy 3a odbierali z rąk p. Dyrektor dyplomy, podziękowania oraz nagrody – upominki. Zespół Szkół może poszczycić się również sukcesami sportowymi – ostatnio drużyna naszych dziewcząt wywalczyła srebro w Turnieju Piłki Siatkowej.
Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja do uczczenia i nagrodzenia nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele Zespołu: Beata Tomaszczyk, Beata Malaga, Beata Czerniejewska, Bernadetta Szczypka, Krystyna Szostak, Halina Markiewicz, Piotr Malski, Krzysztof Dzwolak, Anna Dyda-Falikowska, Ewa Krzywda, Beata Daniel, Izabela Bugaj, Katarzyna Złotnicka, Teresa Rutowicz oraz Krystyna Pakulniewicz.


Cały artykuł: 'UROCZYSTOŚCI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ' (1230 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu Leonardo da Vinci
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:25 Autor: kdzwolak
Program Leonardo da Vinci W dniach 05.10.2014-09.10.2014 uczennice z klasy IITH (Paulina Ejlak, Anna Iwanicka, Klaudia Kulczycka, Patrycja Samsel, Aleksandra Zaremba) oraz nauczycielki (Bernadetta Szczypka- koordynator, Beata Czerniejewska, Teresa Rutowicz, Bogumiła Taranek, Katarzyna Złotnicka) wzięły udział w spotkaniu projektowym w Chorwacji w mieście Orahovica. Było to już 4 spotkanie projektowe poza granicami naszego kraju, kolejne odbędzie się w grudniu w Pieszycach. W grupach międzynarodowych uczennice brały udział w warsztatach „Przygotowywanie zimnych potraw z warzyw” oraz „Słodkie i słone potrawy z batatów”. Szczególnie te drugie okazały się być interesujące, gdyż większość z nas miała możliwość po raz pierwszy skosztować batatów i potraw z nich przygotowanych. Poza warsztatami kulinarnymi odbyły się warsztaty językowe oraz zajęcia nad wspólnym słownikiem. W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić Osijek, Dakovo i Orahovicę. Powstały nowe znajomości oraz pogłębilismy te nawiązane w marcu na warsztatach w Novej Pace i Třešt. Teraz przed nami czas podsumowań. Kolejnym ważnym wyzwaniem będzie przygotowanie spotkania projektowego w naszej szkole, na które przyjadą uczniowie ze szkół czeskich w Novej Pace, Třešt, ze szkoły w Martin na Słowacji oraz z Orahovicy w Chorwacji.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

I miejsce na Targach Turystyczno- Kulturowych w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:17 Autor: kdzwolak
Informacje W dniu 4 października w Centrum Kultury w Pieszycach odbyły się targi, w których udział wzięli uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkół w Pieszycach. Nasza szkoła na stoisku nr 11 prezentowała swoją działalność na różnych płaszczyznach. Każdy odwiedzający miał możliwość zapoznania się z programami, w których uczestniczy nasza szkoła, instytucjami, z którymi współpracujemy, umiejętnościami naszych uczniów, zdobywanymi podczas różnych kursów i warsztatów. Można było również przeczytać gazetkę szkolną „Gimbaza” i otrzymać jej ostatnie wydanie oraz podziwiać ozdoby wykonane różnymi technikami przez młodzież na szkolnych warsztatach artystycznych. W czasie trwania targów nie zabrakło uczniów zarówno gimnazjum jak i technikum, którzy przekazywali informacje o szkole osobom odwiedzającym nasze stoisko. Podczas targów Biblioteka Miejska- Centrum Kultury przeprowadziła wśród odwiedzających konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zdobyliśmy I MIEJSCE. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali i gratulujemy pozostałym stoiskom zajęcia „drugiego” miejsca.

Bernadetta Szczypka

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

15 Wymiana Młodzieży z Zespołu Szkół w Pieszycach
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 - 11:04 Autor: kdzwolak
Pieszyce-Schortens Od września 2006 r. organizowana jest wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół- Gimnazjum w Pieszycach, a Mariengymnasium w Schortens. W dniach 23.09.2014-01.10.2014 uczniowie naszej szkoły już po raz 8 przebywali na wymianie uczniów w partnerskim mieście Schortens. Jak co roku młodzież polska nocowała w domach swoich niemieckich rówieśników, a opiekę nad nią sprawowały nauczycielki p.Bernadetta Szczypka i p.Izabela Bugaj. Cała grupa spędzała dnie wspólnie realizując program spotkania, a popołudnia i wieczory w gronie rodzin i znajomych. Taka forma wyjazdu pozwala naszej młodzieży na poznanie życia codziennego Niemców, ich zwyczajów oraz kultury, a program wymiany dopasowany był do zainteresowań młodych ludzi. Najciekawsze punkty programu to zwiedzanie Muzeum Emigranta „Auswandererhaus”, wycieczka do Holandii do miasta Groningen, wycieczka promem na wyspę Langeoog nad Morzem Północnym oraz wycieczka rowerowa połączona z pracą nad projektem w Neustadtgödens. W trakcie wymiany nawiązaliśmy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Dzięki nowoczesnym technikom możemy je na co dzień pielęgnować, a wiosną 2015r. przyjadą do nas nasi niemieccy koledzy. Zorganizowanie wymiany mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. W tym miejscy pragniemy podziękować organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, która już po raz 15 przyznała nam środki finansowe na realizację wymiany. Podziękowania składamy również Burmistrzowi Miasta Pieszyce oraz Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie.

Bernadetta Szczypka
Organizator wymiany

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Święto Pieczonego Ziemniaka
Dodano: poniedziałek, 13 października 2014 - 08:45 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

2 miejsce w Międzynarodowym Finale Konkursu –“ Polska i Saksonia..."
Dodano: środa, 08 października 2014 - 09:36 Autor: kdzwolak
Informacje Z radością informujemy, uczniowie klasy IIIa gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach - Paulina Berlińska, Sandra Szczygieł oraz Grzegorz Cybula zdobyli 2 miejsce w Międzynarodowym Finale konkursu – “Polska i Saksonia - dzieje sąsiedztwa” organizowanym w ramach współpracy Dolnego Śląska i Saksonii, który odbył się w dniach 24 - 26 września br. w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Dreźnie. Polskę reprezentowały trzy zespoły z Dolnego Śląska, w tym nasi uczniowie. Zmagania konkursowe odbyły się w ramach IV Dni Kultury Polskiej w Dreźnie, podczas których nasi reprezentanci mieli okazję uczestniczyć w nowo otwartej wystawie obrazów Romana Lipskiego w Muzeum J. I. Kraszewskiego czy być na koncercie zespołu Affabre Concinui. Esencją wyjazdu było zwiedzanie niezwykle pięknego Starego i Nowego Miasta w Dreźnie z wieloma zabytkami pamiętającymi czasy saskie, których to dotyczyły pytania konkursowe. Sam konkurs miał charakter zbliżony do teleturnieju “Wielka Gra”. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół ostatecznie zajął drugą pozycję. Opiekunem drużyny była Pani Beata Malaga.

Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Paulina, Sandra i Grzesiek z Panią profesor Grażyną Pańko

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Uczniowie Zespołu Szkół na XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki
Dodano: środa, 01 października 2014 - 12:18 Autor: kdzwolak
Informacje Na czym polega praca drukarki 3D? Co to jest ciekły azot? Jak komórki macierzyste wspomagają porost włosów? Czym zajmuje się mechatronika? Jaki wpływ na bezrobocie ma nauka i technika? Oto kilka z pytań, na które uczniowie Zespołu Szkół mogli poznać odpowiedź podczas XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Dnia 23 września br. gościli oni na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej uczestnicząc w wykładach i zajęciach z zakresu biologii, fizyki, mechatroniki czy chemii. Zanim jednak grupa szkolnych badaczy wyruszyła na poszukiwanie wiedzy została mile przywitana i pożegnana przez Panią Bogumiłę Kociumaka - dyrektora Zespołu Szkół oraz przez Pana Mirosława Obala - burmistrza Pieszyc. Na zajęciach uczniowie mogli samodzielnie wykonać wiele ciekawych doświadczeń oraz wziąć udział w konkursach, w których do zdobycia było wiele interesujących nagród i gadżetów z Politechniki Wrocławskiej. W programie nie mogło zabraknąć również przejażdżki tzw. “Polinką”, czyli kolejką linową Politechniki Wrocławskiej. Z relacji uczniów można wywnioskować, że był to niezwykle miło i pożytecznie spędzony czas. Po tak ogromnej, wręcz studenckiej dawce wiedzy wszyscy udali się do kina na projekcję filmu “Miasto 44” reżyserii Jana Komasy. Film, niezwykle realistyczny, wywarł na widzach duże wrażenie. Na zakończenie wyjazdu była także chwila aby coś przekąsić. Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili z masą wspomnień uwiecznionych w pamięci oraz na zdjęciach.

Sandra Szczygieł
Kamila Sagan
3a

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Targi Turystyczno-Kulturowe
Dodano: czwartek, 25 września 2014 - 09:58 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Złoty talent 2013/2014
Dodano: wtorek, 23 września 2014 - 11:23 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Dodano: środa, 10 września 2014 - 14:39 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

Wystawa Papieska
Dodano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 - 13:05 Autor: kdzwolak
Informacje

Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516   >


Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach
Strona oparta na systemie PostNuke, który jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL
Wdrożenie i administracja - Krzysztof Dzwolak